Как да ме намерят търсачките...

mawerick

Registered
Здравейте,
направих сайт, който е съставен от 2 нива-статично-менюта и линкове, и ифрейм, в койото се отварят желаните линкове към сайта. Причината да го направя така е, че основната рамка на сайта не се движи, при преместване на скролера в ифрейм-а.
Въпроса ми е следния... В основната рамка няма много текст... 5,6 менюта, 2,3 линка към други сайтове и банери. Цялостното съдържание на сайта е в ифрейм-а. Интересува ме дали това повлиява по някъкъв начин на търсачките, трябва ли да описвам допълнително хтмл документите, които се отварят в ифрейм-а(говоря за робот.тхт)...
Благодаря предварително!
 
mawerick каза:
Здравейте,
направих сайт, който е съставен от 2 нива-статично-менюта и линкове, и ифрейм, в койото се отварят желаните линкове към сайта. Причината да го направя така е, че основната рамка на сайта не се движи, при преместване на скролера в ифрейм-а.
Въпроса ми е следния... В основната рамка няма много текст... 5,6 менюта, 2,3 линка към други сайтове и банери. Цялостното съдържание на сайта е в ифрейм-а. Интересува ме дали това повлиява по някъкъв начин на търсачките, трябва ли да описвам допълнително хтмл документите, които се отварят в ифрейм-а(говоря за робот.тхт)...
Благодаря предварително!

Iframe e много лоша идея.
Ако ще искаш да се индексираш правилно и бързо не използвай фреймове.

robot.txt се ползва предимно за да забраняваш на бота да индексира.

Прочети внимателно предишните мнения в форума
Search Engine Optimization - SEO (оптимизация за търсещи машини).
 
Не мога ли по някакъв начин да индексирам файловете в ифрейма. Предполагах че не е добра идея, но... с ифрейм сайта е по-стегнат, при лоадване, не се презарежда целия, а само се променя ифрейм съдържанието, т.е. става по-бързо... Главно за това съм ползвал ифрейм,
сайт-а за сега е на този адрес(в процес на довършване е):
http://www.polesproduct.hit.bg/
 
Те файловете ще се индексират ама само самия файл.
Търсачката ще дава като резултат това:

http://www.polesproduct.hit.bg/for_us.html

Търсачката не свързва двата файла.
Тя ги има за два различни и не ги дава в комплект.
 
И един друг съвет от мен.

Сайта изглежда добре.
Семпъл е и няма дразнещи цветове.
Всичко е супер ако ги нямаше движещите елементи.
Телефон който подскача и надпис в хеадера който се върти
не отиват на такъв сайт.
Той си е добре статичен и изглежда сериозно до момента в който
започнат да се появят движещ елементи.
 
Относно търсачаката и файловете, явно е по-добре търсачката да индексира само главната страница, за да не се получават кофти резултати... т.е. ако случайно търсакча намери не главен, а някой от под-главните файлове.
А за движещите елементи... малко детски седят, наистина. Но клиента го хареса...
Благодаря за помоща!
 
mawerick каза:
Относно търсачаката и файловете, явно е по-добре търсачката да индексира само главната страница, за да не се получават кофти резултати... т.е. ако случайно търсакча намери не главен, а някой от под-главните файлове.
А за движещите елементи... малко детски седят, наистина. Но клиента го хареса...
Благодаря за помоща!

Ми не.
Не е по добре да индексира началната страница.
Там какво има, че да го индексира? :)
Има меню .
Теб ти трябват думи с които да те запомни търсачката и след това да те
дава в резултатите.

Ако индексира сегашната ти първа страница на какво запитване ще отговаря тя.

Аз мисля, че ще те намират само по името на фирмата.
И то не е сигурно, че ще си пръв.

Не вярвам с този сайт да се докарат повече от 2 влизания от гоогле
на ден.
Ако нямаше фреймове и бота преглеждаше и вътрешни страници
щеше да е друго.

