Лукойл спира работа.

shukri_93

Registered
Както може би разбрахте нефтохимн спира работа. Мога да кажа само едно. А ве тия нормални ли са?!?! Щото имаме свръхпроизводство ли? Или защото цените са ни толкова ниски че да се изравнят малко с цените на останалите държави? Знам само че това ще доведе до поредно повишение на цените на горивата което ще ни дойде перфектно...
 
Спкойно, обмислям идеята за Японска кола на ток...
няма пари за гориво!
 
Ако дойдат още вносители, ще паднат :D... Може да стане, да речем да дойдат по-малки компании вносители на бензин...
 
Както може и да сме разбрали нефтохим спира да работи поради профилактика от 01.08 дори и да не бяха ги затворили от НАП. Ако затворят нефтохим би трябвало да внесат горива с по-ниски цени от нефтохима т.е. по-ниски цени на бензин. Хем искате да се махне нефтохима, хем пак като го затворят мрънкате за какво са го затворили ....

Същата работа като със случаят с Яна и много други ... Преди да се намери извършителя се правят групи в сайтове ала "Доживотен или смърт", после като го намерят се правят групи "А, този е невинен пуснете го ..."

Май народа не знае какво иска и какво не ...
 
Значи предпочиташ да има чужда компания на българския пазар, най-големия вносител на горива, да не се отчита пред НАП колко продава ? И да може да лъже както си иска ? :)

Хич не ме интересува дали е Лукойл, или малкото супермаркетче.
Всички под ножа, докато не се научат :)
Законът е еднакъв за всички
 
Дали ще е българска или чужда компания все тая ... петрола свършва и цените само ще се вдигат, това няма как да се избегне ...
 
Хубаво ги обсъждате ама в Бургас знаете ли колко хора ще останат без работа и не само в Бургас, ами бензиностанциите на "Лукойл"?
 
slideR каза:
Хубаво ги обсъждате ама в Бургас знаете ли колко хора ще останат без работа и не само в Бургас, ами бензиностанциите на "Лукойл"?

Мислиш ли че ми пука? А колко са без работа поради простота причина, че скапаните бензиностанции /само пример/ ограбват буквално народа.

Да не кажа, че на повечето бензиностанции на лукойл лъжат кабинките.

Излиза, че си сипал 60 кила, а всъщност са 50 кила.

'сичко под ножа и т'ва е. Работа ще се намери винаги.
 
Добре, че имаме газова бутилка ние та се бръмчи на газ евтинко, но скоро време ще трябва да се купуват електрически автомобили ми се струва. То това е и най-удачният вариант, стига сме го хабили тоя петрол да не е вечен? Ами замърсяването? А и тоя нефтен разлив, дето го причиниха господата "всемогъщи" американци май си указва влияние.
 
slideR каза:
Хубаво ги обсъждате ама в Бургас знаете ли колко хора ще останат без работа и не само в Бургас, ами бензиностанциите на "Лукойл"?
Ехе, къде отиде ти, може би... Съмнявам се че ще се стигне до там.

Аз мисля, че това е просто разигран цирк между държавата и Лукойл.
 
slideR каза:
Хубаво ги обсъждате ама в Бургас знаете ли колко хора ще останат без работа и не само в Бургас, ами бензиностанциите на "Лукойл"?
Един, който се е замислил за работниците. Това е основният проблем на българите. Никой не мисли за отсрещния, а само за собствения джоб. Може би ще уредят някоя западна фирма да си внася боклука тук, вие ще се кефите, че горивото е по-евтино, а хората ще стоят безработни.
Дали ще е българска или чужда компания все тая
Браво бе пич, заради такова мислене в БГ почти няма производство. Някакви занаятчии....
Като толкова хора ще остават без работа, държавата би трябвало да измисли някакво друго решени.
 
nom3r1 каза:
slideR каза:
Хубаво ги обсъждате ама в Бургас знаете ли колко хора ще останат без работа и не само в Бургас, ами бензиностанциите на "Лукойл"?

Мислиш ли че ми пука? А колко са без работа поради простота причина, че скапаните бензиностанции /само пример/ ограбват буквално народа.

Да не кажа, че на повечето бензиностанции на лукойл лъжат кабинките.

Излиза, че си сипал 60 кила, а всъщност са 50 кила.

'сичко под ножа и т'ва е. Работа ще се намери винаги.
Абе пич да не са виновни работниците, че кабинките отчитат грешно?
 
nom3r1 каза:
скапаните бензиностанции /само пример/ ограбват буквално народа.
Никой не ти е опрял ножа в гърлото и не те кара да сипваш гориво...

Мога да ти кажа че само в лукойл не се лъже при литрите.
Много пъти съм зареждал в туби и винаги всичко си е излизало точно.


В крайна сметка или няма да караме коли или ще си купим електричарки.
Ако имах пари за такава с удоволствие бих си купил.
 
trevata каза:
nom3r1 каза:
скапаните бензиностанции /само пример/ ограбват буквално народа.
Никой не ти е опрял ножа в гърлото и не те кара да сипваш гориво...

Мога да ти кажа че само в лукойл не се лъже при литрите.
Много пъти съм зареждал в туби и винаги всичко си е излизало точно.


В крайна сметка или няма да караме коли или ще си купим електричарки.
Ако имах пари за такава с удоволствие бих си купил.

Според зависи колко литра сипваш.. ;-}
 
По-добре да се произвежда в България. Като доматите, които се произвеждат тук - даваха го човека по новините (не е само един) - първо се продават на супер ниска цена (ако въобще се продадат) иначе се купуват от Гърция, а наще тук?
 
Galli каза:
Дали ще е българска или чужда компания все тая
Браво бе пич, заради такова мислене в БГ почти няма производство. Някакви занаятчии....
Като толкова хора ще остават без работа, държавата би трябвало да измисли някакво друго решени.

В този коментар имах предвид за цената на горивата, че няма значение дали ще е българска фирма или чужда. ПП : Нефтохим е РУСКА и няма нищо българско в нея след като я продадоха на руснаците за жълти стотинки, освен работниците във фирмата.

И едва ли ако цената на барел стигне 300 $ "българската" фирма ще остави цената на 2.51 лв /Пример/.

Има си закони - да се спазват.
 
Ем как няма да спре работа... Те останаха без бензин след като раздадоха 100 000 литра бензин безплатно. :D :D :D
 
Galli каза:
Браво бе пич, заради такова мислене в БГ почти няма производство. Някакви занаятчии....

Точно пък заради мисленето... Мисленето няма нищо общо ;)
 
Не го разбирам този телешки екстаз от това, че рафинерията е спряла. Нито Златев и сие са ми много симпатични, нито искам да взимам страна в спора им с нашето Правителство ЕООД. Кашата е голяма, а ние виждаме само пяната отгоре и не можем да правим сериозни изводи кой крив, кой прав. Рафинерията е стратегически важна за Бургас. Ако спре нацяло, а и това го има като сценарий, безработицата и престъпността ще скочат до небето и Бургас от единия от големите фактори в икономиката на страната ще се превърне в селище от втори или трети функционален тип. Ако това ви радва, радвайте се. За мен поне е по-добре нещата да се уредят и рафинерията да си заработи нормално от понеделник-вторник, хората да си ходят на работа, да си взимат заплатите и да си гледат семействата като бели хора.
 
Дори и да не бяха затворили нефтохима заради инсталациите, държавата щеше да глоби нефтохима с няколко милиона и пак ще има поскъпване на горивата и съкращаване на персонал ...
 

Горе