Какво мислите, мнение за смартфон

Vladkata

Registered
25f01a65cdb81d64.jpg


Здравейте, честит празник! Бях решил да взимам Samsung Galaxy SII, но отивам в Globul, имам познат касиер и ми каза че 3 телефона е продал и 3-те са върнати, заради дефект в софтуера и слушалките (при говорене) и са спряли да го зареждат, но може да се поръча. И в Google първото подсказване след като напиша името на телефона е 'дефекти', които са същите.

Най-добрата алтернатива е Sony Ericsson Xperia Arc-S, последен ъпдейт на Android, 1.4Ghz процесор, 8MP LED светкавица, 720p видео, стабилизатор ... просто перфектен.

Sony Ericsson Xperia Arc-S

Samsung Galaxy SII

Предложиха ми и htc Rhyme, но не ми грабва окото, а и Sony Ericsson Xperia Arc-S го превъзхожда в доста отношения...

Какво мислите?
Приятно изкарване на празника!
 
Каквото и да правиш, не взимай Sony Ericsson с Android. Заради тях някои хора намразиха Андроид. И аз бих... просто SE не са за тук. :roll:

Не знам, в крайна сметка ти си решаваш, но най-продавания телефон през последните 12 седмици е именно Samsung Galaxy S II и честно казано има защо да е именно той. Дефекта в слушалките е оправен в Android 2.3.6.

А и в хардуерно отношение SGSII е много над Arc S и може да записва/възпроизвежда 1080p видео. За екрана няма да говоря - ти знаеш това.
 
Бях се навил да взимам Samsung Galaxy SII, но при 3 продадени и всичките върнати за дефект, няма да го купя, дори и в сградата на Google да е правен. Аз купувам нещо, което да издържи, все пак основната цел е говорене. Super AMOLED+, този на Sony Ericsson Xperia Arc-S също е невероятен екран, голяма разлика не правя аз... 1 час съм стоял и съм си играл и с двата смартфона, точно в дисплея в качеството, няма уловима разлика. Предимствата на Samsung Galaxy SII, че заснема 1080p видео, но и на 720p ще се радвам, камерите са 1:1 - правят невероятни снимки с еднаква резолюция и MP.

Така не се и обоснова, защо Android-а при Sony Ericsson не е добър, не ми направи лошо впечатление. Ще взема Samsung Galaxy SII и няма да мога да говоря като хората, но ще снимам Full HD видео и? Sony Ericsson Xperia Arc-S пък заснема 3D снимки и видео, има такъв филтър и мога да кажа че е доста споучлив, поне видеото се преглежда супер на PowerDVD, уникално качество.
 
Ти губиш. Милиони хора нямат проблеми и се радват на това страхотно устройство, а ти ще вземеш Sony Ericsson... Ако ти е за говорене - Nokia 1100. Неслучайно искаш смартфон, а между двата Самсунга е по-добър във всяко отношение.

Във всяка техника има дефектни бройки - няма как. Но на фона на хиляди и милиони, тези три бройки... И то подчертавам, този "дефект" (който не се и проявява при всички) е оправен с ъпдейт излезнал преди месец - 2.3.6. :roll:

Това какво не ми харесва в Sony Ericsson с Android - всичко, но това е мое мнение, на теб не ти върши работа това като аргумент :)

П.С. Истинско 3D се записва минимум с 2 обектива с минимална разлика в ъглите между тях. Пък 3D на мобилен телефон си е голяма глупост, каквото и да говорим...
 
Виж аз няма да правя следващият Transformers... Посочи ми проблем с Android-а при Sony Ericsson. Относно 3-те бройки, спрели са да го зареждат, отмениха и промоцията, ако си гледал рекламата вече я няма...
 
Vladkata каза:
Виж аз няма да правя следващият Transformers... Посочи ми проблем с Android-а при Sony Ericsson. Относно 3-те бройки, спрели са да го зареждат, отмениха и промоцията, ако си гледал рекламата вече я няма...

Не мога да ти посоча лични впечатления от SE с Android. От колеги и приятели гледам, цъкам, не ми харесва и това си е. Не е обективно, казах в предното мнение...

Това че Глобул са спрели да го вкарват пак е в техен минус. :lol: Пак ще повторя - най-продавания телефон през последните 12 седмици е именно Самсунга. Лично аз не съм имал никакви проблеми през тези 4 месеца откакто го имам. Не го рестартирах 2 месеца и пак нито грешка, нито сеч, нищо. Телефона е най-доброто което може да се вземе към момента.

Но пак - в крайна сметка ти си решаваш.

П.С. Ти толкова дълго избираш, след 2 месеца има мобилен конгрес на който ще представят нови модели... :D
 
Не съм запознат със experiaта. Ще те посъветвам нещо. Влезаш във форума xda-developers и четеш всичко за двата телефона. Задължително си избери много разпространен телефон, за който има много хора, които да модват ОСа. Сега може и да не са ти нужни къстъм модификации, но след година ще оцениш това, което правят тези хора. Ето аз имам galaxy s. Например за да получиш ъпдейт на ОС чакаш първо samsung/se, после чакаш мобилния ти оператор да благоволи да го пусне. Времето обикновено е няколко месеца. И евентуално решават, че няма да ти ъпдейтват вече софтуера, защото искат да си купиш нов телефон. Това е неизбежно. Ето сега преди ден-два се разбра, че galaxy s няма да получи официално android 4. Да, но поради популярността му още с излизането на ICS хора започнаха да се занимават за да пренесат ics и на нашия телефон. И са много близо до постигането на тази цел. До нова година ще имаме напълно работещ андроид 4. На самсунг би им отнело още 3-4 месеца, после Мтел още 2 докато го пуснат.

