Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.

Спам форум
teroristd
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 83

Post by teroristd » Mon Nov 28, 2016 3:20 pm

Без да се обиждаш колега но аз съм точно на противоположното мнение. По-принцип ASUS са едни от лидерите в производството на голяма гама продукти(дъна, видеокарти и др.) с дългогодишен опит. Не веднъж, а години наред са се доказвали с качество, цена и поддръжка. Аз лично имам Asus, и вече работи 7-ма година и не е мръднал. Какво значи диагноза прегряване или стабилно охлаждане :D ? Нали всички са с едни и същи вентилаторчета. Както и да погледнеш нещата в този сегмент от пазара Asus винаги ще са по-добри от Тошиба.

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Tue Nov 29, 2016 5:24 am

Все пак си е техника и не знаеш на какво ще попаднеш. Може да купиш и за 5к лаптоп и на следващия ден да сдаде багажа...

Аз от 7 години ползвам едно Леново. Преживял е какво ли не и единственото нещо, което се скапа е харда. Появиха се много бед сектори и си купих нов, но харда си е консуматив. В момента върви един сървър на него и няма грешка.

Сега съм с ново Леново (T540p) и отново никакви грижи.

teroristd
Много Редовен
Много Редовен

Post by teroristd » Tue Nov 29, 2016 6:26 am

Така е, каквото и да си вземеш може да се прецака. Има обаче фирми които, рачитат на качеството и държат висока цена и други които имат ниска цена за сметка на качеството. Аз в момента например аз също съм с Леново, от около година и половина. Когато реших да си купя нов лаптоп съм разгледал всички сайтове и всякакви марки които се предлагаха в България. Сравнявал съм коя марка какво ми дава за парите които имах. Търсех максимално висока производителност. Леново в това отношение нямат равни. Да имам производителност, което и търсех, но вентилатора ми се прецака още на 8-мия месец, смених го. Пласмаската която , държи нещата вътре е някаква тънка евтина напука се. Личи си че е некачествено. С Асуса ако те ударят по главата ще припаднеш :D . За това зависи какво искаш. Ако търсиш максимално висока производителност на ниска цена препоръчвам Леново. Ако търсиш стабилност препоръчвам Асус или Делл.

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 126

Post by dakata__92 » Tue Nov 29, 2016 9:53 am

Аз говоря от личният си опит. Имам три Тошиби и бивш Асус с изгоряло дъно. Незнам в какво са по-добри но личният ми опит с Асусите не ме радва. При толкова Тошиби ще защитя марката, защото са наистина качествени за парите си. Диагноза прегряване се слага, когато температурата на процесора се покачва до толкова, че машината изключва. Вентилаторчетата са еднакви но явно някой модели имат проблем с въздухооптичането (въздухопотока) в лаптопа. Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура. Вентилаторчето си работи нормално и няма прах в машината. Правил съм си тестове на маса с меко одеало и то пред клиенти за да им обясня нагледно какво става. Когато дойде комп с обяснение, че от нищото се изключва обикновенно е Асус и Тошиби и HP-та са ми идвали с това обяснение, но с превес са Асус, Ейзър и Леново. Слагам си лаптопа до тяхният на масата с одеалото, черпя ги по едно кафе докато чакаме и хоп техният комп изключва. На ръка се осеща как лаптопа им се е нагрял в пъти повече отколкото моят за същото време. Прост тест си правя докато обсъждаме някаква тема. Обикновенно 10 минутки са достатъчни да се останови този проблем. Та и аз говоря от личен опит и нагледно демонстрирам, защо машините им се изключват. Решението е да си купят една поставка с охладител и проблема им е решен. Много лаптопи от всякакви различни марки вдигат в определени ситуации високи температури, при нарушен входен въздушен поток и ако както старите компютърджии знаят добре, една машина е с части, които не са много съвместими грее. Жичкаджиите пък веднага ще добавят, че електричеството търси най-малкото съпротивление за да протече във веригата, и ако има някъде хлабава връзка, или по-тънка жица се получава греене (отделяне на топлина). Та може би обиждам малко марката но втори път Асус лаптоп няма да си взема, въпреки, че в настолната ми машина дъното и видеокартата са Асус. Всичко е до начин на употреба и късмет. Просто си взимаш това което ти харесва, удовлетворявя те като цена и се надяваш да изтрае дълго време. :?:

teroristd
Много Редовен
Много Редовен

Post by teroristd » Tue Nov 29, 2016 9:58 am

Ето някои предложения от мен.

Лаптоп ASUS

http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asu ... 17538.html

Добър процесор който, без проблеми ще се справи с всички задачи, освен ако дъщеря ти не мисли да прави симулации на сблъсъци между галактики :) .

Мощна видеокарта, по-добра от вградените с които, се предлагат повечето модели на пазара. Това ще рече че лаптопа ще се справя безпроблемно с филми и приложения с най-висока резолюция. Дори ще могат да се играят и повечето 3D игри при желание.

