Китайски телефони

Спам форум

Каква марка телефон предпочитате

Apple
3
12%
Lenovo
0
No votes
Sony Ericsson
5
20%
Nokia
8
32%
Samsung
7
28%
Alcatel
0
No votes
Други китайски
2
8%

Total votes: 25

SveXteZ
Гуру
Гуру
Answers: 68

Post by SveXteZ » Tue Nov 08, 2011 4:46 pm

index wrote:@SveXteZ , ползвал ли си линукс ? Хареса ли ти ? Защо ?
Nokia 5800 повече време е стояла в сервизите от колкото при мен.
Ми дори в момент го ползвам, е Убунту, но все пак ... харесва ми, защото просто работи, не се налага през месец преинстал, не ме е страх всеки път като го пусна дали ще зареди и т.н.
Имам много познати с 5800/5530 и не знам за някой да го е водил на сервиз, моя даже доста пъти е падал на земята и пак си работи перфектно.

index
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 198

Post by index » Tue Nov 08, 2011 5:13 pm

Жена, кола и телефон са на слука

rosko
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 32

Post by rosko » Tue Nov 08, 2011 7:51 pm

SveXteZ wrote:
Няма аларма когато телефона е изключен ... това нещо е супер простотията честно ...
Майка ми за няколко месеца не успя да свикне на телефона, а като си ги разменихме и тя взе Нокиа-та ( 5530 ) му свикна за около седмица ...
А нещо повече от симбиана до сега не съм видял в този телефон ...
:shock:
Е как да има аларма, след като не е заредила ОС? Колкото и да е орязан, си е линукс и за да прави каквото и да било, трабва да зареди първо!

Иначе при китайците трябва да се внимава, защото пишат AndroidOS, а слагат тяхна си и функционалността се губи.

SveXteZ
Гуру
Гуру

Post by SveXteZ » Tue Nov 08, 2011 9:28 pm

rosko wrote:
SveXteZ wrote:
Няма аларма когато телефона е изключен ... това нещо е супер простотията честно ...
Майка ми за няколко месеца не успя да свикне на телефона, а като си ги разменихме и тя взе Нокиа-та ( 5530 ) му свикна за около седмица ...
Е как да има аларма, след като не е заредила ОС? Колкото и да е орязан, си е линукс и за да прави каквото и да било, трабва да зареди първо!
Ами моята Нокиа си звънеше ... сега трябва да оставям телефона включен цяла вечер, за да може да ме събуди утре ... така голяма част от батерията ми заминава само за да стои вечер включен. :?:

StormBreaker
Шаман
Шаман
Answers: 344

Post by StormBreaker » Tue Nov 08, 2011 9:59 pm

SveXteZ wrote:
rosko wrote:
SveXteZ wrote:
Ами моята Нокиа си звънеше ... сега трябва да оставям телефона включен цяла вечер, за да може да ме събуди утре ... така голяма част от батерията ми заминава само за да стои вечер включен. :?:
:shock: Голяма част от батерията само за да стои включен... Че ти да не теглиш торенти с тоя телефон. Имам galaxy s дето може да изхарчиш батерията за ден ако го ползваш много, но в stand-by кара цяла нощ с 2%

msirius
Потребител
Потребител
Answers: 16

Post by msirius » Tue Nov 08, 2011 11:01 pm

SveXteZ wrote:
rosko wrote:
SveXteZ wrote:
Самолетен режим?
В него батерията най-много да ти падне с 1%. Да не говорим че с програмката Power Scheduler може да се настрои автоматично да влиза в този режим вечер и да излиза от него сутрин. Дотук бяха предимствата на нокиата. Нея трябва ръчно да я пускаш и спираш май...

Иначе аз предпочитам HTC, но го няма в анкетата.

talevtehnology
Потребител
Потребител
Answers: 47

Post by talevtehnology » Wed Nov 09, 2011 9:23 am

Винаги съм се чудил на хората които си вземат скъп телефон просто да бъдат "модерни" . За какво ти е 1GHz процесор като ползваш телефона само за "Ало Ало" за това и 20МHz ти стигат. Като купят такъв телефон и почват батерията му кара супер малко стария ми телефон караше по три седмици...
Според мен за да си купиш смартфон трябва да можеш( да ти се налага) да го ползваш. Аз от както излезе N70 от тогава ползвам смарфони в момента със с андроид и не бих си взел нормален телефон просто защото ми се налага. От програмките за него ползвам главно офис пакета. Ексела е незаменим помощник.

SveXteZ
Гуру
Гуру

Post by SveXteZ » Wed Nov 09, 2011 11:57 am

msirius wrote:Самолетен режим?
В него батерията най-много да ти падне с 1%. Да не говорим че с програмката Power Scheduler може да се настрои автоматично да влиза в този режим вечер и да излиза от него сутрин.
Дотук бяха предимствата на нокиата. Нея трябва ръчно да я пускаш и спираш май...
Бях чул за този самолетен режим, но не предполагах че е чак толкова пестелив ... ще опитам да видя как ще е с него, а Power Scheduler е наистина готина :)
Ами това е апликация и се инсталира допълнително, така че защо и на нокиата да няма подобно нещо ... Спомням си че в Nokia Labs ( мисля че така беше ) имаше апликация, която се 'научава' кога да влиза в различни режими и т.н. ... Ако имаш идея дали в Андроид има нещо подобно, ще се радвам да споделиш
:?:
StormBreaker wrote: :shock: Голяма част от батерията само за да стои включен... Че ти да не теглиш торенти с тоя телефон. Имам galaxy s дето може да изхарчиш батерията за ден ако го ползваш много, но в stand-by кара цяла нощ с 2%
Ами това е SE и има и други оплаквания за батерията му из форумите ...
@talevtehnology много вярно ... имам много познати с добри телефони, но дори не знаят какво е ОС ...

djman
Гуру
Гуру
Answers: 107

Post by djman » Wed Nov 09, 2011 12:22 pm

SveXteZ wrote:Ами това е SE и има и други оплаквания за батерията му из форумите ...
SE не могат да правят андроид телефони. Заради тях някои хора си изградиха лошо мнение за андроид.

SveXteZ
Гуру
Гуру

Post by SveXteZ » Wed Nov 09, 2011 12:57 pm

djman wrote:
SveXteZ wrote:Ами това е SE и има и други оплаквания за батерията му из форумите ...
SE не могат да правят андроид телефони. Заради тях някои хора си изградиха лошо мнение за андроид.
А преди какви правеха ... жалко за тях :(

Post Reply