Пари от сайт

Admin

Registered
Моля в тази тема пишете как печелите от сайтовете си.
Рекламирате ли?
Услуги ли предлагате чрез сайта си?
Как и за какво плащат потребителите ви?

Всичко свързано с директна печалба от реклама , чрез услуги предлагани от сайта или от рекламиране на дейност във ваши или чужди сайтове и реализиране на по-големи печалби.
 
Взимам пари от Wisdom.bg за SMS услуги . Някои потребители на сайта ми пращат дарение на сайта СМС на стойност 2,40лв. , от които дефакто взимам към 1лв. , но примерно за 1 месеца 30човека да пратят това са си 30лв. . Не казвам , че услугата им е най-добрата , но ми върши работа в тази сфера .

Другия начин от който печеля са рекламите . Слагам реклами от Google Adsense , Easytrader.bg или пък някой ми плаща да му сложа реклама на сайта му .

И така по 100-150лв. ги удрям на месец , но печалбата не е постоянна . В смисъл взимал съм по 50лв. , друг месец по 80лв. - различно , но напоследък расте печалбата .
 
1. AdSence - сигурно , гарантирано, коректно (ако и ти си коректен с тях).
2.Направих онлайн магазин на една фирма и го поддържам срещу процент от оборота. Да допълня - не е майтап работа това, трябва всичко да е точно.Легална регистрирана фирма, предмет на дейност, фактури , данъци и т.н. Не си струва да хвърлиш една камара труд и да те закрият, ако решат.
3. Имам още няколко идеи, ама няма да ги споделям засега.

Общо взето като странична работа бива. Човек не може да се изхранва с това , освен ако не е много напред с материала, или има зверски късмет.
 
Как печеля от блога си?
Главно от реклама. "По-вървежни" са текстовите линкове.

В последно време ми отправиха няколко въпроса за платени статии, но все още не съм взел решение дали да пусна и този вид реклама.

Също така имаше един период в който пуснах опция за дарения, но беше за малко (9 - 10 дена).
 
stoqnski каза:
Взимам пари от Wisdom.bg за SMS услуги . Някои потребители на сайта ми пращат дарение на сайта СМС на стойност 2,40лв. , от които дефакто взимам към 1лв. , но примерно за 1 месеца 30човека да пратят това са си 30лв. . Не казвам , че услугата им е най-добрата , но ми върши работа в тази сфера .

Другия начин от който печеля са рекламите . Слагам реклами от Google Adsense , Easytrader.bg или пък някой ми плаща да му сложа реклама на сайта му .

И така по 100-150лв. ги удрям на месец , но печалбата не е постоянна . В смисъл взимал съм по 50лв. , друг месец по 80лв. - различно , но напоследък расте печалбата .

Може ли точно да кажеш как се печели с Google Adsense , Easytrader.bg къде слагаш рекламите и как
 
В сайтовете им всичко е обяснено подробно ... :

http://stat.easytrader.bg/v2/affiliates.php
https://www.google.com/adsense/login/bg/?hl=bg
 
stoqnski моля те обясни малко по подробно разгледах сайтовете но слабо е обяснено къде ще се превеждат парите например или как да сложа реклама на EasyTrader
 
@teroristd И в двата варианта сам решаваш къде да сложиш рекламите. Изитрйдър така и не ги направих 100те лева за да ми платят обърнах си ги в реклама от изиадс. Гугъл чрез чек или през Уестърн Юниън - препоръчвам вторият вариан.

Относно това къде да сложиш рекламата по принцип зависи от структурата на сайта ти, но простата логика казв2а че ние четем отляво надясно, което ще рече , че карета отляво са по кикаеми. Но пак казва всичко зависи от това как е изграден сайта. Номера е да направиш линковете да изглеждат като част от самият сайт за да предизвикаш потребителя да ги натиска.

аз лично съм си кръстил карето "Related links" - Нито лъжа потребителя, нито Гугъл защото наистина адсенс показва свързани линкове.
 
СТИГНАХ ДО ПОСЛЕДНАТА СТЪПКА ,
НЯМАХ ГРЕшКИ И НЕ МОЖАХ ДА ИЗПРАТЯ молбата си ДО АдСенсе


някои знае ли защо ?

при вас пишеше ли че молбата е изпратена успешно ?
 
комбинация с голям сайт да речем за музика или снимки може и дори по доходно идва да се направи ТОП500 примерно сайт за игри да се сложи система за СМС и дебитни карти и сте бомба ако е регнат в някой домейн и не го подържате от домашни условия може да добавите вътре банери чрез които още ще ви се наливат пари от 3 то лице. или сами да си изградите банер система с ротация

за мене това е най-мазната комбинация :)
 
В някои сайтове има изскачащи реклами, от къде мога да ползвам такива ?
 
Реших да подходя малко по-различно, като вместо платени публикации (в един от сайтовете ми) предлагам безплатна опция за ревю на продукт/услуга срещу код за отстъпка. Ползата е тристранна. :)
 
Реших да подходя малко по-различно, като вместо платени публикации (в един от сайтовете ми) предлагам безплатна опция за ревю на продукт/услуга срещу код за отстъпка. Ползата е тристранна. :)
Идеално е, даже още по-добро е това. Не за друго, просто някой ако търси някакви мнения в интернет за бранда, продукта или каквото и да е касаещо фирмата, едно ревю винаги седи хубаво в SERP-а. Аз лично, ако трябва да избирам - това би бил формата. Може би подходящ и за шерване измежду потребителите, които го намерят. Ревютата имат много предимства, поне според мен. От бранд аурнест до директен, таргетиран трафик, който е по-склонен да купи от сайта / продукта, към който води ревюто.
 
С промо код е по-ефективен маркетингът, отколкото само или с афилиейт линк. Дори потребителят е по-склонен да закупи продукт чрез ревю/мнение с такъв код. В България наблюдавам, че предимно хостинг компаниите предлагат възможност афилиейтърите да предоставят кодове за отстъпка в свой сайт, както и малка част от онлайн магазините за облекла и добавки. За съжаление, повечето собственици на бизнеси все още се ограничават единствено до клиентите си.
 
Да, тук афилиейт маркетинга не е много на почит. Технологично развитите бизнеси, както спомена - хостинг компаниите и някои магазини за дрехи, са осъзнали силата на този тип канал. Ако се развие малко повече тук, ще стане доста голяма дигитална революция. И без това рекламните платформи, дори и AdSense, за тук не успяват да докарат добри приходи на собствениците на сайтовете.
 

Горе