Въпрос за ползата от различни мета тагове и title .

Admin

Registered
Ето един въпрос, който ме интересува и бих искал да го коментира някой.

Преди месец един потребител подхвърли, че е по добре
страниците в един сайт да имат различни мата тагове и title,
които да се доближават максимално до съдържанието на самата страница.

Опитах с уроците и след това написах мод, който да слага на всеки
форум различни мета тагове в зависимост от темите които засяга.

Всяка тема е с различен title и мета таговете се повтарят само
когато темите са от един и същи форум.

Подобно нещо е и с уроците .
Мета таговете са в зависимост от категорията а title съвпада със заглавието.

Другото което направих е, че след всеки урок за php (примерно)
да има линк
"Виж всички уроци за php"
и
"Форуми за php" .

И тези линкове са различни в зависимост от категорията на урока.

Доколко ще помогнат тези трикове?
Ще имат ли ефект в бъдеще?
 
Мода, който си написал е чудесен, но има един два пропуска:
Всяка тема е с различен title и мета таговете се повтарят само
когато темите са от един и същи форум.
Това с title-a е чиудесно, но meta таговете - не. Представи си следния сценарий:

Аз искам да пусна тема за blog marketing и понеже това е най-удачния форум я пускам в него. В темата се изказват теории за по-добър маркетинг на блог. Това съдържание обаче няма нищо общо с тези ключови думи
интернет, оптимизация, уеб, търсачки, регистрация, популяризация, оптимизация на уеб сайт, реклама, seo, SEO, google, yahoo, msn, yandex, PR, пр, alexa, индексиране, ранк, трафик, check
нито пък с това описание:
Всичко за оптимизацията. Проверка на Google PR, Alexa Traffic Rank, Indexed Pages, Backlink. Web site checker.
За Google тези мета тагове няма да отговарят на съдържанието на страницата, за която са написани. В един идеален случай всяка тема ще има свои собствени ключови думи и фрази, собствено описание и собствено заглавие. Това ще гарантира едно наистина добро класиране на форума и сайта като цяло.

Но идеални случаи няма. Аз лично не съм виждал форум, който да практикува гореописания метод. Просто е невъзможно или ако е възможно е толкова трудоемко, че не си заслужава.

Като цяло и това, което вече е направено за този форум чрез мода, който си написал е много. Това, че нямаш ключови думи и описания за всяка отделна тема няма да навреди по никакъв начин на класиранията. Само си представи колко много сайтове и форуми има, които използват едни и същи мета тагове на всяка страница - ако това вредеше Google щеше да има много малко сайтове в индекса си.

Положението при уроците обаче е друго - те не се променят и са статични. Т.е. при тях при едно добро желание можеш да се постараеш да напишеш отделни мета тагове за всеки поотделно. И това ще помогне. Но сам трябва да си прецениш дали си заслужава труда и времето. В SEO има малки трикове, които искат много време - ами това е един от тях.

Относно това, че си сложил линкове "Виж всички уроци за php" и "Форуми за php". Това е просто един добър interlinking. Това помага на GoogleBot-a, а и соред стандартите за използваемост е добре да има такива неща. Понякога забравяме, че правим сайтовете си за хората, а не за търсачките. Тези линкове например помагат много повече на потребителите отколкото на google затова ги остави.

Доколко ще помогнат тези трикове?
Ще имат ли ефект в бъдеще?

На тези въпроси няма да ти отговоря твърдо. Моето лично мнение е - да ще помогнат и ефекта ще го забележиш след месец - два чрез увеличение в трафика на сайта. Това е така заради различните заглавия на темите. Това ти осигурява много по-добро класиране на всяка една тема за различни ключови думи и фрази - което значи повече трафик от търсачките. Но това е моето мнение, а то е субективно. То зависи от знанията и опита ми, а не от някакви доказани фактори.

