Колко лева печели един Front-end-Developer

Jesterrr

Registered
Както се разбира от заглавието, въпроса ми е колко лв. заплата взима един фронт-енд-девелопър, горе/долу.
По точно човек който знае хHTML, CSS и Javascript :)
 
gLaVoReZa каза:
Само с тези трите абсолютно никой няма да те вземе на работа.

Може да е в екип, може да е freelance-р, не мисля че не може да се реализира...
 
Ами ако гледаш обявите на някои места може да видиш ето тези като изисквания :

Пример :

-----------------------------------

Обява - Търсим дизайнер

Описание :

Търсим млад човечец, да работи в екип на супер-дупер добра компания.
Трябва да има опит и стаж поне 5 години професионално със следните програми/езици :

хHTML, CSS, Javascript, PHP, MySQL, C++, SEO, Photoshop, Illustrator, Flash, 3D

Това са изискванията ни, можете да ни пишете ...

Заплата : 2000 лв ( я ги вземеш, я не ... или може заплатата да е обща за целият екип. )

-----------------------------------

И какъв ще е този екип, като ти сам правиш всичко ...
 
Да батенце т'ва ми ясно, те повечето търсят дизайнер който да знае xHTML/CSS, те искат хем да им направи дизайна хем да го кодира...И 90% от фирмите изискват най малко 1,2 години стаж, ем например аз току що съм завъшил даскало и не съм бачкал никъде е как тогава ще намеря работа тфа не ми е ясно.И така става още по трудно да се намери работа.

Аз за сега знам хHTML/CSS ще науча и Javascript'а.Но за ся не ми се зенимава много много с PHP (видя ми се труден) и искам да започна работа кат фронт-енд-девелопър, но ако им плащат по 200-300 лева то тогава няма смисъл.Та затова попитах, ако някой знае колко им плащат горе/долу да каже :) сигурно има тука в форума който бачка като такъв.
 
Galli каза:
gLaVoReZa каза:
Само с тези трите абсолютно никой няма да те вземе на работа.
Би ли написал какво още трябва?
Всичко! Всичко трябва да знаеш! Няма такъв филм като "дизайнер" или "кодер", при всички случаи трябва да имаш понятие от PHP ООП, SQL, фреймуъркове, Smarty-та, някои искат XML и XSL, C#. Изискванията са огромни и на всичкото отгоре без поне 1-2 години стаж е много трудно да си намериш работа.

Кандидатствал съм за много работи и 100% ти гарантирам, че ако отидеш някъде и кажеш, че владееш HTML и CSS ще ти се изсмеят. Да не говорим, че някои работодатели, които дават солидни заплати имат нереални изисквания, като например 5-10 години стаж с PHP. :)
 
HTML 5, работещ под всички браузери + IE6 + кода да е "SEO" , подреден и валиден според стандартите + да няма разлика с това което виждаш на PSD-то.

За това ли говорите, че не е добре платено или няма да те вземат никъде на работа?
 
gLaVoReZa каза:
Само с тези трите абсолютно никой няма да те вземе на работа.

В България може би не, но в чужбина много се търсят хора които разбират от JavaScript и CSS. Да не кажа в пъти повече от колкото програмистите.
 
И в България и в Чужбина и на Марс искат едни и същи неща специално за уеб девелъпър : xHTML, CSS, PHP, MySQL , JS, CMS (всички др. езици са +), понякога искат да можеш да работиш с конкретен софтуер като продукти на adobe примерно, опита също е много важен ако искаш да те вземат в някоя компаня. Въпроса с парите е много сложен зависи от размерите на компанята и най-вече от това колко те бива и на какъв пост си...не очаквай 2000 първите месеци :)
ПП: СЕО-то също е безценно ;)
 
puzzelbrain1 каза:
И в България и в Чужбина и на Марс искат едни и същи неща специално за уеб девелъпър : xHTML, CSS, PHP, MySQL , JS, CMS (всички др. езици са +), понякога искат да можеш да работиш с конкретен софтуер като продукти на adobe примерно, опита също е много важен ако искаш да те вземат в някоя компаня. Въпроса с парите е много сложен зависи от размерите на компанята и най-вече от това колко те бива и на какъв пост си...не очаквай 2000 първите месеци :)
ПП: СЕО-то също е безценно ;)

http://www.guardian.co.uk/help/insideguardian/2009/sep/28/blogpost
 
admin каза:
HTML 5, работещ под всички браузери + IE6 + кода да е "SEO" , подреден и валиден според стандартите + да няма разлика с това което виждаш на PSD-то.

