Въпрос за играта

Анонимни ли да са участниците

  • Да

    Votes: 0 0.0%
  • Не

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    0
  • Poll closed .

jooorooo

Registered
Значи сега чудно ми е на мен, гледах темата на админ преди малко, системката /така се изразявам, защото е малка/ ще бъде интегрирана с форум /phpbb/ аз поне така го разбирам.

друг въпрос, има ли значение кода как е писан, дали е ООП или не е? Има ли ограничение да не се ползва дадено нещо?

Функциите състезателите ли трябва да ги вкарат или не?

Разрешен ли е мод_релраит /линк от вида http://site.com/?page=ala_bala да стане http://site.com/ala_bala /и да се ползва или не? вече доколкото знам не е от значение как изглежда линка за гугъл бота, забелязах, че проследява дори линкове от вида http://site.com/?id=4312 като това препраща към даден сайт примерно.
 
jooorooo каза:
Значи сега чудно ми е на мен, гледах темата на админ преди малко, системката /така се изразявам, защото е малка/ ще бъде интегрирана с форум /phpbb/ аз поне така го разбирам.

друг въпрос, има ли значение кода как е писан, дали е ООП или не е? Има ли ограничение да не се ползва дадено нещо?

Функциите състезателите ли трябва да ги вкарат или не?

Разрешен ли е мод_релраит /линк от вида http://site.com/?page=ala_bala да стане http://site.com/ala_bala /и да се ползва или не? вече доколкото знам не е от значение как изглежда линка за гугъл бота, забелязах, че проследява дори линкове от вида http://site.com/?id=4312 като това препраща към даден сайт примерно.

Това е проста система.
Нека и кода да е прост, за да го разчетат и повечето потребители.
Накрая на играта трябва да се гласува ( кода ще го гледат и оценяват всички)
и аз смятам, че за подобна "системка" няма нужда от обектно програмиране.

Не искам да се използва .htaccess файл с цел промяна на линка.
НЕ смятам, че помага за оптимизацията .

Функциите няма нужда да се вкарват от състезателите.
То няма да им стигне времето да вкарат 1000 функции.
Все пак трябва да има 10-тина функции в демото . Нали? ...


Ще има логин но не искам да има "запомни ме" .
Достатъчно е потребителят да може да се логне и да добави функция.
 
Добре, ще се постарая да пиша лесен код :D

Аааа друг въпрос, кога се очаква старт на играта? приблизително.

И още нещо, вкараните функции, трябва да са описани и обяснени, така ли да го разбирам?
 
jooorooo каза:
Добре, ще се постарая да пиша лесен код :D

Аааа друг въпрос, кога се очаква старт на играта? приблизително.

И още нещо, вкараните функции, трябва да са описани и обяснени, така ли да го разбирам?

Трябва всеки потребител да може да добави функция и към нея
някакво обяснение + примерен код.
Останалите пък да могат да коментират и също да добавят (допълват) в коментарите си примерни кодове.
 
admin каза:
Нека и кода да е прост, за да го разчетат и повечето потребители.
Накрая на играта трябва да се гласува ( кода ще го гледат и оценяват всички)
Не мисля, че е добра идея кодът да се разпространява :shock:
Един ден след като се покаже кодът и ще има 10-15 сайта с него.
На всичкото отгоре ще е готов за интегриране с phpbb.
Нали е специално за Web-tourist
 
Galli каза:
Не мисля, че е добра идея кодът да се разпространява :shock:
Един ден след като се покаже кодът и ще има 10-15 сайта с него.
На всичкото отгоре ще е готов за интегриране с phpbb.
Нали е специално за Web-tourist

Точно и аз това си мислех. Как да стане номера, че хен да се оценява, хем да няма 1000 сайта след това с него.
 
jooorooo каза:
Galli каза:
Не мисля, че е добра идея кодът да се разпространява :shock:
Един ден след като се покаже кодът и ще има 10-15 сайта с него.
На всичкото отгоре ще е готов за интегриране с phpbb.
Нали е специално за Web-tourist

Точно и аз това си мислех. Как да стане номера, че хен да се оценява, хем да няма 1000 сайта след това с него.

Аз нямам против да го ползват.

Няма кода да се дава до края на играта, за да не може единия участник да препише нещо от другия.
Може да се направи гласуване без да се гледа кода а просто функционалноста на системата.
А след това да се дадат допълнително точки на този който аз избера
да ползвам.
То така или иначе независимо от гласуването аз трябва да избера кода, който сметна за подходящ.
Може да има победител но аз да избера друг код.

Ще помисля малко и ще реша какво да правя.
 
админ а как да става рег и логин ?
да го интегрираме ли с phpBB или да направим ние логин система ?
отностно бд как да става добяването на линкове към други функции ?
колко най-много да могат да се добавят ?
как да се записват ?
ако полето са казва other_functions да ги записва така 12|15|29 като всяко число е id на другата цифра ?
 
