Нова игра в туриста след СЕО играта - [ПРЕДЛОЖЕНИЕ] ?

Admin

Registered
Ще правим ли?
Аз предлагам да направим игра свързана с видео уроци.
Всеки участник пише урок/уроци към които има видео и лнакрая се гласува за този който най много е впечатлил останалите потребители.
Победителят взима наградата а останалите получават утешителни.
Мога да осигуря 200 лв. награден фонд.
100 лв. за първия от гласуването и две утешителни по 50 лв.
Какво мислите?
Накарахте ме да направя възможно добавянето на видео уроци.
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=79079
Всички предлагаха и настояваха и накрая никой не пише уроци с видео.
С тази игра поне ще се активизират нещата.

Ако някой има друго предложение нека го напише.
 
Идеята за видео уроците е добра. :) Но можеби да се раздели на 2 категории: Дизайн + фронтенд и Програмиране.
 
аз викам да е само видео урок, без никви текстови обяснения :)

аз ще правя за photoshop, illustrator - някоя от тия.
даже вече имам бегла идея за какво ще е :D
 
И аз съм за.

Веднъж почнах да правя видео урок но като говоря на микрофона явно говоря много смешно. Като го чуя усещам едно "съскане". Направо не можех да повярвам, че така говоря на микрофон.

Това е причината да не съм почнал да правя уроци. :wink:
 
не знам дали е добра идея да е само видео.
Аз предпочитам текст + картинки(ако е възможно) + файлове за теглене + видео.
Примерно урок за photoshop е най добре да си е както сега + psd за теглене + видео.

Не е нужно да говорите на видеото.
Аз имам вече няколко качени мои видео демота в туриста и не говоря.
Разбира се, че може да качите и само видео урок ама дали може да участва в играта е въпроса.
Аз мисля да има правило да не е само видео урок.
А дори да няма такова правило аз смятам, че накрая потребителите ще подкрепят само участниците които са се постарали и в текста и във файловете за теглене.
 
Най-добре е да не е само видео. По-лесно ще е да има линк към архив с файловете, както казаха по-нагоре.

admin каза:
Всички предлагаха и настояваха и накрая никой не пише уроци с видео.
С тази игра поне ще се активизират нещата.
Аз съм направил 2 видео урока, просто имах доста работа последната седмица и не съм ги качил :)
Първият урок беше за аякс, но гледам, че доста такива са качени, затова него мисля да не го качвам :?
 
off/ми то по тая логика да направя видео урок как се прави google :D

Идеята е не е лоша, но не знам как ще се реализира. Пък и това с гласовете, просто не знам как ще стане :wink:
 
А защо като направя видеото и го запиша mp4 и го отворя после е черен екран, а през плеъра си работи, снимам с Camtasia Studio
 
MontefuckeR каза:
А защо като направя видеото и го запиша mp4 и го отворя после е черен екран, а през плеъра си работи, снимам с Camtasia Studio

Да. mp4 не работи.
Записваш го като .flv файл/ тип и го качваш.
Има я тази опция в Camtasia и си работи екстра.
Има даже видео урок как да се запише във .flv .
 
federer_11 каза:
off/ми то по тая логика да направя видео урок как се прави google :D
По чия логика?
Твоята ли? Напиши урок ако можеш.
Аз не видях някой да твърди такова нещо. Спри малко спама.

federer_11 каза:
Идеята е не е лоша, но не знам как ще се реализира. Пък и това с гласовете, просто не знам как ще стане :wink:

За това не се притеснявай.
Ако закъсаме нещо ще се допитаме до теб.
 
Според мен няма нищо лошо само с видео урок. Иначе ако го напиша всичко и на текст то си губи смисъла от видеото. Ако е добре обяснено само видео става много добър урок.
 
StormBreaker каза:
Според мен няма нищо лошо само с видео урок. Иначе ако го напиша всичко и на текст то си губи смисъла от видеото. Ако е добре обяснено само видео става много добър урок.
Е да, така е. Но няма да е зле да се даде един архив с файловете, които са използвани в урока (ако има такива ).
 
F1r3Fl3x каза:
StormBreaker каза:
Според мен няма нищо лошо само с видео урок. Иначе ако го напиша всичко и на текст то си губи смисъла от видеото. Ако е добре обяснено само видео става много добър урок.
Е да, така е. Но няма да е зле да се даде един архив с файловете, които са използвани в урока (ако има такива ).

За файловете съм съгласен :) Обаче да го пиша и да го обяснявам във видеото едновременно според мен няма смисъл.
 
StormBreaker каза:
Обаче да го пиша и да го обяснявам във видеото едновременно според мен няма смисъл.
То стига да дадеш файловете в архива. Няма смисъл да ги има и в урока написани.

Офф: Ще взема да направя едно ново уроче тази вечер и ще го кача малко по-късно :twisted:
 
Тази тема е само предложение.
Играта нито е стартирана, нито правила да са измислени.
Моля да не спамите излишно.
 
admin каза:
federer_11 каза:
off/ми то по тая логика да направя видео урок как се прави google :D
По чия логика?
Твоята ли? Напиши урок ако можеш.
Аз не видях някой да твърди такова нещо. Спри малко спама.

federer_11 каза:
Идеята е не е лоша, но не знам как ще се реализира. Пък и това с гласовете, просто не знам как ще стане :wink:

За това не се притеснявай.
Ако закъсаме нещо ще се допитаме до теб.

ами просто имам предвид, че видео урок може да се направи за абсолютно всичко, много е обширно. Трябва да е за точно определена област и този, който най-много се хареса да е победител.

Edit: Не мисля, че ще стигне до там, че да се допитваш до мене
 

Горе