За това ли говорите, че не е добре платено или няма да те вземат никъде на работа?
Точно това искам и аз да кажа. За подобна работа взимам по 30лв./час и не мога да се оплача от липса на работа.
 
Намерих една фирма коята предлага работа като Front-end-Developer в БГ.

Ето какви са изискванията:

FRONT-END DEVELOPER


Main responsibilities:

- Develops, implements and maintains high quality software solutions
- Conducts requirements analysis and solution design
- Develops test frameworks
- Assists the customer support team when needed
- Adheres to company's rules and delivers work on agreed time
- Works effectively together with other members of the team


Main requirements:

- Solid experience in web application development
- Experience in HTML, XHTML, CSS
- Deep knowledge and experience in JavaScript, JQuery
- Bachelor degree in IT Specialty
- Advanced knowledge in English language, both verbal and written
- Good communication skills

Значи може да се мине и без PHP :)
 
Jesterrr сигурно около 400лв. Зависи и в кой град е и колко е голяма фирмата. Но в големи едва ли ще те вземат. А за 2000 само с някоя препоръка.
gLaVoReZa е много прав. Най-вероятно искат всичкооооо без значение фронт, бек и блабла. Ти ще вършиш каквото ти кажат.
admin да точно за това, почти е невъзможно да се намери такава работа. Освен ако не представиш 2-3 изключително развити проекта, ама едва ли не от типа на фейсбук.
FirstBlood браво, ама кажи коя е тази фирма и как се уреди там?
 
Аз съм front-end със стартова заплата 1300 след данък. След 6 месеца ще се говори и за повече пари. И съм точно същия front-end. Като се има в предвид че имам познания със

  • WordPress
    Twitter Bootstrap
    HTML5/ CSS3 Strict
    IE6+
    и тн.
Ако си добър се взимат. Защото ако си добър във всичко това може да означава че не си чак толкова добър... Не си специализирал едно определено нещо...
 
Каквото и да знаете, колкото и да сте добри, работа в момента се намира много трудно. Познавам много хора, които са много добри програмисти(в различни среди), познавам и дизайнери с по 2/3 години стаж и пак не могат да си намерят хубава работа.

Аз съм стигнал до извода, че трябва да знаеш изключително много, за да си добре. Само с CSS, HTML и JS нещата стават много трудно. И късмета си казва думата.

Аз затова започнах само с езици като HTML, CSS, JS, после на PHP и сега съм се закотвил на C++ и C# и си ги изучавам усилено.
 
Така е, но пък при мен има и друго. Да кажем че Photoshop'а ми е сила. Мога от бял лист да ти направя дизайн и след това да го направя 1:1 във HTML/CSS
 
Лично според мен в момента точно се търсят супер много програмисти и намирането на работа в тази област не е толкова трудна ако имаш достатъчно познания. Така беше и преди 5-6 години. Обявите в jobs-а са 90% за програмисти (поне за София).
 
Съгласен съм с @NewGuy. Знаеш ли как и къде да търсиш, и наистина да си добър в това което правиш... Нямаш проблеми :)
 
да ви кажа мисля, че доста от изразените мнения са доста неверни. В сериозните фирми си има три вида хора, които се занимават с проекта (говоря като изцяло физическа разработка иначе са много повече хора). Тези три вида хора са дизайнер (който рисува дизайна на photoshop и т.н.), front end developer (който се занимава с рязането на сайтовете направата на цялостният темплейт и интеграцията му в CMS системата. И за да вземаш добри пари трябва да си много добър с JavaScript) и последните са back end (които разработват системата). На front end-ера му трябва да поназнайва малко back езика за да може да имплементира темплейта в системата или трябва да разбира от темплейтната система която се използва от CMS-a. Миналата година кандидатствах за front end developer в една малка Софийска фирма и те ми даваха 700 лева за да започна при тях но трябва да се има предвид, че поназнайвам PHP, a тогава бях доста зле с JavaScript-a така, че могат да се вземат пари. Разбирасе като нямаш опит в началото ще кандидатстваш за стаж, а те като видят, че ставаш ще те вземат за постоянно. А по изследване на bulwork от преди няколко месеца средната заплата на front end developer за София е 1400 евро но тук говорим за senior хора които имат опит. А тези 1-2 години опит които ги пиша в обявите са просто за да не кандидатстват хора които само на картинка са виждали код и си мислят, че ще се справят. Като пишеш и пращаш CV ще включиш проекти, които си правил, а те хората значт какво да гледат и да те питат тогава.
 

Горе