уроци за Exel - смятате ли че има нужа?

Face

Registered
Мога пиша по някой урок за Exel, когато имам време. Ако смятате, че има нужда ще започна да го правя :) Освен, че ме интересува дали има интерес, ме интересува и какво точно искате като уроци (за какво). Няма да превеждам такива, а ще пиша такива авторски, за неща който позлвам ежедневно и правя. Работата ми налага да позвам Exel постоянно(не да пиша факсове на Exel, както повечето се опитват да правят :lol: :lol: и не могат да разберът че затова си има Word :lol: :lol: )
Не съм гуро на Exel, но поназнайвам това онова :wink:
 
Face каза:
Мога пиша по някой урок за Exel, когато имам време. Ако смятате, че има нужда ще започна да го правя :) Освен, че ме интересува дали има интерес, ме интересува и какво точно искате като уроци (за какво). Няма да превеждам такива, а ще пиша такива авторски, за неща който позлвам ежедневно и правя. Работата ми налага да позвам Exel постоянно(не да пиша факсове на Exel, както повечето се опитват да правят :lol: :lol: и не могат да разберът че затова си има Word :lol: :lol: )
Не съм гуро на Exel, но поназнайвам това онова :wink:

Не.
По скоро нещо свързано с WEB програмиране и създаване на сайтове.

В случая нужда има от уроци за access, защото са свързани с проектиране
на бази данни.

Да не говориме, че от гоогле влизат много тук за да търсят уроци за access но такива няма.
:?

Гоогле слага напред в търсенето на ключови думи "уроци access" ,
защото ни свързва много с "уроци" a
Access - имаме такъв потребител. :p

И става така:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+access&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=

А уроци няма! :?
 
Ами то аз и с аccess, работя :) защото пак ми се налага, може да опитам да напиша някой урок, само че не ми е много ясно какво точно се иска. Сега аз си правя някакви неща който да ми улесняват живта и нещата да стават като се почеша :lol: :lol: ама знам ли дали ще мога да се справя :lol: :lol:

Ако да кажем направи някаква система, какво се иска да има като уроци :) може и да успея. То най-ленсо е да направя готви примери, неща който си позлвам и съм направил, но пък се чудя те до колко ще са полезни.
Незнам ти имаш опит кажи, как да има пък да видим дали аз ще мога :)
 
Не са ли свързани с web, php, mysqзаявки няма смисъл.
На access сe генерират заявки и това би било интересно.
Иначе просто няма смисъл.
 
не са :( ,за съжаление Има някой неща който се връзват със заявки към sql-сървар, но гурото е друг, за да му е по-лесно на взима и връзва мой неща и аз правякой неща че по-бързо вървят трансферите на данни, но ...
С други неща се занвиамам, не са свърани с web.

п/с Едни пичове извличаха инфо от моя база на аccess и я визоализриха, за да можеда си проверяват клинтите поръчките, но так и не искаха да ми обяснят кое как правят, само искаха да има направя таблиците и връзки по техни изисквания и това си останах. То не беше кой знае какво де, но си работи защото и до ден днешех качват аксеския файл на сървара и ъпдейта е готов :):):) за справкитее готов.

лек ден
 
Аз съм "за" за предложението ти :wink:

admin каза:
Не са ли свързани с web, php, mysqзаявки няма смисъл.

Има уроци в сайта , които не са свързани с php , web .... , но са доста полезни.
 
аз сега уча Pascal мога да си публикувам лекциите тук
от другия симестар ще уча и Delphi и C++ също мога да публикувам лекциите си тук стига да има интереси
 
Аз мисля,че трябва да направите още един форум "Други уроци" и така май ще е най-добре,немислите ли?
 
mute каза:
аз сега уча Pascal мога да си публикувам лекциите тук
от другия симестар ще уча и Delphi и C++ също мога да публикувам лекциите си тук стига да има интереси

Delphi ще е доста полезно, поне според и за мен :?
 
admin каза:
Не са ли свързани с web, php, mysqзаявки няма смисъл.
На access сe генерират заявки и това би било интересно.
Иначе просто няма смисъл.
Аз имам много таблици, направени с access. Каня се да ги прехвърля в mysql база данни и да ги използвам в каталог на сайт . Мисля, че може да стане чрез преобразуване в текстов файл и с РНР четене от тоя текстов файл и записване в mysql база данни .
Ето така смятам да свържа access с web. :)
 
our каза:
Аз също мога да пиша уроци за access , но не виждам връзката им с web 0.o

Е то по тая логика дай и мИРК раздела да махнем, защото и той не е свързан с уеб :) Аз лично удобрявам идеята ;)
 
^METALLICA^ каза:
our каза:
Аз също мога да пиша уроци за access , но не виждам връзката им с web 0.o

Е то по тая логика дай и мИРК раздела да махнем, защото и той не е свързан с уеб :) Аз лично удобрявам идеята ;)

mIRC раздел няма в уроците.
Аз поне незнам. :?
access има толкова голяма връзка с web колкото и php-то.
В някой случай може и да се окаже по важна и от него стига да знаеш как
да го използваш.

На access може да си проектраш базата данни по начин
непознат за повечето хора.

Докато се чудиш как да свържеш 4 таблици за да заформиш някаква супер сложна заявка може да си спестиш 10 часа мислене и тестване само с 3 натискания на мишката.

Както и да е.
НЕ искам уроци за "Как се инсталира Access", а нещо по сериозно.
Просто дадох пример.
 

Горе