Оптимизация на сайт

Rex

Registered
Хелоу :)

Понеже правя в момента един сайт за фирма и то трябва да се оптимизира сайта в търсачките. Но като не разбирам нищо от SEO се обръщам към вас да ми помогните как да се индексира по-добре, съвети/препоръки (прочетох тука някои от темите, но може да съм прописнал нещо)

Мисля да използвам за пример мета таговете като на web tourist.
Ще адна сайта в гугъл (google.com/addurl)

И след това какво правя ?

В сайта нещо по-специално да има да помага при индексирането ??

Незнам колко динамичен ще е, но ще се добавят на няколко дена (може би) по 1 - 2 оферти , а може и наведнъж и вече на седмица по още 1.

Сложил съм търсачка, но само линк към нея, а не самото търсещото "тяло" в индекса.

Благодаря :?:
 
Здравей!

Малко трудно е да се дават готови препоръки, било защото по отношение на оптимизацията има твърде много конкретика в решенията за всеки отделен случай, било защото няма нищо сигурно и окончателно и съветите често са противоречиви.

Ето ти два линка към въвеждащи материали по темата, към други страници са, конкретно за СЕО (дано Админ не се сърди):

http://mimech.com/web-search/bg/
http://www.seobg.com/

Между общите приказки може да намериш и по-ясни съвети. Дали да ги приложиш, ще си решиш ти. :)

Успех!

ПП: за "търсещото тяло" много не те разбрах, но бота ще го подмине без да му обърне внимание, защото както бях чел някъде през тези дни: "ботовете не попълват полета и не пишат текст, така че формите са затворени врати за тях", а аз бих допълнил "И слава богу" :)
 
ПП: за "търсещото тяло" много не те разбрах, но бота ще го подмине без да му обърне внимание, защото както бях чел някъде през тези дни: "ботовете не попълват полета и не пишат текст, така че формите са затворени врати за тях", а аз бих допълнил "И слава богу"

Хм.. тук може да поспоря малко..

Забелязал съм доста пъти като търся от Гугъл нещо, влизам в някой сайт (в повечето случаи има търсачка на тази страница в която е резултата) и в полето за писане на keywords в този сайт е изписано каквото съм написал и в гугъл.

Е как става така ? :)

Хм странна раута. :shock:



Благодаря за линковете, ще прочета там каквото има. И докото чаках някой да ми отговори на темата аз проверих и прочетох всички съобщения и теми в този раздел.
Много неща научих. За което благодаря на админ за страхотната идея за този раздел. Искам да добавя, че такъв сайт като този няма в България ! Има много мили хора, които със своите изчерпателни отговори помагат много ! Също важно е и, че бързо отговарят. :)

Страхотни сте ! :)
 
И още един въпрос:

Във 2рия сайт пише:

Не използвайте "&id=" като параметър във вашите URL адреси, защото Google няма да индексара страниците ви.


А ще индексира ли страници от типа:

index.php?id=contacts (например) ???

Или трябва да си направя всичко на нова страница ? Щото с гет извличам инфото от прази хтмл страници. :roll:


и сега url-тата как е по-хубаво да са:

<a href="http://test.test">TEST</a>

<a href=http://test.test title="mnogo qk test" Rel="nofollow">TEST</a>

или как ???

ПП: Искам ботовете да влизат в страниците и да индексирват всичко. А с robots.txt ще забраня някои папки.
 
Rex каза:
И още един въпрос:

Във 2рия сайт пише:

Не използвайте "&id=" като параметър във вашите URL адреси, защото Google няма да индексара страниците ви.


А ще индексира ли страници от типа:

index.php?id=contacts (например) ???

Или трябва да си направя всичко на нова страница ? Щото с гет извличам инфото от прази хтмл страници. :roll:


и сега url-тата как е по-хубаво да са:

<a href="http://test.test">TEST</a>

<a href=http://test.test title="mnogo qk test" Rel="nofollow">TEST</a>

или как ???

ПП: Искам ботовете да влизат в страниците и да индексирват всичко. А с robots.txt ще забраня някои папки.

линковете така:
<a href=http://test.test title="mnogo qk test">TEST</a>

index.php?id=contacts (например) ???
да, но се твърди, че била с по-малка тежест
 
малко несвързано ми стана изречението ти..

може ли да обесниш, че се дупя и нечаткам нещо.

Ако ме цитираш използвай "quote", че да не се объркам.
:roll:
 
Slavei каза:
index.php?id=contacts (например) ???
да, но се твърди, че била с по-малка тежест

Колко малка?

Първо място в гоогле за 2 седмици?

В предишната тема написах един линк.
Търси в гоогле ( в български страници) думите :

Код:
google PR

и виж кой е първи и какъв е линка.
Понеже cheker-a е нов (2 месеца) и понеже линка е точно от този тип
то защо излиза пръв при толкова споменавана комбинация?

Знаеш, че думите google pr се споменават най вече в сайтове в които се
говори за SEO оптимизация.

Трябваше да е голяма борба за да ги заеме тези думи.
Те трябваше да са трайно заети от подобни сайтове за SEO.

А знаеш ли още какво забелязах?
В сайтове и форуми в които се говори за SEO оптимизация са много( ама много) зле оптимизирани или направо са анти оптимизирани.

Е това вече не ми е ясно защо е така. :)
 
Не знам, какво може или не може гугъл, какво иска или не иска, но човек може да стане на маймуна, ако тръгне да се съобразява с всички предписания.
Аз поне ще си запазя динамичните връзки (ще оставя само няколко основни). Не мога да укажа статични за всичко или да дублирам цялата БД в статични файлове, но онова, което е достъпно за правене (и звучи логично), ще го направя...

