Без коментар!!!

Nikol4u каза:
Какво точно гледаме?
Има ЗИП Турски език ..
Еми днеска има протест в 12:00 часа, стойте си вкъщи и не само турски ами и арабски, китайски и всякакви ще се изучават, но не и Български !
 
SveXteZ каза:
Nikol4u каза:
Какво точно гледаме?
Има ЗИП Турски език ..
Еми днеска има протест в 12:00 часа, стойте си вкъщи и не само турски ами и арабски, китайски и всякакви ще се изучават, но не и Български !

Чакайте малко хора. Това е "МАЙЧИН ТУРСКИ ЕЗИК - ЗИП". Това означава, че ще се изучава само от турци. Няма да ни карат нас да учим турски език.
 
^ what he said

Сега като гледам как се учи българският език и колко са грамотни всички...

Не знам защо се преувеличава с тази "новина", че ще вкарат турския език като ЗП. И преди е имало такива "новини" - не вярвам в даскалото на някой от вас да е имало турски (при мен със сигурност нямаше).

Големи патриоти. Само им дай да се възмущават... :roll:
 
djman каза:
^ what he said

Сега като гледам как се учи българският език и колко са грамотни всички...

Не знам защо се преувеличава с тази "новина", че ще вкарат турския език като ЗП. И преди е имало такива "новини" - не вярвам в даскалото на някой от вас да е имало турски (при мен със сигурност нямаше).

Големи патриоти. Само им дай да се възмущават... :roll:

Можеше да вникнеш и малко по-дълбоко в идеята, като цяло ... образователната ни система наистина е толкова зле че и българския не се учи кой знае колко ...
Иначе в големите градове може и да няма, но отиди в някое село и ще видиш какъв майчин език ще говорят там почти всички ...
 
valentinn каза:
SveXteZ каза:
Nikol4u каза:
Какво точно гледаме?
Има ЗИП Турски език ..
Еми днеска има протест в 12:00 часа, стойте си вкъщи и не само турски ами и арабски, китайски и всякакви ще се изучават, но не и Български !

Чакайте малко хора. Това е "МАЙЧИН ТУРСКИ ЕЗИК - ЗИП". Това означава, че ще се изучава само от турци. Няма да ни карат нас да учим турски език.
Не майчин, какъвто ще да е. Не трябва да има турски език!
 
Толкова съм се погнусил от тая сган че не мога да ги понасям. Помислете колко години сме били под тяхно робство и сега ще говорим няма да го учим ние. Въобще не трябва да допускаме такава тъпотия.
 
Аз мисля че и новини на турски по НАЦИОНАЛНАТА телевизия не трябва да има, но си има цял закон за нея.

Относно селата - повярвай, това няма нищо общо с образователната система, по-скоро проблема е от семейството...
 
Единствения проблем за мен е, че за да плащат на учителите по турски език ще взимат пари от данъкоплатеца.
 
Ей, голяма новина, голямо нещо... Какво ви пречи турците да си учат турски тук като втори език? Всеки има право да си избира какъв език да учи! Все едно вие да отидете в САЩ и да не дават на децата ви да учат български език и да казват "Като искат да говорят на български, да си заминават в България". ЕЙ докато сме с това ксенофобско мислене, все зле ще сме си, да знаете! Махнете малко тия капаци и помислете...
 
trevata каза:
Ей, голяма новина, голямо нещо... Какво ви пречи турците да си учат турски тук като втори език? Всеки има право да си избира какъв език да учи! Все едно вие да отидете в САЩ и да не дават на децата ви да учат български език и да казват "Като искат да говорят на български, да си заминават в България". ЕЙ докато сме с това ксенофобско мислене, все зле ще сме си, да знаете! Махнете малко тия капаци и помислете...

А в САЩ може ли да се учи Български език във всички училища ? Не мисля.
 
Самата идея, че някой протестира, защото имало турски език като ЗИП показва колко ниско е стигнало нашето общество.
Никой не обяснява на децата си, че ние сме в Европа и всеки има право да изучава какъвто си иска език (да не говорим за майчиният ).
Не знам под кое робство сте били но аз знам, че нито един турчин тук или на луната не е робовладелец. Ако ще наказваме някой наш сънародник (турчин) за нещо извършено от някакви турци преди 150-200 500 години то това е смущаващо. Да не кажа долно.
Практически е все едно сега поляците или холандците или французите да забранят немски език, защото сегашните немци са ги държали в робство.

Тези политически пристрастия са цел на хора като Волен Сидеров и ХАмед Доган.
Те искат да има омраза и разделение, а накрая да правят пари заедно.
Разберете, че всеки политик, който говори срещу турците само, защото са турци е лъжец и измамник.
Вместо да се протестира срещу това ново лъжливо управление вие излизате да протестирате срещу.... турците? Егати.
Когато трябваше да се протестира срещу Бойко и грешките, които направи (или нещата, които не направи) пак стояхте в къщи.

Вас ВИ манипулират. НЕ сте достатъчно израснали , не достатъчно сте пътували в чужбина, не познавате турци , не познавате германци или индианц и не можете да проумеете, че всеки един човек има право да живее и да се самоопределя както пожелае и не може да отговаря ако някой от неговата етност му е извършил зверства някъде преди 200 години.
Аз имам право да се определям като българин и да уча на майчиният си език където поискам и всеки, който ми откаже това право е престъпник.