Anti glare монитор с 1920x1080 full HD резолюция. Това означава че монитора не е лъскав и няма да отразява прозорците и лампите.

Голям харддиск 1терабайт.

8 гигабайта рам памет.

Лаптоп Dell
https://ardes.bg/product/dell-inspiron-3558-84564

Този модел има малко по-слаб процесор и видеокарта от горния. Лъскав дисплей 1366x768 с HD ready резолюция. По малък харддиск 500гб, но пък има 240 GB SSD. Това има своите предимства. По-бързо зареждане на операционната система, приложения и програми, трансфер на файлове, сканиране, търсене с две думи всичко което зависи от харддиска е по-бързо. Това не включва по-бърз интернет, той си зависи от доставчика.

Аз лично бих взел ASUS-a, но си зависи как ще се ползва лаптопа. Преценете кое е по-доброто за вас.

teroristd
Много Редовен
Много Редовен

Post by teroristd » Tue Nov 29, 2016 10:13 am

dakata__92 wrote: Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура.
Сега те разбирам какво имаш прдвид, но това не зависи от марката, а по скоро от модела. Например на моя асус отворите за въздуха ми бяха отстрани. Слагал съм го върху одеала, юргани каквото се сетиш, няма ядове. На много лаптопи отворите са им отдолу и затова може да се получи прегряване. Но по-принцип не е препоръчително да се ползват по този начин каквито и да е компютри. Още едно време когато нямаше лаптопи и всички бяхме с настолни, не се препоръчваше компютърът да седи до стена с изходите за въздуха до нея.

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Tue Nov 29, 2016 11:34 am

teroristd wrote:
dakata__92 wrote: Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура.
Сега те разбирам какво имаш прдвид, но това не зависи от марката, а по скоро от модела. Например на моя асус отворите за въздуха ми бяха отстрани. Слагал съм го върху одеала, юргани каквото се сетиш, няма ядове. На много лаптопи отворите са им отдолу и затова може да се получи прегряване. Но по-принцип не е препоръчително да се ползват по този начин каквито и да е компютри. Още едно време когато нямаше лаптопи и всички бяхме с настолни, не се препоръчваше компютърът да седи до стена с изходите за въздуха до нея.
За това и реших да обясня подробно. Всъщност някои от Асусите бяха със страничен въздуховод, но отдолу засмукват. Интересното е, че не можеше да се смогне с охлаждането въпреки, че отстрани са дюзите за испускане. На Тошибата ми са отстрани и отдолу засмуква, но просто някой модели са явно с по-висока работна температура и при употреба от този тип (и аз като потребител съм ползвал лаптопа в леглото) се получава този проблем. Не съм против марката просто не ги препоръчвам. HP са добри, но пък са скъпи за сметка на параметрите. Тошиба или Dell според мен. За момента тези са ми основни фаворити докато не се преориентирам и към друга марка :)

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Tue Nov 29, 2016 12:15 pm

Дака, какъвто и лаптоп да сложиш на легло, одеяло и каквото и да е, което пречи на нормалното охлаждане и в зависимост от това, какво се прави на него и колко се натоварва в даден момент ще сдаде багажа или най-малкото ще се изключи от прегряване.

Не мисля, че теста ти акуратен.

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Tue Nov 29, 2016 1:18 pm

vinsbg wrote:Дака, какъвто и лаптоп да сложиш на легло, одеяло и каквото и да е, което пречи на нормалното охлаждане и в зависимост от това, какво се прави на него и колко се натоварва в даден момент ще сдаде багажа или най-малкото ще се изключи от прегряване.

Не мисля, че теста ти акуратен.
Ами, правя го вече поне 10 пъти пред клиенти. Пием си кафенце и ги оставям моят и техният един до друг върху масата с одеало под тях. Тяхният сдава багажа на 10/15 -тата минутка а моят няма проблем. Теста ми не е за да докажа коя марка е по-добра, а за да покажа на хората какъв е проблема им. Вместо да дават луди пари за разни джиджавки 10 кинта за охладителна поставка и избягване на одеалото им спестяват куп проблеми. Като започнат да ми задават въпроси от рода на: - Компа ми се изключи докато пишех документ без да го сейфам. Можете ли да го възтановите? и направо ми бъркат в здравето. Та теста е просто за показно. Моят C660 неискам да го хваля, но просто до момента не е изключвал от прегряване, ама никога. С часове е стоял върху леглото, да нагряваше се доста, но не е изключвал. Отдолу имам доста процепи откъдето да си смуче въздух дори да затапя с лепенка отвора на вентилаторчето. Просто явно е помислено доста по темата.

Image
Image
Image

teroristd
Много Редовен
Много Редовен

Post by teroristd » Tue Nov 29, 2016 1:43 pm

Това нищо не доказва. Аз и с асус-а и сега с леновото когато съм си в къщи лаптопа ми е постоянно на леглото с часове под най-голямо натоварване. Играя си на игри гледам си филми и не ми е изключвал никога нито единия нито другия лаптоп.

Post Reply