Photoshopa много натоварва компа

human

Registered
Значи photoshop-а много ми бъгва компа. Къде е проблема в мен или...
Компа ми е
Компютър
Вид на компютъра ACPI Uniprocessor PC
Компютър SEMPRON-2200
Име на потребителя Power PC
Домейн SEMPRON-2200


Дънна платка
Тип централен процесор AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+
Дънна платка PCChips M848A (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Чипсет на дънната платка SiS 748
Системна памет 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)


Дисплей
Видеокарта GIGABYTE RADEON 9250 128MB (128 MB)
Видеокарта GIGABYTE RADEON 9250 Secondary (128 MB)
3D-ускорител ATI Radeon 9250 (RV280)

Мултимедия
Звуков адаптер C-Media CMI9739(A) @ SiS 7012 Audio Device

Съхранение на данни
IDE контролер SiS PCI IDE Controller
SCSI/RAID контролер D347PRT SCSI Controller
Дисково устройство ST340015A (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
Оптично устройство Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Оптично устройство Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Оптично устройство HL-DT-ST CD-RW GCE-8525B (52x/32x/52x CD-RW)
Състояние на SMART OK
Информация от Everest
 
Че photoshop бави много компа, това никой не го отрича, особенно като зарежда самия шоп. Попринцип насякъде шопа си върви добре до момента, в който си напарвил нещо голямо и от асмата негова големина започва да се твари компа. Може проблема да не е от фотошоп. Провери дали CPU Usag-а ти е голям без да е пуснат шопа, защото като го пуснеш е нормално да ти твари.
 
System Idle Process товари компа 80-100 % .Пуснал съм само XAMPP,IE и skype.Нищо друго.Как да направя да товари по-малко?
 
System Idle Process e нормално да показва толкова. Пробвай без нищо друго вкл. Аз наскоро имах някъкъв спай и ми твареше компа без да парвя нищо, аналогично като пуснех шопа на него изобщо неможеше да се работи поради големия CPU Usage. Провери за такива нещо за секи случай. Попринцип, както казъх, шопа твари само когато зарежда и когато обработваш големи документи.
 
Пак доста си го товари, а спрях абсолютно всичко.Като пуснах task manager-а пишеше в men usage 315,***(не се сещам след запетайката какво пишеше).Нямам вирус, защото като си купих компа тогава го инсталирах, не съм инсталвал други неща преди него.Свалих си го от arena-та :(
 
И моят го свалях намремето от аренаБГ. Освен незнам ако си му слагъл допълнителни работи като четки, филтри, стилове да са прекалено мнего. Пробвай да го преинсталираш ад видим дали ще ти го парви пак този проблем.
 
PoDMaTRiX каза:
И моят го свалях намремето от аренаБГ. Освен незнам ако си му слагъл допълнителни работи като четки, филтри, стилове да са прекалено мнего. Пробвай да го преинсталираш ад видим дали ще ти го парви пак този проблем.
Не е от това...Не съм му качвал нищо(освен fonts, ама тях ги сложих на уиндолса)
 
1 gb памет е достатъчна за photoshop-a.

Няма причина да бави ако имаш достатъчно свободна памет.
 
При зареждане, photoshop не само заделя памет за IDE-то си, но и % от цялата налична памет за буфериране... това е така, защото при работата с него се пораждат различни събития (някои доста обемисти :!: ), които се записват в паметта като история... този процентен "данък" може да се променя, но това означава да си ограничите чувствително свободата с него!
 
Би трябвали да лагва в рамките на нормалното.

Ама с този семпром наистина сигорно лагва бая.

С коя версия си?
 
LiRiX каза:
Би трябвали да лагва в рамките на нормалното.

Ама с този семпром наистина сигорно лагва бая.

С коя версия си?

Adobe Photoshop CS2 9.0.2.0
 
Пич и аз имах подобен проблем
бях си зел Adobe Photoshop CS2 инсталнах го и сложих кея но като работи напримерно 20 мин и вече ми е заел цялата рам памет и така всеки път до като не го унинсталнах и не си намерих друг
тази който намерих нз какъв беше но беше инсталиран и кракнат и с повече функции от тогава нямам проблеми но го изгубих
потърси в дата-та от дам го намерих

Успех
 

Горе