Идей, за безплатен web host..

mumiatabg

Registered
Здравейте, значи решил съм да направя web-host който да е напълно безплатен но проблемът ми е, че досега не съм се захващал с подобно нещо и ако някой от съфорумниците има опит в тези неща и желае да ми помогне със създаването му, или поне да сподели малко опита си в направата на такъв хостинг. Благодаря ви предварително :)
 
Ами, имаш ли обурудването(сървъри) и най-вече пари?

Трябват ти доста пари за тая работа, защото нито колокацията е евтина, нито обурудването, нито поддръжката(да кажем дори и за 98% ъптайм).
Ако си на 15-16 просто забрави да успееш да направиш нещо и се откажи на време :) !

П.П.-Иначе мога да ударя едно рамо да "вдигнем" уеб сървъра...
 
Да прав си, че за такъв хост ще трябват доста пари и съм наясно с това. Засега парите не ме притесняват. Проблемът ми е, че просто не съм се захващал досега и нз дали ще мога сам да го направя както трябва, иначе ако ми е просто да направя хост, много бързо мога да го направя но доколко ще е надежден ... , решил съм да закупя и cpanel
 
Е то реално погледнато само обурудването е един път 10к + нета за няколко месеца(сървъри, суичове, UPS-и и не на послено място добре охладено място с поне един климатик)..
 
Има и 10001 панела за администрация на хостинг.
В началото, най-евтиното ще ти излезне колокация към някоя хостинг компания, след което можеш да си се преместиш в някой data center.


Помислиш за условията които можеш да предложиш в къщи и в data center.
В къщи какво правиш ако спре тока , или камион мине и скъса кабела за интернета ?
 

Горе