Ту-Габрово

mitak88

Registered
Здравейте,имам едно въпросюче.Значи на 26 събота държах приемен изпит (предварителен) по математика в ТУ--Габрово.Искарах 3.60,дипломата ми е 4,26.Въпроса ми е мога ли да вляза,с тази оценка.
 
то там се влиза с 2.50 тай че си вътре само зависи какво искаш да учиш
 
nfs каза:
то там се влиза с 2.50 тай че си вътре само зависи какво искаш да учиш


Не съм доволен от работата си.Бях малко паника.Но като се има в предвид,че съм завършил средното си преди 3 години.
 
хах аз имам 2-ка на същия изпит :D

пп: къде беше седнал ? то имаше толкова малко хора, че ни събраха с тези от ОТП
 
:D
Ние държахме в нашето даскало ОТП половината завършващи,и всички ни оставиха да преписваме.Даже ни помагаха квесторите.:D
Под 4,50 нямаше и сега го пазя като резервен вариант,ако не дай боже се издъня на изпитите да не пропускам година поне,пък после ще се местя.Но Габрово няма никак добра слава,както вика колегата 2,50 да имаш и си вътре.
http://www.tugab.bg/
 
dELux_nike каза:
аз чух друга "слава". лесно влизаш трудно излизаш :D :)
Това се чува за абсолютно всички университети..
Лесно се влиза навсякъде. В СУ дори и 2,50 не ти искат за да влезеш :D
Народа изпростя и няма студенти, това е положението.
Миналата година с диплома 5,09 и някъде около 4,80 на изпит по математика влязох КСТ на 2ро класиране и съм 44-ти от 55 човека записани, а като подавах документи ми казаха че едва ли ще мога да вляза КСТ с тези оценки.
Просто изпитите не ти ги дават толкова лесно, трябва да седнеш да учиш за да го вземеш. Предполагам затова го оплюват толкова.

За пример ще дам че в УАСГ на изпит по стоманобетон, един бивш съученик ми звъни по средата на изпита да му реша едни задачи..

Където и да отидеш да учиш, ако искаш да учиш ще се оправиш.
 
Да, влиза се лесно, като се целиш в профили за които няма желание :D. А някои хора си скъсваме задниците щото от 4 изпита ти трябват 4 петици за да те приемат... за УАСГ говоря. Лесно има само в частните университети :), за другото трябва учене.
 
и ние правихме някакъв тест за технически Габрово (в който намерих няколко грешки във въпросите ама това е друга тема) общо взето мнението ми е че там се влиза лесно защото си търсят студенти под дърво и камък. На мен също ми предстой кандидатстване тази година и тъй като прочетох, че някой от форума са вече студенти в техническите КСТ където и аз искам да влезна те реших да попитам как е много ли трудно щото много ме плашат, че е било много трудно и всякакви такива. Всеки ми вика по добре влез в хранително вкусовия КСТ в Пловдив изкарай 4-те години и после запиши някъде другаде та исках да ви попитам какво мислите за този план и какво бихте ме посъветвали?
 
Здравейте!Не е важно колко ви е средният успех от дипломата,а оценките включени в балообразуването за конкретната специалност,а те са:
- за инженерните специалности се взима удвоената оценка от положения конкурсен изпит+оценките по математика и физика от дипломата за средно образование
-за икономическите специалности се взима удвоената оценка от положения конкурсен изпит+оценките по математика и български език от дипломата за средно образование.
Аз също кандидатствах в габрово тази година и изкарах Отличен 6.00 на изпита по математика,надявам се да станем колеги.Успех!
 
Аз съм 1-ва година КСТ в ТУ-Варна и не е чак толкова трудно колкото казват. Просто трябва да седнеш и да четеш, ако слушаш на упражнения ще научиш нещата без да ти се налага да четеш :)
 
Ако искаш да учиш толкова във Габрово смятай че си приет.
Аз моя изпит го взех със 5,20 или нещо такова, но до колкото знам от мои приятели и познати приемат всичко живо ;)
 
HerpaMoTeH каза:
Аз съм 1-ва година КСТ в ТУ-Варна и не е чак толкова трудно колкото казват. Просто трябва да седнеш и да четеш, ако слушаш на упражнения ще научиш нещата без да ти се налага да четеш :)
Ха. И аз съм КСТ 1-ви курс там, ама съм задочно.
И да сравнително лесно е. Е все пак не си мисли, че няма да трябва да четеш.
 

Горе