Предложение " Правила "

Искате ли ?

  • да

    Votes: 0 0.0%
  • не

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    0

Player_pz

Registered
Ето едно предложение
-> да се напишат правила за всеки раздел на форума и как трябва да се държат потребителите ;)
Мога аз и които иска да ги напишем и после да ги дадем на админа да ги
прегледа и ако му харесат да ги сложи като важни теми в разделите .
И това "правила" да изчезне :)
 
Според мене е по-добре да има едни общи за целия форум,а не ако си нов докато почнеш да пишеш да четеш като идиот за всички раздели :?
Така много по-малко хора ще ги прочетат и ще става бъркотия :?:
 
Оо..да.Това наистина ще бъде полезно защото за сега няма чак такива нарушения и "изгъзици" на потребителите, но все пак е хубаво да ги има!
 
според мен правилата са ЯСНИ и е по добре да важът за целия форума ане за определени раздели.

аз предлагам само де се добави правило да се пишат ясни и точни заглавия на темите
 
mute каза:
според мен правилата са ЯСНИ и е по добре да важът за целия форума ане за определени раздели.

аз предлагам само де се добави правило да се пишат ясни и точни заглавия на темите

няма нужда от правила за всеки раздел :?:
 
А пък и сега като се замисля не виждам голямата разлика която може да възникне м/у правилата на разделите :shock:
Но може в общите правила да се метне нещо от рода на:
"При търсене на даден скрипт,сорс. .. ,винаги започвайте темата с RQ:. . ."
Или нещо от тоя род :)
Абе мисълта ми е в общите правила да има характеристики за някои отделни раздели :p
----
Малееее,чак аз едва се разбрах :?
 
Мисля, че си имаме правила, който както админа казва са "Точни и ясни" и няма смисал на сяка тема да се слага "Правила за писане". Пък и от културна гледна точка секи гледа да е максимално точен :wink:
 
При първото прочитане на темата гласувах не но като почнах да разглеждам форума се сетих че някои потребители пускат теми в грешни раздели.Примерно в раздел ПОЛЕЗНИ КОДОВЕ(http://www.web-tourist.net/forum/index.php?c=8 ) целта на този раздел е ако си написал някой скрипт или са намерил някои интересен скрипт да го споделиш в този раздел , а не да питаш как да си направя форум как да си направя брояч и т.н. Трябва да се напишат правила за някои раздели или да се напише под името на раздела информацията за него.
 
staf каза:
При първото прочитане на темата гласувах не но като почнах да разглеждам форума се сетих че някои потребители пускат теми в грешни раздели.Примерно в раздел ПОЛЕЗНИ КОДОВЕ(http://www.web-tourist.net/forum/index.php?c=8 ) целта на този раздел е ако си написал някой скрипт или са намерил някои интересен скрипт да го споделиш в този раздел , а не да питаш как да си направя форум как да си направя брояч и т.н. Трябва да се напишат правила за някои раздели или да се напише под името на раздела информацията за него.

Ето това исках да ви кажа , но staf ме изпредвари :p

---
:oops:
 
А някой да не се ли сети че ме мързи да пиша правила във всеки форум. :)
 
Player_pz каза:
Мога аз и които иска да ги напишем и после да ги дадем на админа да ги прегледа и ако му харесат да ги сложи като важни теми в разделите . И
това "правила" да изчезне :)


явно не четеш ! :)
 
ок :wink:
ще се опитам да ги напиша бързичко :)
ако някои случайно иска да помага , да ми врътне едно ЛС :wink:
 
Еми да има,ама си мисля че е тъпо да ги има най-отгоре на всеки раздел,а просто да ги има на едно общо място където да се уточнява за всеки отделен раздел :wink:
edit:Правопис :oops:
 
NetCutter каза:
Еми да има,ама си мисля че е тъпо да ги има най-отгоре на всеки раздел,а просто да ги има на едно общо място където да се уточнява за всеки отделен раздел :wink:
edit:Правопис :oops:
Има такова място http://www.web-tourist.net/forum/viewforum.php?f=13
 
hey boys :wink:

Предлагам във всеки форум да има две теми като съобщения -> едната "Общи правила" и "Правила - HTML/CSS/JAVASCRIPT " и така почти във всички форуми да има такива теми и този раздел "Правила" да се разкара :)
ето ОБЩИТЕ ПРАВИЛА
->
http://web-tourist.net/project/Player_pz/pravila.html

Уикенда ще напиша за всеки форум , това отгоре е само предложение :)
 
Няма смисал в всеки раздел да има тема за правилата.По добре правилата да са на едно място.
 
Даде премислих и осъзнах :(
Ето тези правила които поставих да се пренесат в "Правила" ....
а следващите - за всеки форум :)
 
-------------------------------------------------------------Да не отварям нова тема , защото пак предложението ми е свързано с правила :) (няма смисъл от много правила )
Тъй като , форума не е на цял страница , а е смален , и става лошо когато се пишат дълги заглавия на теми :)
Тези съкращения да се използват пред темите -
"JS" - java script - съкращението се слага пред името на темата -
пример - "JS:Часовник" , мисля че е по-добре от "Java Script - Часовник"
(това е специялно за раздела безплатни кодове ;) )
"RQ" - ясно е на всички ;)
"DS" - дискусия - пример
"DS:Ice age2" и др.
"LK" - означава линк - напримерно
"LK:my site" - нещо такова
"PHP"
"CSS"
"HTML"
"HP" - от help , малко съкратено - означава помощ
пример - "HP:(име на скрипт)" или "HP:(кратко описание на проблема ти)"
Също така да се заключват темите с име "Предложение"
ето и съкращение "PR:(кратко описание на предложението ти)"
"PR" идва от Proposal

Ако имате някакви забележки или нови предложения за съкращения на думи които се използват много често , ги кажете ;)
 

Горе