"Мууви клип"

SharkpenT

Registered
Може ли да попитам как се прави "мууви клип". Прочетох за него в "Основи за флаш", но не разбрах :(
 
Сегам ..
Във флаш може да вкараш растерни изображения(картинки), да си нарисуваш свой собствени(векторни). Всичко това става на т.н. времедиаграма (прозорчето горе с фреймове и лейъри). Флаш има 3 вида символи - бутон, мууви клип и графика. Аз ползвам почти и само мууви клиповете.
Как се правят мууви клипове - маркираш даден обект (картинка някаква, текстово поле, т.н.) десен бутон - Convert to Symbol - Moovie Clip.
Какво се случва с картинката - тя създава своя собствена време диаграма(можеш да влезнеш в нея като цъкнеш 2 пъти на новосъздадения клип). Този клип може да се наименува (instance name) и към него да се слагат разни кодове. На клип можеш да пишеш АС (натискаш F9 върху него). Изобщо след като направиш дадено обект клип можеш да го маниплираш както си искаш. Доста удобно ..
Дано да разбереш :)
 
Някой ти е поизтрил мненията. Може би защото бяха офф-топик. Аз ще си позволя още един (нали съм мод хехе). Виж това и занапред пиши за различни неща в различни теми, не че е фатално. Ако се претрупа нещо ще го поразместя :) . Просто гууглето ще индексира по-хубаво и ще е по подредено. Макар че въпросите бяха близки :)
 

Горе