Предложете сигурен начин за плащане в нета

Спам форум
Hous
Гуру
Гуру
Answers: 111

Post by Hous » Wed Apr 18, 2012 3:36 am

Идеята на картата е да замести стандартната банкова сметка нали така?
Защото гледам,че предлага разни Комбинирана сметка с Международна дебитнакарта Visa Electron в лева с включен пакет от безплатни услуги
Питам ,защото като ида там и ще ми предложат 11239123 неща от който 90% ще са излишни (както става във vivacom,globul,mtel...)
:)

bucata
Турист
Турист
Answers: 19

Post by bucata » Wed Apr 18, 2012 4:47 am

rombeca wrote:
Fakeheal wrote:
rombeca wrote:Казваш: Искам дебитна карта Visa, и подчетвай че трябва да работи с пейпай, ипей и т.н. Питай колко ше ти струва за откриване, дали самата карта струва пари, има ли такси и т.н.
Те на тия Visa-и, не им ли викат Visa Electron? :D
Да де, това е цялото име :). Като кажеш дебитна... само такива имат.
Важно е да не ти пробутат Мастъркард, че в пейпал не бачка за рефънд.
MasterCard (е висок клас ) си работи , бъркаш с Maestro.
И Visa , не е само Visa Electron , има и Visa Classic ( По-висок клас )

Galli
Гуру
Гуру
Answers: 359

Post by Galli » Wed Apr 18, 2012 6:19 am

Hous wrote:Идеята на картата е да замести стандартната банкова сметка нали така?
Защото гледам,че предлага разни Комбинирана сметка с Международна дебитнакарта Visa Electron в лева с включен пакет от безплатни услуги
Питам ,защото като ида там и ще ми предложат 11239123 неща от който 90% ще са излишни (както става във vivacom,globul,mtel...)
Абе не съм много запознат с банковите истории ама какво е стандартната банкова сметка според теб? :shock: Картата е само една пластика, както ми каза момичето в банката за да може да ползваш банкомат, а не да ходиш до банката всеки път. Трябва сметка. Ако нямаш, ще ти открият. Имаш ли IBAN значи имаш сметка. На мене ми откриха без да плащам нищо, но това беше преди няколко години. Ти трябва да си внесеш някаква сума за да може пейпал и ипей да ти вземат таксата. Като отидеш в банката ще кажеш, че искаш дебитна карта Visa (която да става за пейпал), ще попълниш едни документи и след около седмица ще отидеш да си вземеш пластиката. Това е.

rombeca
Потребител
Потребител
Answers: 62

Post by rombeca » Wed Apr 18, 2012 6:20 am

Hous wrote:Идеята на картата е да замести стандартната банкова сметка нали така?
Не съвсем. Самата карта е свързана с разплащателна (или друга) сметка, която си има IBAN.
Картата е просто за улеснение, да можеш да теглиш от банкомати, да пазаруваш в магазини, онлайн и т.н.
Реално може и само сметка да имаш. Но само карта - не.

Забравих да спомена, че някои банки си прибират "Такса за облужване на сметка" (каквото и да е това). Моята е левче на месец.

И Буца не обърквай човека :). Висок клас... ще му кажат да внесе 10 бона за да я има.

Казваш им: "Искам разплащателна сметка, с карта Visa, без платени екстри. :)

Единственото което би ти свършило работата е онлайн банкиране, с което да можеш да си проверяваш баланаса по сметката. Тоест да гледаш кога са ти пристигнали парите и да можеш да си вертифицираш картата в пейпал, защото искат един код, който присъства в извлечението.

Hous
Гуру
Гуру
Answers: 111

Post by Hous » Thu Apr 19, 2012 9:36 am

Някой може ли да предложи банка в която да няма такса при теглене от банкомат на самата банка, както и да няма или поне да не е висока месечна такса за облужване на сметка,защото се оказа че в procredit пишат
Специално предложение за младежи на възраст до 25 години и пенсионери над 65 години за издадени карти към левова сметка
Комбинирана сметка с Международна дебитнакарта Visa Electron с включен пакет от безплатни услуги - без такса за месечно обслужване.
и в същото време
Месечна такса за обслужване 4 лв.Комбинирана сметка
(с включени услуги)
Месечна такса за обслужване 1 лв.Стандартна сметка
(такса за всяка извършена услуга)
на същата Комбинация...

вариант е също и да питам и разпитвам във всяка банка която видя , но все пак се надявам някой да каже от опит.

rombeca
Потребител
Потребител
Answers: 62

Post by rombeca » Thu Apr 19, 2012 10:25 am

Ок айде и тука ще ти пиша.
Алианц банка. Visa Electron. Взимат ми левче на месец такса. За откриване ми искаха 5 лева. Трябва да имаш минимум 5 лева вътре, така че ако ще искаш да вертифицираш пейпал, по добре да имаш 15 .
За теглене от банкомат - 15 стинки. За техен банкомат - без пари. За плащане в магазин или онлайн магазин - няма такси. WOW-а през нея си го плащам. :)
За получване в сметката от България, мисля че пак няма. За международен превод към теб - разбирай пейпал - 1% от сумата.

Post Reply