Предложения за нова игра

staf

Registered
Скоро не е организирана нова игра но мисля , че е време да се започне.
В тази тема, предложете смислени , оригинални и интересни игри.Новите игри, не трябва да повтарят старите и да използват мотиви от тях. За да не се повтарят с стари игри, проверете в раздела "Стари игри - Всички минали игри и награди" .
В предложението за нова игра, опишете как и по какъв начин да се проведе играта.
Краен срок за предложения 01.05.09 .
 
създаване на форум :)
идеята ми е 2 програмиста и един дизайнер за да не става както с миналата игра, и все пак програмирането е по-сложно
 
alex95_bg_2 каза:
създаване на форум :)
идеята ми е 2 програмиста и един дизайнер за да не става както с миналата игра, и все пак програмирането е по-сложно
Повтаря се предната игра , а условието е да не се повтаря нищо от минали игри и да се вземат идеи от тях.
 
част 1. създаване на форум без дизаин, с елементарен такъв
част 2. създаване на дизайна за форум
част 3. сливане на системата и дизайна

условие: да се ползва система за темплатизиране, дали ще е смарти или друг метод няма значение важното е да е с разделен код от хтмл-то.

тва е :)
 
Ето аз какво измислих.... :D

Регламент за SЕО играта на WT

Задава се тема на играта и главна ключова дума от страничен потребител който не участва в надпреварата.
Note: препоръчително е думата да е от рода на "гугъл оптимизация - огледалния и вариант"

Всеки участник пуска тема в раздела с линк към сайта с който участва.

Целта на играта е за един месец срок при търсене на главната ключова дума да излезнеш в първите 5 резултата. Който излезне на първа позиция печели надпреварата.

==========================+

Условия и Правила

1. Всеки потребител с над 50 поста във форума може да участва и да се запише за надпреварата.
2. Всеки записал се участник има право да участва в надпреварата само с един сайт.
3. За изработката на сайта участника има пълна свобода - той може да си напише сайта сам или да използва готова система, стига да смята че с това ще спечели. Хостването на сайтовете може да се извърша и на фри хост.
4. Всеки участник разчита на подходящ подбор от ключови думи и публикувано съдържание за да издигне сайта си в по предни позиции.
5. Позволено е размяната на линкове, максимално до 5. Тоест всеки сайт на участник може да размени по 1 линк с 5 сайта.
6. Съдържанието на сайта-участник може да бъде разпространявано из други сайтове : социални мрежи, блогове, микроблогове, форуми и прочие

Оценяване на победителя.
1. Победители са първите 5 сайта който излезнат на наалната страница на гугъл .
2. Ако резултатите са повече от един за всеки участник преминаваме към следващата процедура:
- преглеждат се и се записва броя на всички линкове и резултати които водят към всеки участник
- който има най-много линкове в резултатите при търсене на главната ключова дума - печели.

========================+
 
Само за Уеб програмирване ли ?
Моята идея е Skype bot , който да отговаря автоматично на въпроси "Ко стаа?" :D
 
Моля пишете само предложения, не дискусии и друг спам в тази тема.
 
Искат се конкретни предложения!
Всяко мнение, което не е целенасочено ,което не отговаря на зададеният от @staf въпрос ще бъде изтрито!
 
Аз предлагам да се направи търсачка като Google и във втория етап да се разпространява и ,която търсачка има най-много посетители (Може и на най-горно място в Гугъл) да печели състезанието.
Също може да се направи и webcounter като tyxo.bg или модул за WT
 
Да направим едиа игра за най-готино меню, за да може всеки, независимо от технологията, която използва, да си покаже въображението. Сигурен съм, че ще е много забавно.
 
Добре, да се включа и аз към предлагащите.
Моето предложение е малко по-различно.
Предлагам да се направи някакъв прост сайт от един екип с ясна за всички тематика. Т.е. един екип да създаде основата.
Другите екипи да разработят модули за този сайт.
Например сайт за онлайн уроци.
Един екип прави система за писане на уроци.
Друг система за лични съобщения.
Трети форум.
Четвърти се заема със СЕО-то и т.н.
Според мен това ще бъде супер!
 
FRGT10 каза:
Добре, да се включа и аз към предлагащите.
Моето предложение е малко по-различно.
Предлагам да се направи някакъв прост сайт от един екип с ясна за всички тематика. Т.е. един екип да създаде основата.
Другите екипи да разработят модули за този сайт.
Например сайт за онлайн уроци.
Един екип прави система за писане на уроци.
Друг система за лични съобщения.
Трети форум.
Четвърти се заема със СЕО-то и т.н.
Според мен това ще бъде супер!

За игра ли говориш или ще събираме екип за сайт?

Ако е за игра....
Какви ще са критериите за победа?
Имай предвид, че е много важно една игра да е максимално честна и
победителят да е колкото се може по безспорен.

Относително е дали една игра ще е честна или не.
Относително е дали една игра има ясни правила и дали всички
участници ще имат равен шанс.

Но при твоята игра няма нищо относително, защото там въобще няма равен старт и никакви ясни правила.

Не може да има състезание между 3 отбора като.
Първият ще прави трактор, другия ще рисува картина, а третият отбор ще
скача с бъджи.
Как ще определиш победител?
 
Бих ви предложил вече да влезете в нещо по интересно като ООП да слагате разни template engine като Smarty, кеширане, разни по интересни структури на сайта, които са и функционални.
 
MontefuckeR каза:
Бих ви предложил вече да влезете в нещо по интересно като ООП да слагате разни template engine като Smarty, кеширане, разни по интересни структури на сайта, които са и функционални.
КАкъв е смисъла??? :idea: :idea: :idea:
Ти по какво ще разбереш, че сайта е правен въз основа на OOП?Всеки потребител да PASTE-не кода на сайта ли трябва?ЗА какво да ползва някаква библиотека, какъв в смисъла.АКо става дума за шаблони, то нека се ползват SINGLETON, STRATEGY, FACTORY, OBSERVER.
По твоята логика , може друг потребител да поиска да се изработи сайт, с помоща на jQuery!
Няма значение, по какъв начин е правен сайта.Въпроса е да е конструиран правилно, да бъде мултифункционален.(зависи каква е тематиката)
 
Аз предлагам да се направи Plug-in за Wordpress или друга CMS.Всеки отбор ще си даде предложенията, след това ще ги качим някъде заедно с кратко описание и нека най-тегленият да победи.Въпреки че това не е много справедлив начин за оценяване,винаги ще се намерят някой ламета да започнат да си свалят тяхното до полуда...
:)
 
Предлагам да се направи система за модули. Не точно CMS ами една система, за която после могат да се пишат модули, които да могат да се включват/изключват от администратора. Разбира се с поддръжка на теми. :) Обикновените CMS например почти всички функции са вградени. Идеята ми е да се направи например логин системата да е като модул, може друг модул да я посочи като изискване и т.н.
 
Мойто предложение е да се направи система като php-fusion ,e107.
Да има админ панели , темплейт система , модули , новини и т.н.
Може да се оценява по функционалност ,по сигурност и др.
 

Горе