- Кеширана страница в google.bg
WT форуми -> SEO -> Кеширана страница в google.bg
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
E398
Потребител
Потребител

Support: 1
Bonus: 2
Мнение 09/03/2007 4:34 pm     Кеширана страница в google.bg Отговорете с цитат

Не се сетих къде другаде да пиша затова пиша тук. Значи въпроса ми е следния, защо в google.bg индексираната ми страница е с такъв шибан шрифт на буквите и всичко:

http://209.85.129.104/search?q=cache:4gYaGZ0SzvIJ:www.smartphones-world.com/+smartphones&hl=bg&ct=clnk&cd=11&gl=bg&lr=lang_bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sizif
Редовен
Редовен

Support: 72
Bonus: 153
Мнение 09/03/2007 5:31 pm      Отговорете с цитат

Здравей!

Може отговора ми да ти прозвучи глупаво, но точно защото е кеширана. Гугъл я вади от своята БД (така както са я прочели ботовете) и добавя външни стилове. Нали целта е да подчертае търсената ключова дума и да подаде информацията за по-лесно преглеждане, пък и да оставим, че бота толкова си може.

Би могъл да си направиш един експеримент: потърси документ във формат различен от ХТМЛ. Може да пробваш с някой закон или наредба, например. Повечето от тези, които са на правителствените сайтове са в Уърд или ПДФ-формат.
Наскоро ми се наложи да правя справка със "Закона за МВР" - ето ти линк, който ще ти изведе препратки към няколко резултата в ДОК и ПДФ:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD+%D0%B7%D0%B0+%D0%9C%D0%92%D0%A0&meta=lr%3Dlang_bg

Вместо да отваряш директния линк, избери "Във вид на ХТМЛ" Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Slavei
Турист
Турист

Support: 7
Bonus: 14
Мнение 09/03/2007 7:19 pm     Re: Кеширана страница в google.bg Отговорете с цитат

^METALLICA^ написа:
Не се сетих къде другаде да пиша затова пиша тук. Значи въпроса ми е следния, защо в google.bg индексираната ми страница е с такъв шибан шрифт на буквите и всичко:

http://209.85.129.104/search?q=cache:4gYaGZ0SzvIJ:www.smartphones-world.com/+smartphones&hl=bg&ct=clnk&cd=11&gl=bg&lr=lang_bg

Задай font-size на всеки клас, който излиза със "шибан шрифт" Wink
Предполагам, че има и читаво решение, но сега ме мързи да мисля и обяснявам Smile

пп
css файла не го кешира, така, че ще оправят всички файлове в кеша веднага Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
admin
Активен
Активен

Support: 224
Bonus: 474
Мнение 09/03/2007 7:54 pm      Отговорете с цитат

Няма значение какво виждаш в кеша на гоогле.
Важното е текста да има нещо. Smile

Дали са красиви или не няма значение но е добре, че го има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> SEO Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети