- Програмист: Stormbreaker, дизайнер: bubust
123
WT форуми -> Стари игри -> Програмист: Stormbreaker, дизайнер: bubust
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
StormBreaker
Support
Support

Support: 344
Bonus: 1965
Мнение 30/11/2008 10:03 pm     Програмист: Stormbreaker, дизайнер: bubust Отговорете с цитат

Ето го и нашият сайт за новини - Fnews
Дизайна е направен изцяло от bubust. Той ми помагаше и за идеите за функции. Негово дело също е панелчето долу за времето.
Сега малко за сайта. Технологиите, които сме използвали с bubust са: Flex 3 (Actionscript 3, MXML), Flash CS3, PHP, MySQL, XML и съвсееем малко html. Сайта е изцяло изграден върху платформата на flash player 10, затова и ще ви трябва тази версия за да го видите. И спокойно - инсталира се с 2 кликания и 1-2 минути. Сигурно сега се смеете, че няма директни линкове към новините. Да ама не. Като влезете може да забележите, че линка се променя с всяка страница, а самата тя не се презарежда. Дори можете свободно да ползвате бутоните на браузера (напред, назад) също без презареждане. Използвани са също графични ефекти и плаващи местещи се прозорци за регистрация, логин и добавяне на новина. Гласуването не е със звездички, защото тая идея вече се е изтъркала до безкрайност.

И сега изненадата! При добавянето на новина има един голям бутон долу в дясно на панела - "Едитор". Като го натиснете ще ви накара да си изберете картинка от компютъра. След това чрез движене на правоъгълничето отляво можете да ИЗРЕЖЕТЕ част от картинката. При натискане на бутона запиши ще можете да запишете вече променената картинка под друго име на вашият компютър. След коетонатискате бутона Избери и си я избирате за да я вкарате в новината.
Другото, което е много интересно е редактирането на новините. При разглеждането на новината, когато сте влезли с админ акаунт се виждат два бутона - за редактиране и триене. И в двата случая ви пита за потвърждение на действието, защото неволно могат да се допуснат грешки.

Ами стига съм ви обяснявал, защото мога да напиша цял ферман за това как е направен сайта. Надявам се да ви хареса, защото със съотборника ми доста се потрудихме да го направим така че на нас да ни харесва. Старахме се да го изпипаме от всякъде с общи усилия. И смятам, че сме се справили добре.

Ето линк към сайта и данни за администраторски акаунт. И моля, не трийте новините. Ако искате да пробвате триенето - добавете ваша и си я правете каквото искате.

Fnews

Въпреки, че давам акаунт не е зле да видите формата за регистрация.

user: demo
pass: demo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emagi
Tourist Defender

Support: 1032
Bonus: 2045
Мнение 30/11/2008 10:09 pm      Отговорете с цитат

Определно номер 1!Браво!
Ей, ще ме накарате да почна да уча този FLEX

Последната промяна е направена от emagi на 30/11/2008 10:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
SveXteZ
Редовен
Редовен

Support: 68
Bonus: 116
Мнение 30/11/2008 10:10 pm      Отговорете с цитат

Лелеле като гледам описанието е просто жесток Question
Както ти бях казал в една друга тема ти си ми фаворита за това състезание !!!!
И докато зарежда флаша може да сложите някъква друга картинка за да отвлича вниманието, сега гледам филм после ще си редактирам мнението или ще напиша ново за коментар по сайта, но съм почти сигурен че мнението ще е добро за сайта Laughing
Върнете се в началото
staf
σχήπτρον

Support: 9
Bonus: 559
Мнение 30/11/2008 10:10 pm      Отговорете с цитат

Браво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
raiden
Активен
Активен

Support: 181
Bonus: 448
Мнение 30/11/2008 10:11 pm      Отговорете с цитат

Едно голямо WOW Браво на вас
Въпреки че и аз съм в играта това е просто уникално, влюбих се
И все пак ботовете на търсачките ще видят като съдържание едно нищо, но не това е важното Question

Последната промяна е направена от raiden на 30/11/2008 10:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
timbaland
Нов
Нов

Support: 1
Bonus: 1
Мнение 30/11/2008 10:12 pm      Отговорете с цитат

Май одеве избързах с решението си и забравих ,че и StormBreaker е в играта.Искам да кажа ,че това е уникално направено и ,че просто не ми се излиза от сайта Laughing Very Happy доста функционално перфектно направено бих казал много ми харесва там лупата абе изобщо е перфектно.И тук малко оффтопик съжалявам ,че направих най голямата грешка в живота си и това е ,че не те взех за проект ,но за съжаление просто в течение на обстоятелствата така се получи ,че нямаме толкова пари ,но стига толкова.Проекта е уникален и бих казал просто перфе успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
debian
Редовен
Редовен

Support: 56
Bonus: 546
Мнение 30/11/2008 10:12 pm      Отговорете с цитат

Програмист: Stormbreaker, дизайнер:

Laughing Laughing Laughing Aз немога да го видя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
R3sp3k7
Редовен
Редовен

Support: 55
Bonus: 99
Мнение 30/11/2008 10:14 pm      Отговорете с цитат

Накара ме да исталирам flash playera Very Happy
Но сайта си го бива браво Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Philip
Турист
Турист

Support: 8
Bonus: 10
Мнение 30/11/2008 10:14 pm      Отговорете с цитат

debian написа:

кой е този браузър?
Върнете се в началото
StormBreaker
Support
Support

Мнение 30/11/2008 10:15 pm      Отговорете с цитат

debian написа:

Сложи си flash player 10. Понеже си на линукс и не е директна инсталацията явно. Rolling Eyes

Направо се просълзих от коментарите ви Crying or Very sad Very Happy Благодаря
Върнете се в началото
bubust
Потребител
Потребител

Support: 60
Bonus: 432
Мнение 30/11/2008 10:17 pm      Отговорете с цитат

Това е може би единствения недостатък, че сайта се нуждае от флаш плеър.
Като за 3 седмици мисля, че се получи добре. Просто ограниченото време беше проблем за някои благинки, които липсват в момента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StormBreaker
Support
Support

Мнение 30/11/2008 10:22 pm      Отговорете с цитат

raiden написа:
Едно голямо WOW Браво на вас
Въпреки че и аз съм в играта това е просто уникално, влюбих се
И все пак ботовете на търсачките ще видят като съдържание едно нищо, но не това е важното Question

Нямах време да направя СЕО-то, но нищо. Все пак сайтовете са за потребителите, не за ботовете...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Стари игри Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
123
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети