Проблем при инклуд в index_body.tpl

alofsa

Registered
Привет, искам да едитна файла index_body.tpl в папката на темплейта и да инклудна съдържанието на друг файл в него, само , че като ползвам
"include" не става, някой знае ли зашо не става и какво да направя, за да се получи ?
 
alofsa каза:
Привет, искам да едитна файла index_body.tpl в папката на темплейта и да инклудна съдържанието на друг файл в него, само , че като ползвам
"include" не става, някой знае ли зашо не става и какво да направя, за да се получи ?

Дай да видя код малко?

Каква грешка ти дава?
 
Не му дава грешка според мен. Аз лично съм пробвал с една система за банер ротация, в която има include и мисля че не стана защото самия формат .tpl не позволява това да стане :) И за това във форуми се използва js
 
^METALLICA^ каза:
Не му дава грешка според мен. Аз лично съм пробвал с една система за банер ротация, в която има include и мисля че не стана защото самия формат .tpl не позволява това да стане :) И за това във форуми се използва js

защо да не стане
tpl-то се инклудва в някакъв php файл и там вече след инклудването на tpl-то се изпабнява кода демак и другият файр ще се инклудне но това което се инклудва трябва да се приеме като root директория тази директория в която се инклудва tpl-файла
 
не ми дава грешка, просто не го въвежда !
сякаш не съм слагал никакъв код, направих следното :
видях това :{L_SHOUTBOX}(от един мод за чатбокс)
малко поразгледах файловете и видя, че стойноста му е зададена в /includes/page_header.php опитах се да го задам като имам в предвид други подобни кодове, вмъкна това което исках, обаче ми показа куп грешки ...
та някой има ли представа как да го направя ?
 
alofsa каза:
не ми дава грешка, просто не го въвежда !
сякаш не съм слагал никакъв код, направих следното :
видях това :{L_SHOUTBOX}(от един мод за чатбокс)
малко поразгледах файловете и видя, че стойноста му е зададена в /includes/page_header.php опитах се да го задам като имам в предвид други подобни кодове, вмъкна това което исках, обаче ми показа куп грешки ...
та някой има ли представа как да го направя ?

Правилно си преценил.
Задава се там.
Обачер как си го задал?

Пример:

Виждаш как е зададено това:

L_USERNAME' => $lang['Username'],
'L_PASSWORD' => $lang['Password'],
'L_LOGIN_LOGOUT' => $l_login_logout,
'L_LOGIN' => $lang['Login'],
'L_LOG_ME_IN' => $lang['Log_me_in'],
'L_AUTO_LOGIN' => $lang['Log_me_in'],

Искаш да зададеш:



Вмъкваш го:
'L_USERNAME' => $lang['Username'],
'L_PASSWORD' => $lang['Password'],
'L_LOGIN_LOGOUT' => $l_login_logout,
'L_LOGIN' => $lang['Login'],
'NESHTO' => $nesto,
'L_LOG_ME_IN' => $lang['Log_me_in'],
'L_AUTO_LOGIN' => $lang['Log_me_in'],



Променливата $nesto трябва да е присвоила някаква стойност
преди това.
Някъде нагоре в кода.
Примерно в самото начало на файла.

След това вече може да ползваш

{NESHTO} в темплейта.
Слагаш го някъде и на негово място се появява стойноста на
променливата $neshto .

Не виждам защо ще ти дава грека.

Трябва да обясниш по подробно какво точно правиш и да дадеш малко код.
 
alofsa каза:
$abc=include('home.php');
така ли ?

Не.

Ето така става.
include('home.php');

Идеята е кода от home.php да влезе ( да се изпълни ) във файла.

Примерно ако в home.php има следния код:

<?
echo "test";
?>

в твоя файл ще се появи тест.
 
Нямам време и не съм разгледал кдоовете, но се сещам, е имаше една функция virtual() за изпълнение на кода на друг сървър или от друг файл, а в основния се включва резултата...
Ако мнението ми не е на място - извинявайте!
 
Не се получава, изписва ми следното :
Код:
Warning: main(fifa-league.freehostia.com/ticker.?t70): failed to open stream: No such file or directory in /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php on line 384

Warning: main(): Failed opening 'fifa-league.freehostia.com/ticker.?t70' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php on line 384

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php:384) in /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php on line 487

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php:384) in /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php on line 489

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php:384) in /home/www/fifa-league.freehostia.com/forum/includes/page_header.php on line 490
 
Аз не разбрах какво точно правиш или се опитваш да направиш.
Защо го include този файл и къде го include.
И най-важното какъв е кода на този файл .

НЕ даваш никаква (ама никаква) информация и не виждам начин да се досетя какво точно става в този форум(или там каквото е).
 
Ми извинявам се, значи ето какво искам да направя ...
В сайта, под банера искам да сложа един NEWS ticker, до тук елементарно, само, че искам този тикер да се променя т форума, като за целта съм пригодил една тема т където да се взима написаното ...
и искам да инклудна съдържанието на тази тема в това поле ...
Сега разбра ли ме ?
 
alofsa каза:
Ми извинявам се, значи ето какво искам да направя ...
В сайта, под банера искам да сложа един NEWS ticker, до тук елементарно, само, че искам този тикер да се променя т форума, като за целта съм пригодил една тема т където да се взима написаното ...
и искам да инклудна съдържанието на тази тема в това поле ...
Сега разбра ли ме ?
Ми не.

Какво има във файла който include?
Не може да има техт от сорта на

Код:
Аз съм сънчо ида от горица

Трябва да е:

Код:
<?
echo "Аз съм сънчо ида от горица";
?>


Не може да има някаква заявка към базата данни, защото не се знае
каква база е отворена в главния файл.

Затова ти искам
кода на файла
къде го слагаш
какво има преди include()
какво има след include()
Ако е нещо по сложно от echo знай, че си омазал работа отвсякъде. :)
 
Искам да инклудна скрипта от тази тема http://www.web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=2335
всичко си работи, само, че не мога да го сложа в index_body.tpl
 
alofsa каза:
Искам да инклудна скрипта от тази тема http://www.web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=2335
всичко си работи, само, че не мога да го сложа в index_body.tpl

НЕ може да се include в tpl файл.
Отделно това, което искаш да направиш ми се струва доста трудно
и не мога да схвана точно какво искаш да направиш.
Искаш едната тема от форума да е в index-a на същия този форум?
Така ли?
 
Да точно така ...
точно тази ема ще съдържа ващна информация, която трябва да се променя преклалено есто и за това бях намислил този трик, но явно няма да се получи.
А междувпрочем, има ли начин да инклудна .tpl фил в друг файл ?
 

Горе