Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.

Спам форум
dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 126

Post by dakata__92 » Tue Nov 29, 2016 3:35 pm

teroristd wrote:Това нищо не доказва. Аз и с асус-а и сега с леновото когато съм си в къщи лаптопа ми е постоянно на леглото с часове под най-голямо натоварване. Играя си на игри гледам си филми и не ми е изключвал никога нито единия нито другия лаптоп.
Пак ли трябва да обяснявам, че доказвам на клиентите, че това е проблема на лаптопа им? 100 пъти казах, че го правя с компове, които са дошли с някакъв проблем при мен. Слагам моя и на клиента на масата и на киента лаптопа огасва. Какво повече има да доказвам? Проблема е прегряване. Минават кратко обяснение какво да правят и повече не са ми се мяркали пред очите със същият проблем. Правя показно на клиента, но явно не ме разбрахте. Не съм мерил с безконтактен термометър (тези с лазърите) каква точно им е температурата. На допир, проблемният компютър е в пъти по-горещ от моя та чак гори. Защо да разкарвам хората по 100 пъти до мен, като могат да изчакат и след 10 15 минутки лаф с мен мога да им покажа къде е проблема с полеви тест. :D

eLite
Потребител
Потребител
Answers: 59

Post by eLite » Tue Nov 29, 2016 9:57 pm

С риск да те издразня, но това наистина нищо не доказва..

Най-вероятно клиентите ти не чистят лаптопите си толкова често, колкото тебе, ако изобщо го правят. Другото е, че ти не знаеш на какви повърхности са слагани преди. :?:

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Wed Nov 30, 2016 9:38 am

eLite wrote:С риск да те издразня, но това наистина нищо не доказва..

Най-вероятно клиентите ти не чистят лаптопите си толкова често, колкото тебе, ако изобщо го правят. Другото е, че ти не знаеш на какви повърхности са слагани преди. :?:
Ако ще разтягаме сега локуми по темата за повърхностите и топлопроводимостта на едно одеало, то ще Ви кажа, че мислим различно. -Просто питаш, кога се изключва машината?
-Когато е на леглото или на мен, ми отговарят.
-На масата Ви изключвал ли се е до сега?
-Ами не!
-Добре.
С 3 въпроса разбирам каквото ми трябва на мен. Няма га ди питам чершафите им дали са ленени, копринени или са върху завивките. Взимам едно одеалце слагам го на масата пала им кошника, паля и моят в същите условия просто за да покажа, че не правя нищо друго и пием кафе. Когато им изгасне машината (защото това ще стане) просто ги упътвам да си купят охладителче. Отварял съм да ги почиствам повечето нямат кой знае какъв прах из себе си. Започнах да ги светвам да си слагат поставка под машината и до момента нито един път тези клиенти не се върнаха за проблем с изключваща се машина. Няма нужда да обеснявам, че в момента само оспамваме темата в общи приказки на автора :D :?:

eLite
Потребител
Потребител
Answers: 59

Post by eLite » Wed Nov 30, 2016 10:37 am

Виж сега, ти спориш, че марката на лаптопа ти е по-добра от другите само защото лаптопите на клиентите ти изключват когато си ги поставят на твоята маса. Но ти не знаеш поради каква причина се е стигнало до това положение.

И няма нужда да ги питаш някакви въпроси.
Ако чуеш, че вентилаторът се тормози ненужно, тогава трябва да се чисти цялата охладителна система вкл. радиатора.

По темата: с две ръце ЗА предложението на terroristd http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asu ... 17538.html

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Wed Nov 30, 2016 11:17 am

eLite wrote:Виж сега, ти спориш, че марката на лаптопа ти е по-добра от другите само защото лаптопите на клиентите ти изключват когато си ги поставят на твоята маса. Но ти не знаеш поради каква причина се е стигнало до това положение.

И няма нужда да ги питаш някакви въпроси.
Ако чуеш, че вентилаторът се тормози ненужно, тогава трябва да се чисти цялата охладителна система вкл. радиатора.

По темата: с две ръце ЗА предложението на terroristd http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asu ... 17538.html
Не споря с никой, а изказах личното ми мнение, така както терориста изрази своето. Това, че Вие го приемате като спор е ваш проблем. Няма да влизам в излишни обяснения вече, с три Тошиби вкъщи и изгорял Асус предпочитам да си купя отново Тошиба, но това мнение си е мое и го споделих с автора.

simonapetrova
Нов
Нов

Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.

Post by simonapetrova » Sun Dec 11, 2016 9:41 am

shukri_93 wrote:Може ли да ми предложите лаптоп до 1000, защото изобщо не съм запознат кои марки са най-добри и т.н.
Мерси :)
С две ръце ти препоръчвам този https://ardes.bg/product/hp-probook-440 ... ksel-80206 . Използвам този модел на работа и съм много доволна, а и сега е доста намален.

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Mon Dec 12, 2016 10:01 am

https://ardes.bg/product/toshiba-satell ... -1kr-77028

Със 100 лв е по-евтин от HP-то в коментара над мен, с малко по-слаб процесор е i3 на HP-то е i5 но пък има 1 TB твърд диск и 8 GB рам. Отделно си има видеокарта с 1 GB памет доккато на HP-то му се дърпа от вградената памет. По-голям дисплей има въпреки, че ако става дума HP-то в доста неща е по-добър също. Има примерно VGA порт, по-добър процесор но няма значение де. Автора си решава и двата модела ми допадат, но много зависи за какво ще се ползва. Ако интернета ще е с кабел, предлагам HP-то на Wi-Fi и двата са еднакви. Просто автора трябва да сметне за какво може да го ползва вкъщи, дали ще се свързва към телевизор примерно посредством HDMI или VGA, дали ще ползва безжичен или повече интернет с кабел свързън към лаптопа, дали ще ползва тежки програми за процесорна мощ, дали ще е за гейминг или чертане за мощна видеокарта или просто ще се рови в нета, като ако е за това може да си спести 100 200 лв. Въпреки, че според мен ако си вземе по-напомпан комп е по-добре. Не се знае какво може да изникне в бъдеще. Общо взето Рам 4 GB е добре, но 8 е още по-добре. Диска на Тошибата е с 5400 оборота но пък е 1 TB докато HP-то е с 500 GB но пък е 7200 оборота, което е по-добре. Моят лаптоп е с 500 GB и даже не е на половина пълен. Та според мен може за сметка големината на харда, да си търсиш лаптоп с по-добър процесор и повече от 4 GB рам. Търси си поне двуадрен с 2,5 GHz на ядро и 8 GB-та рам, като това нека ти е цел. До 1000 можеш да намериш тези параметри, а вече си правиш някаква сметка каква да бъде марката, удовлетворяват ли те останалите параметри и цената дали е добра. :)

simonapetrova
Нов
Нов

Post by simonapetrova » Sun Dec 25, 2016 4:07 pm

Да, той най-добре знае какво иска и търси :)

Post Reply