WordPress - Всичко за блог системата

Gravatar

Линк: http://wordpress.org/extend/plugins/easygravatars/

Информация:

Румен Дамянов в блога си каза:
Gravar е съкращение от globally recognised avatar, което ще рече глобално разпознаваем аватар. Предполагам няма човек, който да не знае какво е аватар? В повечето форуми се ползват малки картинки (някъде и по-големи), които се показват заедно с потребителското име при публикуването на коментар или тема. Неудобството при блоговете, за разлика от форумите идва от там, че за да се показва такъв аватар във всеки блог, в който пишем ще трябва да имаме регистрация във всеки един отделен блог и да качим свой аватар там. Това е неудобно, а понякога невъзможно, защото доста блогове не приемат регистрации. Но във всеки блог при писане на коментар се изисква от всеки да запише своят e-mail адрес, точно тук става интересно, защото gravatar-ите се свързват с написаният e-mail и се взимат от сайт-хранилище автоматично при написването на коментар, дори и да не сте регистрирани в блога. Как става това, просто трябва да се регистрирате в сайта - Gravatar.com и след като създадете свой акаунт, към вашият мейл адрес, можете да асоциирате картинка, която пожелаете. Максималният размер е 80х80 пиксела, което е оптималният размер за блоговете има и система за рейтинг на (гр)аватарите, така може да се избегне показването на неподходящи изображения. Процедурата е много лесна и удобна, като след това, при всеки написан коментар от вас, във всеки блог, който поддържа граватари, ще се появи и вашият аватар.
 
Имам проблем с един блог. Днес го ъпдейтнах към версия 2.7.1 на Wordpress. Получи се следният проблем:
Понякога се появяват в началото на страницата тези надписи (грешки):
Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/..../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, NULL given in /home/.../public_html/wp-includes/compat.php on line 105
Как да оправя проблема?
 
Отвори файла wp-includes/compat.php

Намери ред 102
function htmlspecialchars_decode( $str, $quote_style = ENT_COMPAT )
и го промени така
function htmlspecialchars_decode( $string, $quote_style = ENT_COMPAT )

Намери ред 114
return wp_specialchars_decode( $str, $quote_style );
и го промени така
return wp_specialchars_decode( $string, $quote_style );
 
искам да питам дали има плъгин за уордпрес да стане нещо като svejo.net да се гласува за новините
 
Същото като на svejo мисля, че няма.

Ако такова със звездички ти върши работа, разгледай тук

http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=rate
http://www.channel-ai.com/blog/plugins/star-rating/

star.png
star.png
star.png
halfstar.png
blankstar.png
 
От доста време търся нещо като разширение или функция във WP с която да слагам видео в публикациите си и не мога да намеря. Има някакви разширения които пробвах но за тях трябва да съм сложил видеото в други сайтове като например YouTube а не в моя собствен.

Във Wordpress мога да качвам файлове включително и видео формати но не мога да ги поставя във публикациите си.
Някой да знае решение на проблема?
 
За да се гледа online видеото от сайта, трябва клиповете да са .flv

Можеш да качваш клипчетата в /uploads и с някой FLV Player да ги визуализираш.
 
Той браузъра си има плеар обаче като кача FLV и не мога да го сложа във публикацията. Не искам да слгам линк към това видео а директно видео в публикацията.
 
Искам да питам след като си направиш безплатен блог на WordPress.com могат ли от някаде да се сменят темите с каквато искам(като при Blogger) или могат да се ползват само тези които са зададени там? :)
 
Като цъкна там ми вади 5 страници с теми- въпроса ми беше примерно съм си харесал тема за WordPress която я няма там и искам да си сменя сегашната тема с нея мога ли от някаде да я сменя или мога да ползвам само тези теми(5-те страници)?
 
big_tuck каза:
Като цъкна там ми вади 5 страници с теми- въпроса ми беше примерно съм си харесал тема за WordPress която я няма там и искам да си сменя сегашната тема с нея мога ли от някаде да я сменя или мога да ползвам само тези теми(5-те страници)?

качваш си я на хоста в wp-contents/themes/
и после я актиивраш от админ панела :?:
 
SandPrince каза:
big_tuck каза:
Като цъкна там ми вади 5 страници с теми- въпроса ми беше примерно съм си харесал тема за WordPress която я няма там и искам да си сменя сегашната тема с нея мога ли от някаде да я сменя или мога да ползвам само тези теми(5-те страници)?

качваш си я на хоста в wp-contents/themes/
и после я актиивраш от админ панела :?:

То ми е ясно ама не е на мой хост ами е безплатен блог на WordPress.com

ПП: Оспамихме темата някой от модераторите после няма да е лошо да я прочисти :?
 
big_tuck каза:
SandPrince каза:
big_tuck каза:
Като цъкна там ми вади 5 страници с теми- въпроса ми беше примерно съм си харесал тема за WordPress която я няма там и искам да си сменя сегашната тема с нея мога ли от някаде да я сменя или мога да ползвам само тези теми(5-те страници)?

качваш си я на хоста в wp-contents/themes/
и после я актиивраш от админ панела :?:

То ми е ясно ама не е на мой хост ами е безплатен блог на WordPress.com

ПП: Оспамихме темата някой от модераторите после няма да е лошо да я прочисти :?

аааа значи няма как да стане. може да ги променяш но малко по CSS-а
 
искам да питам има ли начин да си направя блога по-широк
просто когато сложа повечко инфо и много трябва да се скролва,
незнам точно кой фаела да променя
ако някои може да помогне :oops:
 
Как мога да си оправя подредбата на категориите в уърдпрес-а ? Версия: WordPress 2.7.1 :)
 
А как може си добавя логин форма в началната страница? Не стандартния вход, който се предлага от WordPress... В един блог видях, че е направено по този начин, но сега не го откривам. :wink:
 
annabelka каза:
А как може си добавя логин форма в началната страница? Не стандартния вход, който се предлага от WordPress... В един блог видях, че е направено по този начин, но сега не го откривам. :wink:

аз ползвам това:
http://wordpress.org/extend/plugins/sidebar-login/

но може да си харесаш някое друго, макарче аз съм доволен от горното:
http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=sidebar+login
 

Горе