Е то авторите са решили примерно да напишат нещо за ВТ, ама не за цяла България. Колкото и да е "малка" това си php.net Clone :)
jooorooo извинявай, че ти пиша в темата.
 
renegat96 каза:
админ а как да става рег и логин ?
да го интегрираме ли с phpBB или да направим ние логин система ?
отностно бд как да става добяването на линкове към други функции ?
колко най-много да могат да се добавят ?
как да се записват ?
ако полето са казва other_functions да ги записва така 12|15|29 като всяко число е id на другата цифра ?
предлагам ти по доброто решение , правиш таблица other_function
в нея записваш id на текущата функция и ид-то на другата функция, така за 1 функция може да добавяш колкото си искаш подобни функ. както ида ги триеш лесно. админ-а мисля че спомена за това в темата за БД.
 
mute каза:
renegat96 каза:
админ а как да става рег и логин ?
да го интегрираме ли с phpBB или да направим ние логин система ?
отностно бд как да става добяването на линкове към други функции ?
колко най-много да могат да се добавят ?
как да се записват ?
ако полето са казва other_functions да ги записва така 12|15|29 като всяко число е id на другата цифра ?
предлагам ти по доброто решение , правиш таблица other_function
в нея записваш id на текущата функция и ид-то на другата функция, така за 1 функция може да добавяш колкото си искаш подобни функ. както ида ги триеш лесно. админ-а мисля че спомена за това в темата за БД.

Аз имам много по-добра идея без излишни записи в БД, но просто нямам желание да я споделя преди играта. :)
 
абе хора нз дали е спам ама и да го дадете кода кой ще е номер 1 естествено ние или вие 8) 8)
 
StormBreaker каза:
mute каза:
renegat96 каза:
админ а как да става рег и логин ?
да го интегрираме ли с phpBB или да направим ние логин система ?
отностно бд как да става добяването на линкове към други функции ?
колко най-много да могат да се добавят ?
как да се записват ?
ако полето са казва other_functions да ги записва така 12|15|29 като всяко число е id на другата цифра ?
предлагам ти по доброто решение , правиш таблица other_function
в нея записваш id на текущата функция и ид-то на другата функция, така за 1 функция може да добавяш колкото си искаш подобни функ. както ида ги триеш лесно. админ-а мисля че спомена за това в темата за БД.

Аз имам много по-добра идея без излишни записи в БД, но просто нямам желание да я споделя преди играта. :)
не че нещо ама това е оптималния вариант които може да се направи( лично мое мнение ), да пълниш базата данни с записи ? че нали това и е целта, затова хората са измислили релационните база данни. както и да е просто давам съвет и мнение дано помогна на някои
 
renegat96 каза:
админ а как да става рег и логин ?
да го интегрираме ли с phpBB или да направим ние логин система ?
отностно бд как да става добяването на линкове към други функции ?
колко най-много да могат да се добавят ?
как да се записват ?
ако полето са казва other_functions да ги записва така 12|15|29 като всяко число е id на другата цифра ?


Не може в едно поле да се записват тези отношения между функциите.
Прави се отделна таблица.

Примерно таблица podobni_funkcii и тя трябва да изглежда по следния начин:

id|1f|2f
11|33|34
12|35|33
13|36|32

където 1f и 2f са индексите на функциите в таблицата за функции.

Това е основната и най-важна част при работата с база данни и основното и предимство.
Да може да запишеш връзките между две таблици в трета таблица и в тази трета
всичко се записва с индекси .
 
админ, сори, но малко ще те поправя, възможно е в едно поле да се записват подобни, но не е желателно по този начин. има си начин как се прави, но не искам да давам идеи, има си ф-ия за тази цел.

Та, кога се започва :oops: :D че ме сърбят пръстетата :) вече идеята я имам, само тря да я напиша ;-)
 
Ъх, ама вие още отсега разбихте конкуренцията. Нищо пък, ще се пробвам, може в последния момент на жоро и муте да им се схванат пръстите и да не могат да си довършат системите :D
 
K0ceTo каза:
Ъх, ама вие още отсега разбихте конкуренцията. Нищо пък, ще се пробвам, може в последния момент на жоро и муте да им се схванат пръстите и да не могат да си довършат системите :D
аз май няма да участвам освен ако админа ми разреши да участвам като ползвам framework, че немисе пише код които съм писал вече нека поне да си напарвя живота интересен.
 
mute каза:
K0ceTo каза:
Ъх, ама вие още отсега разбихте конкуренцията. Нищо пък, ще се пробвам, може в последния момент на жоро и муте да им се схванат пръстите и да не могат да си довършат системите :D
аз май няма да участвам освен ако админа ми разреши да участвам като ползвам framework, че немисе пише код които съм писал вече нека поне да си напарвя живота интересен.

NET Framework ли?
 

Горе