А иначе, Админ, прав си за някои от СЕО-сайтовете, да не говорим, че някои от тези, които се занимават професионално с това и го рекламират като услуга са най-забавни.
Има повече от комични примери, как напр пишат с императивен тон: "не използвайте JS-меню за основната си навигация или поне го дублирайте с обикновени връзки", а на същия сайт "професионалистите" са сложили не едно, ами няколко падащи менюта и бъка от лигави ефекти в навигацията...

Предполагам обаче, че има и хора и сайтове, които са доста напред с материала, защото при общо търсене на англ (покрай стр. с имотите) виждам, че доста български сайтове излизат в челната десетка...
 
може ли да ми отговорите на въпросите ми за линковете ??

Ами писах в търсачката ама ми излезе на 7мо място wthost. (страници в мрежата) и на 1во за станици на БГ.


Сорс-а е:

<a href="http://wthost.net/seo_web_site_check.php?sait=referer" class=l onmousedown="return clk(this.href,'','','res','1','')">SEO Website Checker - beta</a>


нечаткам нещо :roll: (ако това имаш в предвид @admin )
 
Имам предвид, че връзките от типа:

Код:
 index.php?id=contacts

не са проблем.
Индексират се и дори стигат до 1 во място в гоогле.
 
admin каза:
Имам предвид, че връзките от типа:

Код:
 index.php?id=contacts

не са проблем.
Индексират се и дори стигат до 1 во място в гоогле.

окей :?:

Благодаря :wink:


Да поясня:

Линковете са ми от този тип. Викат се с гет-а. файла например се казва blabla.html

Викат се от индекса и се показва текста в един DIV.


Казвам това, защото може да не си ме разбрал или да си мислиш за друг вид линкове с ?id макар че мисля че няма, ама карай.
 
Rex каза:
малко несвързано ми стана изречението ти..

може ли да обесниш, че се дупя и нечаткам нещо.

Ако ме цитираш използвай "quote", че да не се объркам.
:roll:

извинявай, имах в предвид - Да, индексират се.
А за втория ти въпрос за ИД-тата в линка - Твърди се, че гооле предпочита да няма гет променливи... google?! иди го разбери :)

@ admin отговорих ли ти и на теб? :)
 
admin каза:
Търси в гоогле ( в български страници) думите :

Код:
google PR

и виж кой е първи и какъв е линка.
Понеже cheker-a е нов (2 месеца) и понеже линка е точно от този тип
то защо излиза пръв при толкова споменавана комбинация?

Знаеш, че думите google pr се споменават най вече в сайтове в които се
говори за SEO оптимизация.

Трябваше да е голяма борба за да ги заеме тези думи.
Те трябваше да са трайно заети от подобни сайтове за SEO.

Е това вече не ми е ясно защо е така. :)

Ами как няма да е на първо ( в момента на 2-ро) като Гуугъл връща 41 резултата за тази дума при търсене за страници от България.

Сега ако пусна пост във някой друг форум, спомена в него 2-3 пъти тая думичка, болдна я и си сложа 2 линка към боста на бас на 2 бири, че ще изместя уеб туриста.

Просто думи с такава абсолютно минимална конкуренция и без абсолютно никакво търене зя тях не могат да се дават като пример.

Незнам какво толкова спорите за тея урл'с.
Айде да направим един опит - статичен и динамичен сайт - едно и също съдържание, на една и същта възраст - всичко еднакво - аз залагам на статичния.

:wink:
 
И аз ще заложа на статичния ако всичко е еднакво.
Което е невъзможно разбира се.

checker-a искам да видя как ще го изместиш и веднага ти пращам 4 бири.

За мен всяка страница има различна тежест в зависимост от много фактори като най-отпред слагам линковете и домейна.

В момента WT прави над 400 влизания на ден от търсачки.

В последно време си мисля, че има потенциал за 1000 на ден защото има
постоянен разтеж в бройката. Всеки ден по малко.

Също смятам, че потенциала се крие в самия форум.
Там отиват много от резултатите.
Всички линкове са с ? & и т.н. глупости но ги дава в резултатите.

Не мога да споря на теория но на практика аз не виждам как ще
се опитам в сайта да заложа на статичните линкове като повечето не са статични.

Не мога да преценя кое е по добре ако взимам за база WT, защото
тука всеки линк е вкаран в googlemap и има точно определено число за
priority съобразено с това дали е урок, главна под страница, форум,

мнение и ако е мнение от форум се взима предвид от кой форум е.

Сега остава да кажеш, че и този priority не се взима под внимание и аз съвсем ще се объркам.

Слагам бирите в хладилника а ти почвай да постваш по форумите.
 
Това виждам аз:

pr_results.jpg


650000 резултата и 1 во място засега.
 
admin каза:
checker-a искам да видя как ще го изместиш и веднага ти пращам 4 бири.

Аз чекер-а ти ще го изместя - ти не ме мисли мене. :D :wink:
Само, че 3-те дни дето ще ми отидат да го направя ще ми костват много повече от 4 бири. Другия месец ако се поосвободя малко ти обещавам, че ще направя едно сайтче, обаче ще дойда да си пийнем биричките после. :D
 
Svetoslav каза:
admin каза:
checker-a искам да видя как ще го изместиш и веднага ти пращам 4 бири.

Аз чекер-а ти ще го изместя - ти не ме мисли мене. :D :wink:
Само, че 3-те дни дето ще ми отидат да го направя ще ми костват много повече от 4 бири. Другия месец ако се поосвободя малко ти обещавам, че ще направя едно сайтче, обаче ще дойда да си пийнем биричките после. :D

Където кажеш нося бирите лично . :)
 
admin каза:
checker-a искам да видя как ще го изместиш и веднага ти пращам 4 бири.
Наистина ли мислиш че е много трудно да си на първо място по google PR в google.bg? :D
 

Горе