В SEO всичко е експерименти и трупане на опит. Търсачките постоянно обновяват алгоритнмите си и ги правят все по-сложни. Никой не може да твърди със сигурност - "Да - това ще помогне", "Не - това ще навреди". То може да е помогнало на теб преди два месеца, но дали ще помогне и на човека, на който го казваш - никой не знае. Затова аз ти препоръчвам засега да оставиш нещата така - само уроците може да оправиш ако имаш време и да наблюдаваш какво ще стане.

Ако нещата потръгнат - продължавай в същия дух - ако не - сменяй думичките, линковете, търси къде ти е грешката, води си отчет за за класирането и прави анализи на трафика. В SEO има и много детективска работа. :)
 
Точно в този форум се чудех какво да напиша в мета тага което да е
оптимално.
За останалите форуми съм се справил по добре но тук ще трябва да
се променят.


Това с уроците ще е трудоемко наистина.
Ако го бях предвидил преди щях да карам потребителя да си ги пише сам
но сега трудно ще едитна 400 урока но може да се измисли нещо друго.

Да се направи ново поле в базата данни и потребителя сам да вкарва ключовите думи и аз или някой друг от глобалните модератори да може
да ги едитва в случай на нужда.

Старите уроци ще излизат със общите (досегашните мета).

Това в бъдеще.

Въпроса ми беше дали бихме могли по този начин да заемем по
голям брой ключови думи.

В момента отговаряме успешно на най важните за нас думи
но ако реша да атакувам по-голям кръг как би се отразило на
останалите.

Следя много внимателно придвижването в гoogle на сайта .
Примерно за думи като php, mysql, html, css, javascript,
програмиране,phpBB,модове, темплейти,photoshop, flash и т.н.

Всяко място по-нагоре се извоюва буквално с лакти.
Въпреки, че web-tourist-a в последните месеци агресивно атакува тези думи все още има много сайтове, които не желаят да отстъпват място
и става все по-трудно.



Притеснява ме, че ако атакувам други думи като SEO, оптимизация,
IT новини ще загубя трудно извоювани-те позиции за гореспоменатите думи.

Не знам как се отразява всичкологията в един сайт и докаква степен може да се отплеснем.
 
admin каза:
Доколко ще помогнат тези трикове?
Ще имат ли ефект в бъдеще?
да.


На тези въпроси няма да ти отговоря твърдо.
to Svetoslav, различен тайтл на всяка страница ВИНАГИ е много добро решение за всеки сайт.
 
peter ..
с тебе описахме заедно и погледни другия ми въпрос ако си го пропуснал.

Той по ме вълнува.

Как би се отразило ако атакувам в момента други думи?

До каква степен се отразява всичкологията и има ли проблем с нея.

Чел ли някой нещо?
 
Много е добре че искаш да си на добри позиции по тези думи php, mysql, html, css, javascript, програмиране,phpBB,модове, темплейти,photoshop, flash и т.н. , обаче няма да стане без линкове. Всичките линкове към web-tourist.net или са банери или са с текст "уеб програмиране". Ако имаш възможност промени всичките банерчета на текстови линкове със ключови думи.

Как би се отразило ако атакувам в момента други думи?
Какво разбираш под "атакувам"?
Ако увеличаване на линкове, и уникални, съдържателни title за всяка страница, това би се отразила много добре. :)
 
peter каза:
Много е добре че искаш да си на добри позиции по тези думи php, mysql, html, css, javascript, програмиране,phpBB,модове, темплейти,photoshop, flash и т.н. , обаче няма да стане без линкове. Всичките линкове към web-tourist.net или са банери или са с текст "уеб програмиране". Ако имаш възможност промени всичките банерчета на текстови линкове със ключови думи.

Как би се отразило ако атакувам в момента други думи?
Какво разбираш под "атакувам"?
Ако увеличаване на линкове, и уникални, съдържателни title за всяка страница, това би се отразила много добре. :)

Точно с линкове от други сайтове.
Това разбирам под атакувам.
Имаме достатъчно партньори, които още не сме използвали.
Банера и да го заменя няма да мога да сложа 5 думи в текстов линк.
По скоро трябва да го сменя с "Уроци за програмиране" .

