Регистрация и във сайта и във форума

Shorter

Registered
Кажете как да стане значи със готова система съм (е107) и искам като се регистрира някой във сайта да се регва автоматично и във форума има ли някакъв начин ?
 
Има начин разбира се.
Но си е писане .
Трбяв да се разгледа базата данни на форума и системата.
Да се види как се записват user-ите на двете места и да се напише код който да ги регва.

Примерно ако някой се регне във форума пръв!
ЩЕ трябва в кода на форума да има допълнително код, който да го записва и в базата данни на системата.
И обратното.
Ако някой се регва в системата ще трябва да се записва и в базата данни на форума.

Има и други проблеми...
Примерно ако някой реши някъде да си редактира акаунта... :twisted:
Тогава ще стане мазало ако не си помислил за това и не си написал читав код това да става и в двете системи. :wink:

Няма да можеш лесно да направиш базата данни обща.
Не е невъзможно но е доста труд .

Ползвай joomla.
Има интегрирани за нея форуми.
Примерно аз съм качвал за проба една joomla и след това интегрирания за нея форум phpBB.

За две минути имаш система с интегриран в нея форум. :wink:

Прочети повече тук :
http://joomla-bg.com.
 
ами,да ама проблема ми е,че сайта вече е на е107 пък е и платен,а има и потребители,добавили сме новини със fci и какво ли още не,така че мисля че няма да добре,да се прави всичко наново ...
 
Shorter каза:
ами,да ама проблема ми е,че сайта вече е на е107 пък е и платен,а има и потребители,добавили сме новини със fci и какво ли още не,така че мисля че няма да добре,да се прави всичко наново ...

Работата тогава става малко по трудна.
Ще трябва да регнеш сам старите потребители в новия форум за
да не се налага да се регистрират пак.
 
ок,ами аз още отначалото се чудех,дали да не е мкпортал,но го пробвах и има някои проблеми качих и IPB форум,но и него не го разбирам,и реших както съм започнал на phpbb,форума да си е phpbb
btw от там видях това за скрипта във регистрацията,значи те се водят като комбина или нещо такова (Не знам как да го нарека)И всичк които се регват във портала се регват автоматично и във форума .. ,та като цяло това ми беше идеята
 

Горе