PHP FUSION

Soul_Stealler

Registered
help...help...help...help...имам проблем и незнам как да го оправа :cry: ...
Та той е следния: Като се опитам да инсталирам php-fusion винаги ми дава...
Warning: mysql_connect(): Host 'y-6cab953a533f4' is not allowed to connect to this MySQL server in c:\appserv\www\setup.php on line 84
...какво да права!?

А, да...имам и втори въпрос - какво трябва да значи:
CHMOD the following files & folders to 777:
administration/db_backups/
images/
images/imagelist.js
images/articles/
images/avatars/
images/news/
images/news_cats/
images/photoalbum/
forum/attachments/
config.php
... :oops: ....10x още от сега :?:
 
предполагам , отвори setup.php и на 84 ред и там някъде тря да има за хоста въведи localhost , а за другото няма проблеми то е когато ги качваш на някой хост какви права да имат ама на локалния няма проблеми..
 
пък може и да има, ама като не съм запознат с php :oops: ...ето:
Код:
mysql_connect($db_host, $db_user, $db_pass) or die("<center>".$locale['401']."</center>");;
 
сега намери някъде по-нагоре къде са дефинирани : $db_host, $db_user, $db_pass :) абе я дай линка от където си го свалил най-добре..
 
абе ти трябва преди това да създадеш база данни http://localhost/phpmyadmin напиши и след това правиш си една база данни само и пишеш името в това поле на setup-а на username и парола нищо другото го оставяш така и ок после попълваш за админ-а пароли мароли и това е..
П.С на database name пишеш името на базата данни която създаде..
 
не , не е проблем ..просто трябва да зададеш коя база данни ще се ползва и това е ...
като гледам базата данни май е website :) ако е .. просто напиши го това при setup-a където пише database name
 
готово инсталирах ти го без да искам :)
просто на Database Username: трябваше да пише root
опс извинявай направи нова база данни и си го свали наново и го инсталираи наново ... сори..
и да не забравиш да напишеш database username-a и базата данни
 
няма проблем , с каквото мога помагам :) нали затова е и тоя форум :) все пак "Взаимопомощ между интернет туристи,
компютърни ентусиясти и любители."
 
уъпссс...хелппп...
Table 'ipb.fusion_custom_pages' doesn't exist
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\appserv\www\maincore.php on line 116
Table 'ipb.fusion_custom_pages' doesn't exist
 
:shock: я отвори config.php и ми кажи тука така ли ти пише ? само тоя ред ми кажи
$db_prefix="fusion_";
define("DB_PREFIX", "fusion_");
така като гледам такава таблица няма ipb..
има само fusion_custom_pages ама това зависи и при инсталацията какво си писал ам..това къде ти го показва ?
също и тоя ред , че така като гледам май си объркал базите данни :
$db_name="test";
на мястото на тест какво пише ?
 
такаммм значи имам един съвет...а и не само към теб , а и към други който хостват от домашния компютър..доста се чудих дали на лично да ти пиша или във форума , но реших , че и други вероятно са така...значи искам да отвориш :
ЕДИТ: Махам линка , че е дълаг , а и за твоя сигурност :)
както виждаш под user_name изписва всички регистрирани потребители обикновенни с user_id 1 е админ такам в случая си ти така след това виж под user_password това ти е паролата просто е кодирана с md5 значи това просто и за най-обикновенния потребител който малко повечко поназнайва .. може да ти я разбере :) в случая паролата ти е 23****
значи мисля , че имаше от къде да се зададе на phpmyadmin-а да се отваря сало от localhost ще погледна и ще ти кажа а за момента какво да ти кажа единствения сигурен начин (и изпробван) да не ти я разкодират тая парола е като си я пишеш на кирилица (както сега пиша) повярвай ми няма да може да се разкондира :) успех...
П.С. абе най-добре смени имато на папката на нещо което само ти ще знаеш
П.С. паролата ти я разкодирах точно за... максимум 2 мин :) така , че представи си какво щеше да стане ако сайта ти се посещава от много хора и имаш много информация ... :) никак няма да ти е приятно...
 

Горе