SOPA

0f34ec833c550f9e.jpg


deviantART Debate

9GAG 'STOP SOPA'
 
Може ли някой накратко да опише какво точно е това ... ?
ЕДИТ:

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/1926768_700b.jpg

звучи кофти ...
 
Това да не е във връзка с протестите на уикипедиа и гугъл срещу въвеждането на някакъв нов закон в САЩ, поради което укипедиа спря английската си версия, а гугъл май беше направил нещо подобно със снимките си.
 
SOPA е закон, предложен от конгресмен в САЩ. Закон, за авторските права върху всякакви продукти - ориентиран е към Интернет пиратството. Ако се приеме, сайтове като YouTube, Wikipedia, Facebook и други, могат да бъдат затворени от адвокатите на певци, художници и т.н. Нямаш право да пускаш клипове с песни, дори и да е авторски клип, не можеш да сложиш песен, защото ако нарушиш авторските права, става лошо.

Това съм разбрал аз, от многото неща, които прочетох. И това е лошо.

видео
 
Сенаторите в САЩ се отказват да поддържат SOPA след протеста на Wikipedia

Осем американски законодатели са се отказали да поддържат SOPA след като хиляди сайтове по света преустановиха своята работа в сряда. Както смятат експертите, сега законопроекта няма да мине, т.като сред отказалите се сенатори са и Марко Рубио и Рой Блант.

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-16623831
 
Vladkata каза:
SOPA е закон, предложен от конгресмен в САЩ. Закон, за авторските права върху всякакви продукти - ориентиран е към Интернет пиратството. Ако се приеме, сайтове като YouTube, Wikipedia, Facebook и други, могат да бъдат затворени от адвокатите на певци, художници и т.н. Нямаш право да пускаш клипове с песни, дори и да е авторски клип, не можеш да сложиш песен, защото ако нарушиш авторските права, става лошо.

Това съм разбрал аз, от многото неща, които прочетох. И това е лошо.

видео


Това няма как да стане просто, никой не може да убие интернет. Вариянта за авторите е да намерят начин да си пазят по-добре продуктите или да се въведе някаква такса при интернет доставчиците, след което да се разпределя сумата из авторите.

Аз лично бих преглътнал още 5 лева отгоре.
 
Доколко разбрах: Дори и да изпееш песен и да се снимаш и да го качиш в youtube могат да се осъдат.
Доколко разбрах и примерно си собственик на някакъв видео сайт ,и дори някой да сложи в коментарите линк към пиратски торент/файл,могат да ти "заличат" сайта..
 
strasburg каза:
Това няма как да стане просто, никой не може да убие интернет. Вариянта за авторите е да намерят начин да си пазят по-добре продуктите или да се въведе някаква такса при интернет доставчиците, след което да се разпределя сумата из авторите.

Аз лично бих преглътнал още 5 лева отгоре.

Ако приемат този закон, ще стане.

vik96 каза:
Доколко разбрах: Дори и да изпееш песен и да се снимаш и да го качиш в youtube могат да се осъдат.
Доколко разбрах и примерно си собственик на някакъв видео сайт ,и дори някой да сложи в коментарите линк към пиратски торент/файл,могат да ти "заличат" сайта..

Правилно си разбрал...
 
Според мен това няма как да стане. В момента в който встъпи в сила този закон ( дори само за Америка ) интернет използването ще падне с 99%.
Малко или много..... От къде ще добавиш снимки за презентацията си ? От къде ще почерпиш информация която ти трябва ?
Това което се опитват да направят го сравнявам, с това , че ако те видят,че четеш книга, ще бъдеш в затвора и всички копия на тази книга ще се изгорят на клада.

Единственото което ще можем да използваме ще бъде някакъв месинджар с който комуникираме.

До никъде няма да стигне това.Сигурен съм, не , обеден съм !
 
Vladkata каза:
Явно затова са говорели маите - това е 2012...

И аз както казах преди много време в една тема, в този форум 21.12.2012 ще настъпи окончателно "края на света" със затварянето на FB.
 
eddyy93 каза:
Vladkata каза:
Явно затова са говорели маите - това е 2012...

И аз както казах преди много време в една тема, в този форум 21.12.2012 ще настъпи окончателно "края на света" със затварянето на FB.

Е дано не идва, да не стават такива неща :S... Щом бутнаха Megaupload става сериозно...
 

Горе