При колко отсъствия не те допускат до ДЗИ?

мисля, че отсъствията не са обвързани пряко с дзи

при определен брой отсъствия може да се реши, че си пропуснал повече от позволеното количество материал и оставаш да доучваш - мисля,че по този начин може да изтървеш матурите...
 
Както каза Петров, не са свързани пряко. Ако от училище решат, че си пропуснала повечето занятия оставаш на поправка и дефакто пропуска ДЗИ.
 
Fakeheal каза:
При колко отсъствия не те допускат до ДЗИ? Някой има ли запознат с изискванията и наказанията?

Точно този въпрос не го очаквах от теб :D
 
Въпроса е да имаш яка класна :D И ние бягахме, ама който имаше по-хубави оценки получаваше едно кръгче на отсъствието си :D
 
Аз в 12 клас пропуснах сигурно повече от половината занятия, но класната ми беше готина, а-и често учителите не ми пишеха отсъствия.
Мда, не са пряко свързани ДЗИ и отсъствията!

То 12 клас е безсмислен според мен, само губим една година от краткия ни земен живот... :D
 
12-ти клас го изкарах в кафето/кръчмата до училище и не ни пишеха отсъствия.
Когато бях 12-ти клас нямаше ДЗИ .. В графата за ДЗИ пишеха едната оценка от БЕЛ, а другата беше по избор...

topchokt съгласен съм, че е безсмислен 12-ти клас, но поне си е още една година свобода :p
 
Е при много отсъствия най-много да минеш на сфо (самостоятелна форма на обучение)..
Но до дзи си допускат..
Да, ако имаш печена класна можеш цяла година в 12 да си висиш в кафето до даскалото или да дремеш в колата, и после да вземеш матурата по география точно с 3.00 (като мен :D) и по БЕЛ (която ми беше класна) да я вземеш с 3.28 :D

Ех хубаво си беше на училище.. Макар да съм завършил преди 6 месеца и вече ми липсва.. :D
 
И на мен ми липсва училището...
В началото си мислих, един път да завърша, да започна работа и да уча в университет.... Година и половина по-късно си мисля—ей как искам да съм в училище...
Училищните години са най-сладките... Айде и студентските, ама аз нали съм задочно тях не мога да ги усетя.
 
Тя класната ми е готина, извинява ги, ама то не е за извинени/неизвинени отсъствия. Обади ми се директорката и се води, че не мога да имам нужните знания за да ме допуснат до ДЗИ по правилник. Каза, че ще се явявам септември. Пък не съм ходила на училище 3 месеца само :D Колко отсътсвия ще да са това.
 
Fakeheal каза:
Пък не съм ходила на училище 3 месеца само :D Колко отсътсвия ще да са това.

Ами седмично имаш към ~35 учебни часа .. ~6 на ден. 3 месеца са ти 12 седмици ... грубо 400+ отсъствия :)
По най-груби сметки... погледни си програмата и ги сметни :)
 
Само един лек офтопик.
Това че бягате/сте бягали абсолютно не е повод за гордост, даже според мен би трябвало да се засрамите, но съм бил на вашата възраст и е безпредметно да го предлагам като вариант. Просто като искате - бягайте, стойте по кафета, пред компютъра, но не го разгласяйте все едно сте национални герои. Това ви го давам само като безплатен съвет. Системата няма нужда от мързеливци :))
 
devent каза:
Само един лек офтопик.
Това че бягате/сте бягали абсолютно не е повод за гордост, даже според мен би трябвало да се засрамите, но съм бил на вашата възраст и е безпредметно да го предлагам като вариант. Просто като искате - бягайте, стойте по кафета, пред компютъра, но не го разгласяйте все едно сте национални герои. Това ви го давам само като безплатен съвет. Системата няма нужда от мързеливци :))

И защо мислиш, че когато някой е бягал, бяга или ще бяга от училище непременно означава, че е мързелив ?
 
vinsbg каза:
devent каза:
Само един лек офтопик.
Това че бягате/сте бягали абсолютно не е повод за гордост, даже според мен би трябвало да се засрамите, но съм бил на вашата възраст и е безпредметно да го предлагам като вариант. Просто като искате - бягайте, стойте по кафета, пред компютъра, но не го разгласяйте все едно сте национални герои. Това ви го давам само като безплатен съвет. Системата няма нужда от мързеливци :))

И защо мислиш, че когато някой е бягал, бяга или ще бяга от училище непременно означава, че е мързелив ?

+1
 
@vinsbg - дай ми една основателна причина да прекараш 12 клас в кафето/кръчмата и аз ще ти дам отговор на върпоса, който зададе ти :)
 
devent каза:
@vinsbg - дай ми една основателна причина да прекараш 12 клас в кафето/кръчмата и аз ще ти дам отговор на върпоса, който зададе ти :)
Няма нужда да се обяснявам, защо съм си позволявал да отсъствам в 12-ти клас повечко.
Не държа чак толкова и на отговор от твоя страна... :)
Просто не мисля, че е редно пък да изкарваш всеки, който е бягал от часове мързеливец...
А и е малко преувеличено да казваш, че сме се държали като "национални герои", но нека не разводняваме тази тема... можем да си отворим друга например: "За или против бягството от часове в училище" .. или "Прави ли ме герой и чувствам ли се като такъв, когато бягам от даскало"...
 

Горе