Усетихте ли земетресението ?

vinsbg

Registered
При мен на 6-тия етаж в София леглото ми тръгна из стаята. Всичко супер много се тресеше. Доста ме уплаши, а пред блока толкова хора не бях виждал :)
Успях да видя комшии, които е трудно да се видят по принцип..

В Италия преди 2 дни земетресение със същия магнитуд доста щети направи, а имаше и загинали хора. Слава богу, че тук се разминахме леко. Може би голямо значение имаше самата продължителност на труса .. ако беше малко по - дълъг щяха да са по-големи щетите.
 
Да, ебати слабата работа. Не мога да разбера какво толкова се панират всички.
 
gLaVoReZa каза:
Да, ебати слабата работа. Не мога да разбера какво толкова се панират всички.

Е определено не беше слабо. Доста силно се разлюля. Не знам къде си бил по това време, но се люлееше доста..
 
Абе то и на мен ми се люлееше цялата стая, но мисълта ми е, че от такъв магнитут няма как да ти падне тавана върху главата. Ще се поразклати малко и това е, няма никакъв смисъл да излизаш навън. Аз съм в най-източната част на София.
 
Не се знае .. сгради всякакви. Ако е по-продължително може да има тежки последици.
 
Е ако къщата ти е от американски тип, може леко да се поразмести нещо, но ние в нашата къща сме сложили толкова бетон и железа, че е като бункер.
 
Моят блок не знам на колко години е, но е поне на 15 най- малко. Съседният блок е на по- малко от година. Нашият блок няма НИКАКВИ щети, съседният почти в всеки апартамент има напукана стена, а в някой дори и тавана се ронел. Новото стройтелство е много зле за жалост.
 
gLaVoReZa каза:
Е ако къщата ти е от американски тип, може леко да се поразмести нещо, но ние в нашата къща сме сложили толкова бетон и железа, че е като бункер.

Имам роднини в Перник и Дупница и там в блоковете са се напукали стените, паднали са мазилки, плочки, телевизори и т.н.

Аз бях в Кюстендил, на 8-ия етаж и доста разлюля...

Запис от камера
 
Доста силно беше в София. Чак леглото ми се измести, въпреки че съм на първия етаж. Към 5 и 20-30 започнаха да звънят по всички стаи да излизаме. Толкова хора не бях виждал в Студентски на едно място. А каква беше опашката пред Лападунди... :D
Носят се слухове, че не е било земетресение, а е имало бой в пернишка дискотека. :D
 
gLaVoReZa каза:
Абе то и на мен ми се люлееше цялата стая, но мисълта ми е, че от такъв магнитут няма как да ти падне тавана върху главата. Ще се поразклати малко и това е, няма никакъв смисъл да излизаш навън. Аз съм в най-източната част на София.

По-добре се радвай, че е било слабо, вместо да казваш "ебаси слабата работа"... Земетресенията, а и въобще тия катастрофи не са шега работа... Няма смисъл да се правим на силни и безстрашни, 'щото пред Природата всички сме равни. 8)
 
@djman, аз не казвам, че съм безстрашен, но просто в случая хората параноясват излишно, защото това земетресение не може да събори сграда. Това е просто едно лашкане наляво-надясно и най-много да ти падне някой свещник.

Обаче примерно преди малко имаше много силен вятър, а аз бях в един парк, където е пълно с много високи тополи, които редовно си падат. И в този случай се затичах и отидох посредата на едно поле, където няма тополи в голям радиус. Опасността наистина беше много голяма, защото при такъв вятър след това съм виждал десетки изкоренени тополи, а това затисне ли те, няма абсолютно никакъв шанс да оживееш.
 
@gLaVoReZa, магнитутът на земетресението не е никак малък. Късметлии сме, че не ни е люляло по-дълго.

Аз като цяло си го проспах.
 
Тъй, понеже нали сте все програмисти, едно друго аз като един строителен техник да се изкажа. Пет и пет не е слаб магнитут сам по себе си и както казаха в Италия, например, си казва думата. В България обаче имаме най-затегнатите нормативи за земетръсно оразмеряване в Европа, а именно срадите се проектират да издържат на 9 по рихтер, до толкова че да може да се извърши евакуация... което значи че 5.5 е дребна работа за бг строителството.

Изпопадалите мазилки са предимно измазани деформационни фуги. Понеже сградите са нещо гооолямо то не може без деформации и усуквания и без земетресение, за това се оставят фуги така, че да си шава. И когато тези фуги се измажат това с което са измазани си се напуква и пада при по-голяма деформация.

Иначе за студентски... не знам на Лападунди, ама баничките на завоя срещу 35 бяха свършили, какт и бирата в новия нон стоп срещу джумаята... някои печелят от тея работи :D[/b]
 
Ето видео на една от големите цепнатини след земетресенето:

http://www.youtube.com/watch?v=U1PBCHYIMSg
 
Battleman каза:
Ето видео на една от големите цепнатини след земетресенето:

http://www.youtube.com/watch?v=U1PBCHYIMSg
Аа-ха-ха-ха, тея пичове просто ме разбиха. :D
 
Battleman каза:
Ето видео на една от големите цепнатини след земетресенето:

http://www.youtube.com/watch?v=U1PBCHYIMSg
хахахахахахахаахахха най-фрапиращата цепнатина в офиса е.... :D :D :D
 

Горе