Търся два урока

Player_pz

Registered
Значи търся два урока ... единият е как да си направя фон на страницата - имам предвид тези налконени черти как става :arrow: не съм напред с фотошопа .
И вторият урок е - как да си направим wallpaper .. бях го гледал някъде ама немога да се сетя къде ... надявам се да ми помогнете :?:

Отскоро почнах да се занимавам сериозно с фотошопа
 
Какви наклонени ? Нещо такова ли ...
bg4zw.png
? С Paint го направих, а ето как може да го зададеш за фон:
<style type="text/css">
body { background: #F1F1F1 url(http://img260.imageshack.us/img260/2906/bg4zw.png);
}
</style>

Copy & Paste да видиш резултата :D

EDIT: не очаквах да стане точно така... :)

asdsa8ix.png
 
благодаря :>
сега и ако ми помогнете за другия , равни няма да имате :D

EDIT:Направих едно смешно юзербарче без картинка , колкото да видя как става .... само не разбрах как да сложа картинка ?
 
Copy (CTRL+C) на картинката, после Paste (CTRL+V)
за да я сложиш в юсър бара.После Free transform (CTRL+T) за да си я наместиш колко голяма да е, каква част да се вижда и прочие.
За повтарящие се бекграунд, се прави картинка с размери до 20x20 за да може да се повтаря по-ефектно.
 
1) Тези чертички имаш на пердвид scanlines сигурно. Те се парвят лесно. Правиш ново изображение 3x3, 6x6, 9x9 или някъв друг размер и си ги парвиш после сейваш и го слагаш като background-iamge в body :)

2) Какъв тапет. Това тапет е много широко понятие. В смисъл, че има сякъкви видове
 
Напълнихте ми душата с тези отоговори :) Благодаря :p
Абе за тапета не е толкова важно ... просто някъде преди бях чел един такъв урок и сега немога да го намеря :wink:
 

Горе