Там има информация и ако някой я потърси в търсачката тя ще даде вашия сайт (макар и по назад).
 
Ясно :(
Какво предлагате тогава за структората на сайта. Да я променя, или да я оставя така.
Междудругото според мен, за фирмата не е толкова важно колко посещения има на ден, отколкото факта че фирмата съществува и в уеб-пространството.
Не знам какво да правя... Много ми допада техниката с ифрейм, защото става подредено и стегнато, но явно за търсачките не е най-добрия вариант.
 
mawerick каза:
Ясно :(
Какво предлагате тогава за структората на сайта. Да я променя, или да я оставя така.
Междудругото според мен, за фирмата не е толкова важно колко посещения има на ден, отколкото факта че фирмата съществува и в уеб-пространството.
Не знам какво да правя... Много ми допада техниката с ифрейм, защото става подредено и стегнато, но явно за търсачките не е най-добрия вариант.

Имах такъв проблем и се наложи да махна фреймовете.
Пак така с една фирма, която искаше фреймове но това беше
докато един ден не си намериха вместо сайта един от фреймовте.,
Линка от гоогле водеше към него и седеше много грозно.
Трябваше да се преправи всичко.

Ще си създадеш работа.

Да не говорим, че ако няма фрейм търсачката ще го приеме по добре.
Има си мета тагове, меню, текст с информация.
Това е истинската страница.
фрейма е две напълно различни страници и търсачката ги възприема точно така.
Като две страници с различно съдържание и тежест.
 
За сега ще го оставя с фрейма, завършвам го и го качвам някаде(каде не знам...) Но май ще е по-добре да сложа онова файлче робот.тхт и да забраня индексирането на останалите линкове. Малко тъпо ще стане така... тъй като на главната страница няма повече от 10 думи...
Междудругото, не знам дали погледна ключовите думи на страницата. Те описват целия сайт и всичко за него. Интересува ме до каква степен са важни при търсенето от паяците и другото, което е... добре, или зле е когато има повечко думи. Защото в един сайт прочетох че ако по-малко думи, гугъл например ще го индексира по-добре.
 
Щом сайта няма да има съдържание няма да има и голяма ползва от тези метата тагове.
 
Ми не.
Не е по добре да индексира началната страница.
Там какво има, че да го индексира? :)
Има меню .
Теб ти трябват думи с които да те запомни търсачката и след това да те
дава в резултатите.

Ако индексира сегашната ти първа страница на какво запитване ще отговаря тя.

Аз мисля, че ще те намират само по името на фирмата.
И то не е сигурно, че ще си пръв.

Не вярвам с този сайт да се докарат повече от 2 влизания от гоогле
на ден.
Ако нямаше фреймове и бота преглеждаше и вътрешни страници
щеше да е друго.

Там има информация и ако някой я потърси в търсачката тя ще даде вашия сайт (макар и по назад).
а къде се въвеждат тия букви за да те запомни тя като тях и може ли да въведа примерно повече възможни заглавия?
 
mawerick каза:
За сега ще го оставя с фрейма, завършвам го и го качвам някаде(каде не знам...) Но май ще е по-добре да сложа онова файлче робот.тхт и да забраня индексирането на останалите линкове. Малко тъпо ще стане така... тъй като на главната страница няма повече от 10 думи...
Междудругото, не знам дали погледна ключовите думи на страницата. Те описват целия сайт и всичко за него. Интересува ме до каква степен са важни при търсенето от паяците и другото, което е... добре, или зле е когато има повечко думи. Защото в един сайт прочетох че ако по-малко думи, гугъл например ще го индексира по-добре.

Има си някакъв стандарт.
Еди си колко думи и еди си колко символа .
Фреймовете ти обезсмислят всичко според мен.
 
За robots.txt просто трябва да погледнеш този в туриста за да се ориентираш как
се забраняват файлове и директории.
 

Горе