Къде се хостват сайтовете за музика?

NewGuy

Registered
Здравейте исках да попитам къде се хостват сайтовете за музика като хеминеи или Mp3zone (не е реклама). Знам, че е в Холандия но към коя компания и всичко легално ли е? :roll:

Също така имаше един сайт за сваляне на музика на един наш съфорумник може ли да ми кажете как се казваше сайта? Беше правен за играта на туриста. :)
 
Ами да, всичко им е легално, 1во защото са извън България, второто нещо е, че обикновенно файловете не са на техен сървър.
 
rosko каза:
Ами да, всичко им е легално, 1во защото са извън България, второто нещо е, че обикновенно файловете не са на техен сървър.
Легално, ама сега точно нашумя случай, при който някакъв предоставял само линкове към дадени торенти, ама пак го съдят..
 
Тея ги гонят заради рекламите, не заради линковете и торент файловете, поне повечето де...
 
rosko каза:
Тея ги гонят заради рекламите, не заради линковете и торент файловете, поне повечето де...
какви реклами ?
 
хора няма такова нещо да разпространяваш авторски неща без значение нали ще е с линк или директно със сваляне пак е незаконно
 
critrate каза:
rosko каза:
Тея ги гонят заради рекламите, не заради линковете и торент файловете, поне повечето де...
какви реклами ?
Еми тея същите, от които се издържат повечето тракери. Има такива, които се издържат само от дарения(повечето чуждестранни, затворени тракери).

П.П.-Има значение дали се хостват на твоя сървър или не, как да няма? А и това, че се хстват извън България или въобще в страна, нетолерираща разпространението на "нелегално" съдържание, оказва голямо влияние, заради това е жив и на всички известния pirateb*y.
 
antique каза:
хора няма такова нещо да разпространяваш авторски неща без значение нали ще е с линк или директно със сваляне пак е незаконно
Тогава как не ги ловят тези сайтове? :)
 
NewGuy каза:
antique каза:
хора няма такова нещо да разпространяваш авторски неща без значение нали ще е с линк или директно със сваляне пак е незаконно
Тогава как не ги ловят тези сайтове? :)
По ред причини. Защо не спират замунда, арена и разни такива ?
 
vinsbg каза:
NewGuy каза:
antique каза:
хора няма такова нещо да разпространяваш авторски неща без значение нали ще е с линк или директно със сваляне пак е незаконно
Тогава как не ги ловят тези сайтове? :)
По ред причини. Защо не спират замунда, арена и разни такива ?
защото си плащат за да не бъдат спрени
 
vinsbg каза:
NewGuy каза:
antique каза:
хора няма такова нещо да разпространяваш авторски неща без значение нали ще е с линк или директно със сваляне пак е незаконно
Тогава как не ги ловят тези сайтове? :)
По ред причини. Защо не спират замунда, арена и разни такива ?
Ами не знам за това питам чудя се как оцеляват. :wink:
 
Все още законите ни са такива, че разпространението на авторско съдържание в България е позволено до някаква степен. НО, има едно НО.. избягва се да се качват български продукций, особенно пълнометражните филми, или поне докато не минат прожекциите по кината, а сериалите си ги качват, не знам как стоят нещата там(скоро качиха свален сериал от Voyo, нали там са седмица преди да го покажат в ефир, заради гаврата на бТВ с Блатечки)
 
Абе той пиратебай е жив, ама шведите се крият из Камбоджа за да не ходят в затвора, че вече са осъдени.
Ето http://www.investor.bg/novini/261/a/shvedski-syd-potvyrdi-zatvora-za-osnovatelia-na-pirate-bay,124597/
Тука пише само за единия шеф, бях чел и за още двама мисля, ама не ми се търси статията. Иначе мислите ли, че номера с Хонландия ще е до безкрай? Аз мисля, че не. Ще им дойде времето.
 
rosko каза:
Все още законите ни са такива, че разпространението на авторско съдържание в България е позволено до някаква степен. НО, има едно НО.. избягва се да се качват български продукций, особенно пълнометражните филми, или поне докато не минат прожекциите по кината, а сериалите си ги качват, не знам как стоят нещата там(скоро качиха свален сериал от Voyo, нали там са седмица преди да го покажат в ефир, заради гаврата на бТВ с Блатечки)
От тези сайтове само български неща свалям...
 

Горе