90 градуса на лаптопа...

K0ceTo

Registered
Хора, лаптопът ми прекача 90 градуса измерено със Speccy... скоро ще започна да си готвя на него. Продухах го със сгъстен въздух навсякъде... никакъв ефект. Какво ще ми препоръчате? Лаптопът е Acer Aspire с 64 битова операционна система ако е важно.
 
Нов вентилатор ? Моят изгоря, и на 80 се гасеше .Пусна филм и след 1- 2 мин и забие и се изгаси :D
Виж вентилатора с каква скорост се върти, процепите м/у вентилатора и радиатора прочистил ли си ги ?
 
Давай го на сервиз, работата е пипкава и вероятност да счупиш нещо е голяма :wink:
 
Добре, благодаря... в такъв случай ще препоръчате ли къде да го занеса близо до студентски в София... и информативно колко горе долу ще ме оръсят ако не се сменя нищо?
 
Аз преди няколко години имах проблем с температурите на Acer и трябваше да инсталирам нова версия на биоса и се оправиха нещата :?:
 
На стария ми Acer задължително в началото на всяко лято го отварях да му чистя вентилатора и изкарвах страшно много прах, който пречи на въздуха да излиза. Отделно лятото винаги слагах охладителна подложка отдолу.
Отгоре на него имах чувството както теб, че яйца мога да си опържа.
 
Освен почистването е хубаво да се сменя от време на време и термопастата на процесора, видеокартата и чипсета. Моя така загравяше и като му смених термопастата се оправи всичко.
 

Горе