Смяна на цветът на текст

mute

Registered
Днеска си разглеждах една брошура и ми доиде идея да направя нещо подобно

Интересуваме как ще стане така че когато текста е по голям и има скролер при движението му нагоре/надолу текста винаги да остава в съответния цвят черен/бял
 
ами защо...не го направиш във 2 ифрейма ? или аз нещо несхванах идеята... това е , че в случая има 2 части бялата и черната кажи сега на коя част текста като стане повече скрол...пък и със див пак ще стане скрол ...
 
честно да ти кажа нямам си и идея как ще стане тоя номер :) ама аз така и неразбрах какво точно искаш да стане ... я обясни пак
 
значи имам текст искам половината да е черен половината бял и да се разделят точно посредата както е на картинката , номера е че когато движиш текста надолу тои да остава в съответната граница. ае немогада го обясня виж картинката :cry:
 
човек ако го правиш с Microsoft Word е много лесно маркираш с мишката текста и го избираш да е червен,а другата половина да е син (това е пример)
но и няма как да не стане,защото аз съм го правил и е ставвало ако има проблем кажи :?:
 
вапроса ми е текста да е много дълаг и в това каре да се вижда разделен на 2 части винаги.
 
mute, аз те разбирам, ама няма ли да е по-лесно да поуснеш линка към тая страница дето си видял :wink:
 
Soul_Stealler каза:
mute, аз те разбирам, ама няма ли да е по-лесно да поуснеш линка към тая страница дето си видял :wink:

ти да не си сляп?

 
м това е че никаде несъм виждал такова нещо поне несе сещам вмомента направих нещо което трябва да прелича
 
нямам уорд пък и щом става с уорда значи става по някакъв начин и с html + js
 
fena1 каза:
Soul_Stealler каза:
mute, аз те разбирам, ама няма ли да е по-лесно да поуснеш линка към тая страница дето си видял :wink:

ти да не си сляп?


гррр...имах предвид към линка на страницата, не на снимката и :lol:
 
бате начи виж сега...ако го направиш със див мм кво беше auto...нещо си там демек със скрол...всъщност имам една идея...забрави това с дива :)
значи слагаш един спан преди текста с background-color: #dadada;
така текста който е във спан-а ще е с тоя цвят демек бакграунда...абе виж сега в ИРК ще ти обясня какво имам предвид ...
 

Горе