Има линкове достатъчно, които идват от форуми и сайтове в които се коментират тези думи.
Ако в темата се говори за php&mysql или html и е даден линк към
сайта си е не лоша реклама пред търсачките.

Колкото и банери да сложа при партньорите те не могат да се сравняват с линковете, които се идват без да сме ги слагали ние или заменяли.

Под атакувам разбирам размяна на банери и текстови линкове.
Преди месец-два никой не искаше да разменя банери с web-touris.net
и се опирам на лични познанства с други администратори.
Примерно на softvizia, photoshop-bg, българска наука и webleit които
тогава бяха с много по голям ПР от нашия и доста по добре от нас относно
SEO.

От 10 влизания в гоогле за 3 месеца станаха 300.
Това разбирам аз под атака.
Банери, текстови линкове навсякъде в подписи, мнения в други форуми.
Банери и текстови линкове във повечето сайтове на потребителите ни, които ги слагат без замяна.

Ето сега атакувам думата SEO.
С мета тагове.
С мнения във форума ни които чакам да се индексират.
Със seo checker-a който има линк и към сайта и към форума.
Той е на отделен домейн и ако се развие ще донесе тежест на думата
SEO за този сайт.
Във всяка книга за гости която някой си прави за сайта има линк към web-tourist.net .
Повечето книги имат ПР някакъв, защото сайта който обслужват е дал линк към тях.

Там мога да заменя линк от web-tourist.net на "Уроци за php&mysql"
(примерно).

Или нещо друго.
Това разбирам също под атакувам, защото не се сещам за друг израз
който да отговаря на "Оптимизация без пари в джоба".
 
Ако в темата се говори за php&mysql или html и е даден линк към
сайта си е не лоша реклама пред търсачките.
за гуугл е по-важно да имаш линкове от главни страници, дори и да са по съвершено различна тема от темата на сайт ти.


Банера и да го заменя няма да мога да сложа 5 думи в текстов линк.
Да бе, по-добре нито една дума. Ми сложи една дума или две. Например "уроци по php и photoshop". На друг сайт сайт сложи "сайт за програмиране и css".
 
peter каза:
Ако в темата се говори за php&mysql или html и е даден линк към
сайта си е не лоша реклама пред търсачките.
за гуугл е по-важно да имаш линкове от главни страници, дори и да са по съвершено различна тема от темата на сайт ти.


Банера и да го заменя няма да мога да сложа 5 думи в текстов линк.
Да бе, по-добре нито една дума. Ми сложи една дума или две. Например "уроци по php и photoshop". На друг сайт сайт сложи "сайт за програмиране и css".

Все пак гледам сайта да има подобна насока.
Повече тежи линка според мен.

Това за текстовите линкове е идея.
Тук 2 там 2 и така.

Ще се пробвам.
 
Svetoslav каза:
Това съдържание обаче няма нищо общо с тези ключови думи
интернет, оптимизация, уеб, търсачки, регистрация, популяризация, оптимизация на уеб сайт, реклама, seo, SEO, google, yahoo, msn, yandex, PR, пр, alexa, индексиране, ранк, трафик, check
нито пък с това описание:
Всичко за оптимизацията. Проверка на Google PR, Alexa Traffic Rank, Indexed Pages, Backlink. Web site checker.
В SEO има и много детективска работа. :)

Дай някакви думи, които биха били най добри в случая с този форум точно.
Написах си много мощни детективски инструменти .
Само трябва да се науча да ги използвам. :)
 
Трябва да се поставиш на мястото на потребителя, който искаш да влезе във тази секция на форума и да напишеш такива ключови думи, с каквито ти самият би потърсил.

Например би ли търсил в Google с ключова думичка интернет, Google, yandex, ранк, трафик - не мисля. Аз бих търсил с тези:

SEO, Search Engine Optimization, SEM, Search Engine Marketing, SEO tutorial, SEO уроци, SEO форум, SEO за Google, Оптимизация за Търсещи Машини, Оптимизация на сайт, Популяризация на сайт, Интернет реклама

Това са само примери. Можеш да си ги променш, разширяваш, но мисля, че са по-добри. :)
 

Горе