Човешката генетика

Спам форум
Admin
Site Admin
Site Admin
Answers: 224

Post by Admin » Fri May 25, 2012 10:41 pm

kulov wrote:Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?
Аз не знам какво искаш да качиш.
За килограми мога да ти помогна на шкембе да качиш.
Ама ти може да искаш мускули да качиш само.
Тластинки сигурно не искаш.

Значи ако генетично не ти е заложено да си арнолд значи може да промениш генетиката.
Има хапове колкото искаш.
И висок ще станеш и снажен.
Ама искаш и да си здрав, и деца да имаш (или поне няколко хиляди пъти да се опиташ да ги направиш). Ми тука вече ще е трудно.

Но ако се напънеш да ядеш качествено приготвена храна: месо, ориз, риба, млечни продукти и тренираш здраво . Аеробни спортове примерно( и да . От бягането също се пълеене, защото тялото се опитва да достигне нормални форми нито дебел нито слаб), шанги от време на време.

Не знам какво си решил ама май няма да е здравословно щом си решил да вървиш срещу природата си.

rombeca
Потребител
Потребител
Answers: 62

Post by rombeca » Sat May 26, 2012 5:32 am

Хората се чудят как да отслабнат, ти се чудиш как да се освиниш да си показваш баниците по плажовете.
Имам приятели на моите години (около 40), който правеха същата работа. Тъпчеха се с какви ли не боклуци (протеини, анаболи и т.н. шитове) за да имали "маса", да си показват мутиралите мускули.
Сега... приличат на едни плондири, с едни шкембета и яко тлъстини и не могат да дишат и да си вържат обувките.

Fakeheal
Гуру
Гуру
Answers: 351

Post by Fakeheal » Sat May 26, 2012 7:45 am

kulov wrote:Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?
Мен ме караха да напълнея с една диета. Първо не ядеш нищо една седмица, после почваш с варен картоф на ден и така докато не започнеш с нормална храна след 7 седмици, ама честно казано не си струва, защото качих 3 килограма :D

papyrus_kn
Турист
Турист

Post by papyrus_kn » Sat May 26, 2012 12:29 pm

При мене и това не помага :D Аз лично съм си свикнал с килограмите и дори не се притеснявам от това че съм слаб.

tedo96
Гуру
Гуру
Answers: 219

Post by tedo96 » Sat May 26, 2012 6:12 pm

Отиди в някой фитнес и говори с инструктура. Помоли го да ти направи и някаква програма за трениране и програма за хранене (въпреки, че не са от най-компетентните в тази насока). Тренирай няколко месеца и ако не си качил никаква маса, започни с протеини.

misho
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 49

Post by misho » Sat May 26, 2012 8:03 pm

До ген си е това. Има хора, които трупат килограми от нищо, има и такива като мен, които и да се скъсат да ядът, все слаби си стоят. :D Това не означава, че не можеш да качиш килограми. Качествена храна, достатъчно количество, по 4-5 дневно и спорт (разбира се, не десетки километри монотонно бягане :) ) и ще станат нещата.

Mpaka
Турист
Турист

Post by Mpaka » Sat May 26, 2012 11:29 pm

Да, гена играе най голямата роля, има 3 стереотипа - ще ги намериш във форума по-долу

Образовай се по темата като прочетеш тук

Също така ти препоръчвам : тук

Накратко: всичко може да се коригира с правилната диета, не е нужно да взимаш "химия" или "добавки" . Старай се да не ядеш готови или полуготови храни. И най-важното - не става само с ядене, трябва и акъл !

Post Reply