За или ПРОТИВ ACTA?

Спам форум
relax4o
Потребител
Потребител
Answers: 75

Post by relax4o » Tue Jan 31, 2012 9:47 am

Виждам, че си чел коментарите ни доста повърхностно. Оттук оттам, колкото да има какво да кажеш.

Admin
Site Admin
Site Admin
Answers: 224

Post by Admin » Tue Jan 31, 2012 9:47 am

SveXteZ wrote:@admin
Този закон засяга 2 основни теми за мен - парите и личното пространство.
Този закон ще направи богатите по-богати и бедните по-бедни ...
След като примерно в София нормалната заплата е 1000 лв, мислиш ли че цяла България е София и навсякъде заплатите са такива ? В повечето градове се радват на 400 лв / месец ... както и в предния си пост описах - до никъде не стигат.
Казваш че немците работели много и заради това имат тия пари - дай им работа на хората тука и те ще работят, но такава НЯМА !
Искам да те питам ... ако имаше работа нормална и взимаше 3 хиляди лева заплата ( и всичко останали българи взимаха повече даже ) щеше ли да си толкова против този закон?

relax4o
Потребител
Потребител

Post by relax4o » Tue Jan 31, 2012 9:50 am

admin wrote:
SveXteZ wrote:@admin
Този закон засяга 2 основни теми за мен - парите и личното пространство.
Този закон ще направи богатите по-богати и бедните по-бедни ...
След като примерно в София нормалната заплата е 1000 лв, мислиш ли че цяла България е София и навсякъде заплатите са такива ? В повечето градове се радват на 400 лв / месец ... както и в предния си пост описах - до никъде не стигат.
Казваш че немците работели много и заради това имат тия пари - дай им работа на хората тука и те ще работят, но такава НЯМА !
Искам да те питам ... ако имаше работа нормална и взимаше 3 хиляди лева заплата ( и всичко останали българи взимаха повече даже ) щеше ли да си толкова против този закон?
Нали това се опитваме да ви кажем. Я да си вдигнат ръката, които са прочели целите ни постове със @SveXteZ.
Изглежда само @Vladkata е прочел всичко, което сме писали.

Човек ви обяснява фактите, заради които се получава това в България, вие пак си знаете вашето. 100х написахме, че сме съгласни с този закон, но... (прочетете горните постове).

teroristd
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 83

Post by teroristd » Tue Jan 31, 2012 10:01 am

Нас ни обвиняват в нарушаване на авторските права и кражба на интелектуална собственност. Ще ме извинява админа ама дори този и останалите форуми влизат в тази група. Тука ние си споделяме информация, която сме я видели някъде. Не вярвам някой да е измислил нещо ново. В момента според АСТА всички ние сме подсъдими. Ето за това съм против не заради парите.

Admin
Site Admin
Site Admin
Answers: 224

Post by Admin » Tue Jan 31, 2012 10:41 am

relax4o wrote:
Човек ви обяснява фактите, заради които се получава това в България, вие пак си знаете вашето. 100х написахме, че сме съгласни с този закон, но... (прочетете горните постове).
За теб разбрах, че си съгласен със закона.
Но за SveXteZ не съм сигурен, че е съгласен и затова питам.

Аз не дрънкам едно и също.
Аз съм 100% против този закон или каквото е там.

Проблема е, че хора като вас опорочават цялата идея на "за " и "против"
с изказвания си,че "ама ако имахме пари щеше да е друго".

Значи "закона си е ок" според вас.
Е браво. Супер си релаксчо. Извинявай. Не съм те разбрал правилно.
Ти си "за" ако имахме пари.

За си да те следят. За си да те третират като пират.
Браво.

Ама понеже нямаш пари смяташ, че е кофти да те съдят.
Е такива като теб са двигателят на тези закони и хората, които ги
измислят ви сочат за пример , а вашите доводи с нищо не помагат на никой.
Защото "нямам работа" не е довод да крадеш.
Довод е "имам право на лично пространство", "аз няма как да разбера
всяко едно нещо в интернет пиртско ли е или не", аз не съм виновен, че
гледам нещо в интернет, защото няма как да го изгледам преди да го изтегля на компа, а ако вече го изтегля то аз ставам собственик на пиратско съдържание.

Вашите доводи с "нямам работа", ми приличат на циганите дето ги бият защото са заподозряни че крадат и те вместо да кажат
"аз не съм откраднат това и това и не съм престъпник" те почват от
"жената болна , децата малки".

relax4o
Потребител
Потребител

Post by relax4o » Tue Jan 31, 2012 11:21 am

Добре, трябва да се конкретизирам напълно ли ?

За личното пространство аз даже и не съм споменавал. Главно говорех за комерсиалните неща, като музика и филми.
Едва ли има човек на тази планета, който да обича да му се месят в личното пространство.
Та, относно това, съм "против", за другото не мисля пак да се повтарям. Като искат да ни лишат от собственото ни пространство, по-добре да ни затворят зад решетки.

Според мен, както всяко нещо, което беше зашумяло до сега и това ще си изчезне. Спрели 1-2 сайта и какво, сигурен съм, че пак ще се върнат. Това става малко като на УоУ - пиратските сървъри. Близард съдиха колко сървъра, спряха ги за малко и сега пак са си на линия.

SveXteZ
Гуру
Гуру
Answers: 68

Post by SveXteZ » Tue Jan 31, 2012 1:34 pm

@admin
Съгласен съм да ограничат или забранят разпространението на български продукти нелегално, за чуждите се съмнявам че особено много ще ги бърка, ние сме малък пазар.
Засегнах тази тема по-силно в първия си пост ( на стр. 3 в началото ), тъй като знам че касае повечето интернет потребители, все пак ако отида и кажа на съквартиранта ми ще го следят какво си пише вече не само през ФБ ами и през пощата и скайп и т.н. това изобщо не го бърка, но ако му кажа че повече няма да може да играе игри и да тегли филми безплатно, определено би бил против ...
А иначе в предния си пост ( края на стр. 4 ) се изказах относно следенето.
Като цяло свобода на словото има само в интернет ( г/д ) и чрез този закон и това вече няма да го има ... да не говорим че ще дойде края на форумите и други подобни сайтове ... това просто почти ще убие интернет.

oXteR
Гуру
Гуру
Answers: 68

Post by oXteR » Tue Jan 31, 2012 2:14 pm

Против съм.!!

HerpaMoTeH
Турист
Турист
Answers: 17

Post by HerpaMoTeH » Tue Jan 31, 2012 2:22 pm

Следващата стъпка е пак да казваме Народна Републука България и нека не забравяме да благодарим на другарите политици за подписването на ACTA :)

IvanAdamov
Турист
Турист

Post by IvanAdamov » Tue Jan 31, 2012 3:08 pm

Против, поради много причини. И нито една от тях не е, че нямам финансовата възможност да си купя музика или филм.

Locked