Препоръчайте ми хостинг

Спам форум
qazxsw
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 18

Post by qazxsw » Sat Apr 13, 2013 1:56 pm

DirectX wrote: Image
Яко :) Хубаво е да виждаш компаниите да предлагат повече и по-разнообразни услуги.

Nikol4u
Турист
Турист

Post by Nikol4u » Sat Apr 13, 2013 7:43 pm

@DirectX, не знам това къде си го видял, но т.нар. "файлов download" струва 3.60 лв. на месец при споделен хостинг (http://www.icn.bg/hosting-compare-linux ... ow=hosting -> детайлни характеристики)

@qazxsw, аз лично не намирам нищо "яко" в това да плащам по 5/10/20лв на месец за някаква услуга и да не мога да ползвам предоставените неща от нея напълно, без да заплатя още 3,60лв. Каква е логиката да имаш 50/100ГБ пространство и да не можеш да позволяваш на потребителите да свалят неща (които не нарушават никакви лицензи)?

DirectX
Потребител
Потребител
Answers: 11

Post by DirectX » Sat Apr 13, 2013 9:13 pm

Ами това е вече на 2-ра стъпка след като си избрал домейн и хостинг демек когато вече са в кошницата и това е последния етап преди да преминеш към плащането

Mpaka
Турист
Турист

Post by Mpaka » Sat Apr 13, 2013 10:21 pm

Купи си Small VPS / OpenVZ VPS (4-10$ /m )... Никой няма да ти държи сметка какво сваляш или качваш :)

qazxsw
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 18

Post by qazxsw » Sun Apr 14, 2013 12:41 am

Nikol4u wrote: @qazxsw, аз лично не намирам нищо "яко" в това да плащам по 5/10/20лв на месец за някаква услуга и да не мога да ползвам предоставените неща от нея напълно, без да заплатя още 3,60лв. Каква е логиката да имаш 50/100ГБ пространство и да не можеш да позволяваш на потребителите да свалят неща (които не нарушават никакви лицензи)?
При share-натите планове, ако ти натоварваш твоя акаунт, то тогава се натоварват и другите потребителски акаунти намиращи се на същият сървър.

Никой не ти забранява да качваш неща и не мисля, че ще ти направят проблем за 10-15-20 файла , но ако искаш да кажиш няколко стотин / хиляди файла които твойте потребители да свалят ежедневно и да плащаш жълти 3-4лв на месец няма как да стане.

ICN явно са намерили решение, предполагам, акаунта ти се слага да по мощен сървър с по-малко потребители където е по-малко вероятно да стане претоварване. Имай предвид, че в дисковото пространство не се включват само файлове качени на сървъра, а и размера на базата данни както и пощенската кутия.

Ако все пак искаш пълен контрол и да нямаш ограничения то тогава трябва да обмислиш възможноста за VPS (какъвто ползва туриста в момента).

rix
Нов
Нов

Post by rix » Fri Jun 14, 2013 9:02 pm

Пък и вече има достъпни VPS-ове и в България, и то качествени.
Вече съм няколко месеца на vpsbg.eu и съм доволен, за парите няма грешка. На плана 512 гарантирана рам памет (OpenVZ) за 12лв и нещо и мисля да платя за 12 месеца да взема 20% от лятната отстъпка, която има в момента.
Доста от мойте колеги в университета се ориентираха към VPS хостинг, понеже имаш пълен контрол, слагаш каквито искаш приложения, софтуер и , а и най-важното - ресурсите са ти гарантирани и можеш да си спокоен, че сайта ти няма да падне. А при VPSBG.eu даже скоростта ти е 1gbps, нещо което никъде не видях в БГ, само в САЩ са такива, но пинга е висок към БГ пък и тази скорост си е за САЩ, към бг е по-малка.. а при vpsbg тествах и си е толкова..
Last edited by rix on Fri Jun 14, 2013 10:08 pm, edited 2 times in total.

Nikol4u
Турист
Турист

Post by Nikol4u » Fri Jun 14, 2013 9:22 pm

rix wrote:Пък и вече има достъпни VPS-ове и в България, и то качествени.
Вече съм няколко месеца на vpsbg.eu и съм доволен, за парите няма грешка. На плана 512 гарантирана рам памет (OpenVZ) за 12лв и нещо и мисля да платя за 12 месеца да взема 20% от лятната отстъпка, която пуснаха от vpsbg..
Доста от мойте колеги в университета се ориентираха към VPS хостинг, понеже имаш пълен контрол, слагаш каквито искаш приложения, софтуер и , а и най-важното - ресурсите са ти гарантирани и можеш да си спокоен, че сайта ти няма да падне. А при VPSBG.eu даже скоростта ти е 1gbps, нещо което никъде не видях в БГ, само в САЩ са такива, но пинга е висок към БГ пък и тази скорост си е за САЩ, към бг е по-малка.. а при vpsbg тествах и си е толкова..
То ясно, че си правите реклама на компанията, лошо няма, ама при положение, че е уж твоя (или работиш в нея) да кажеш: "Вече съм няколко месеца на vpsbg.eu и съм доволен, за парите няма грешка." - лично за мен е доста лош "маркетинг" ход. Отделно факта как ще вземеш отстъпка и как си тествал скорости. Бях се загледал, но с този ти коментар ме отказа. Все пак успех.

rix
Нов
Нов

Post by rix » Fri Jun 14, 2013 10:00 pm

На колега и приятел от унито е, не моя и не работя за него :) Помагал съм му за някой неща, но въпреки това си плащам, ако пускаше безплатно щеше да е на загуба и гледам да му помагам като има нещо за донастройване, понеже е точен човек.

Nikol4u
Турист
Турист

Post by Nikol4u » Fri Jun 14, 2013 11:45 pm

rix wrote:На колега и приятел от унито е, не моя и не работя за него :) Помагал съм му за някой неща, но въпреки това си плащам, ако пускаше безплатно щеше да е на загуба и гледам да му помагам като има нещо за донастройване, понеже е точен човек.
Ами да, ама преди 2 часа уебсайта в профила ти беше именно vpsbg, както и IRC-a ти в момента:

IRC: irc.vpsbg.eu+nick:+Rix

--

Все тая, не е моя работа, но все пак, лош "маркетингов" ход.

rix
Нов
Нов

Post by rix » Fri Jun 14, 2013 11:52 pm

Дам бях го сложил да му помогна с разпространението, защото наистина ми е правил услуги и ми помага и той, но явно наистина не е подходящо да правя реклама, затова се извинявам колеги за некоректното действие. Хубав уикенд.
Иначе IRC сървъра е мой :P

Post Reply