Никой не ви кара да учите турски но ако имате българи от турски произход
в училище системата е длъжна да им предостави възможност да учат на майчиният си език.Всичко останало е расизъм.

Това, че ДПС са престъпници не прави един български турчин престъпник.
Това, че Волен , Борисов И Станишев са престъпници не ме прави мен престъпник .

Българите от турски произход са уплашени. Тях ги плашат също като вас.
Вие се държите с тях като с чужденци.

Не забравяйте, че по време на ТУРСКО робство ние българите сме имали право да учим на майчиният си език. Сега 150 години след като сме се освободили още наказваме турците за нещо, и ги мразим, а ако погледнете внимателно ще видите хора като нас.

Не бъркайте ДПС с българските турци и не се хващайте на въдицата на Волен или подобни. Те са същите като ДПС и даже са по-лоши и са готови
на всичко за пари. Те работят заедно и тази омраза е в тяхна полза.
Те я обръщат всичко в пари.
 
valentinn каза:
А в САЩ може ли да се учи Български език във всички училища ? Не мисля.

А в САЩ българите 15-20% от населението ли са? В САЩ Испански се учи във всички училища, защото мексиканците са там някъде, и никой не реве заради това.

Този спор е безсмислен.

Както каза @admin, ние като част от едно модерно общество не трябва да се делим на българи, турци и т.н. всички сме хора и всички трябва да имаме равни права!
 
@admin не бъркай това че казах да се ходи на протеста с това какви хора какви езици искат да изучават. Като цяло с идването на това правителство се въведе изучаването на турския език, още в самото начало когато дойдоха на власт, а имаха толкова много обещания да направят и това не беше едно от тях. Аз съм основно против правителството защото са пълни смешници.
Иначе за атака и дпс си прав, и двете партии са там само за да насаждат омраза. Атака ( поне сидеров ) са само едни смешници и позьори. Правят гръмки изказвания, без никакво покритие ...
Турците в България, като цяло не са гадни хора и не вредят кой знае колко на другите около тях. Например не крадат, не правят десетки деца за да се изхранват с помощите, не рушат сгради безнаказано. При такова нормално съжителство с други етноси няма смисъл от насаждане на омраза !
 
В документът има много ЗИП на всякакви езици.
Даже цигански видях.
В същото време срещу турски се скача.
Аз имам приятели турци . Помня как учеха тайно турски все едно са престъпници. Един мой съученинк го прекръстиха на Мартин и след това
се наложи да бягат от България заради гоненията. Бях 7 ми клас.
Никой не може да ме убеди, че той и баща му (него също го прекръстиха на Мартин пълна тъпота) нямат право да учат турски или да се казват Мюмюн.
Повече не ги видях. След няколко месеца ще ходя на гости на моя приятелка туркиня в германия. Българка от турски произход.
И тя нямаше право да учи турски по онова време. Учеше го тайно.

Това нещо ще се разглежда в европейската комисия.
Не може да остане ей така този малоумен протест.
Чета в нета, че щели всички да ги карат по 4 часа да учат турски. Всички.

Ужасна манипулация.
Сигурен съм, че на тези протести (ако има) БиБиСи ще дават новини от България и помнете ми думата , че ще изберат най-малоумните българи да се изкажат.
 
то сега където се обърнеш и чуваш турска реч пък представям си като го удобрят ама така е като ни управляват мекерета нищо добро не ни очаква с това правителство
 
paco92 каза:
то сега където се обърнеш и чуваш турска реч пък представям си като го удобрят ама така е като ни управляват мекерета нищо добро не ни очаква с това правителство

Къде живееш?!

Стига сте плюли по правителството. По-предното е за плюене.
 
Кой без коментар , кой на протест, защото някой от друга държава вече има правото да си изучава родният език в България. По Вашата логика дай да се вдигнем на протест за дето карат учениците да учат Английски, Немски и Руски език. От къде на къде българското образование ще ни кара да учим Английски? Това не може да го бъде!

В страни като Англия където живея, работя и уча вече почти 10 години повечето, колежи / университети не само, че предлагат на учениците да учат собственият им език ами за мюсюлманите има дори специални стаи в които отиват и се молят, защото никой няма право да ти казва в какво да вярваш и да ти забранява да се молиш.

Всеки път като чуя българин да ми говори за робство е все едно да слушам чернокож да ми говори за робство. И в двата случая ми се повръща. Нито маиките и бащите ви, нито дядовците и бабите ви, нито дори ПРА дядовци и баби и т.н. не са усетили това робство за което говорите. Спрете се вече с тия расистки глупости. Имам приятели турци, пакистанци, китайци и какви ли още не и общувайки с тези хора и виждайки как българите се отнасят с такова пренепрежение към тях, просто ме карате да се срамувам, че съм българин.
 
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/944454_4809257801709_1812115683_n.jpg - това вече е недопустимо. Не знам дали не е поправено това някак, щот не намерих въпросната "дама" , обаче е голяма простащина.
 

Горе