Да не говоря за хилядите супер полезни модификации и бъгфиксове, които правят неофициално хората. В момента моя телефон се държи по -добре и има по-красив интерфейс от galaxy s2 телефоните на някои от колегите ми в университета, които са с оригиналната ос.

За това избери си телефон с много голяма неофициална поддръжка. Ще ти е необходима в бъдеще. А мисля, че SII е по-популярен.
 
Познат продава Samsung Galaxy SII и нещо ми увърта там причината, сигурно е някакъв дефект... А и Sony Ericsson Xperia Arc S е доста по-достъпен като цена... Samsung Galaxy SII е по-добър само в заснемането на видео и това че процесора му е двуядрен 1,2Ghz, на Sony Ericsson Xperia Arc S е 1.4Ghz. Горе съм пратил сравнения виж ги и ще установиш същото... Ще си взема Sony Ericsson Xperia Arc S :}...
 
Vladkata каза:
Познат продава Samsung Galaxy SII и нещо ми увърта там причината, сигурно е някакъв дефект... А и Sony Ericsson Xperia Arc S е доста по-достъпен като цена... Samsung Galaxy SII е по-добър само в заснемането на видео и това че процесора му е двуядрен 1,2Ghz, на Sony Ericsson Xperia Arc S е 1.4Ghz. Горе съм пратил сравнения виж ги и ще установиш същото... Ще си взема Sony Ericsson Xperia Arc S :}...

О, Боже... Поне да имаше смислена причина. Човек... Оставяш ме без думи :D А това че SGSII има двойно повече RAM? Gorilla glass? 16/32GB вътрешна памет? И както каза @Storm - по-популярен е Самсунга?

Леле, леле... Едновременно ми е смешно и странно, че взимаш такова решение. Както и да е... Нямаше нужда от тая тема тогава, щом държиш на 5 дефектни ( с оправен "дефект" ) бройки от милиони здрави, супер-дупер устройства.













Весели празници!
 
@Vladkata
Като подчертаваш името на някой продукт, моля те прави го с по-тъмен цвят. Останах без очи :d :oops:


До колкото за дефекти :
Имах Nokia 5800 от магазин Germanos Луковит. - повече време е седял в сервизите от колкото при мен
Имам Globul Z3 ( ZTE BLADE ) от същият магазин - проблеми не съм имал. Още първата седмица го рутнах и му качих CFW
...
Та жена , кола и телефон май май наистина са на слука.

аз съм се насочил в момента към таблет.
 
Само положителни мнения, но и абонаментната програма със Sony Ericsson Xperia Arc S повече ми допада и цената е по-добра... Преди 1 месец си взех лаптоп и ми казваха че не ставал, серията била менталива и т.н., е лаптопът е перфектен... Явно вече мнения не трябва да искам...

А и м/у Sony > Samsung като компания. Ericsson правят електрониката на Mercedes и както се казва, гледайте S Class-ата сега, това ще са масовите коли след 10 години :D... Отделно Sony Music Entertainment, но това вече е друга тема...

Считам темата за приключена.
Весели празници!
 
tedo96 каза:
index каза:
аз съм се насочил в момента към таблет.
Харесал ли си някой?


Или http://vivacom.bg/bg/residential/devices/section/tableti/view/huawei_s7/details


Или


http://vivacom.bg/bg/residential/devices/section/tableti/view/motorola_xoom/details

Или

http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=4702

Обаче ми се иска да го взема на лизинг за 1 -2 години. Др вариант е към глобул без месечна такса , на изплащане.Шанса да ме одобрят към JetCredit е 25%.Днес един приятел взе на баща си PRIVILEG MID-8 . Не останах много доволен от към хардуер, екрана не ми хареса.
 
Ще се гръмна.

Не. Не си заслужава. *facepalm*

@Vladkata, ти губиш. Лаптопа ти наистина е хубав и не знам защо е имало лоши мнения за него. А тук за телефоните лоши мнения няма. Просто ти казвам да избереш по-доброто. Ама като нещеш...

@index, измежду трите - Xoom определено.
 
@djman не съм някой, който държи да вложи 1000лв. в телефон, мога да остана и със сегашния. Просто исках да го сменя, няма да хвърлям 300лв. отгоре за 1MP повече в камерата и няколко мегахерца...
 
Vladkata каза:
@djman не съм някой, който държи да вложи 1000лв. в телефон, мога да остана и със сегашния. Просто исках да го сменя, няма да хвърлям 300лв. отгоре за 1MP повече в камерата и няколко мегахерца...

В крайна сметка - ползвай си новия телефон (какъвто и да е) със здраве и без проблеми! :p Весели празници!
 

Горе