Оценяване.... че не съм запознат както трябва...

Спам форум
Msecurity
Потребител
Потребител
Answers: 19

Оценяване.... че не съм запознат както трябва...

Post by Msecurity » Wed Aug 28, 2013 9:40 pm

Здравейте колеги
Поръчах си да ми направят една страничка, но се чудя дали си заслужава парите който ми искат за 1 индекс страница...
Ето я страницата , и тъи като аз не съм запознат а тук има хора които се занимават с това - ако може да я оценят на някаква сума , която биха взели те да я направят / без кодиране - само PSD /
Image

Мерси предварително :)

qazxsw
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 18

Post by qazxsw » Thu Aug 29, 2013 1:35 am

Първо да си кажа аз не съм дизайнер, не съм бил и най-вероятно никога няма да бъда, но ще оценявам по това което виждам.

Background - Най-обикновен зелен цвят с тук таме 1 бяла линия.

Съдържание - Абсолютно на всякаде е използвана една и съща (според мен елемтарна) сива кутиика на точки. Не знам как става в Photoshop , но предполагам, че щом е била направена после с Copy / Paste е сложена в header-a, body-то и footer-a (10 минути работа).

Логото - Не мога да кажа, че ми харесва, но пък и не мога да кажа, че ме отблъсква, по-скоро съм неутрален към него.

Заключение:
Като гледам индекса, единственото място където на дизайнера му е отнело повече от 15 минути това е логото. Само за index файла може би цената ще е между 20лв до 30лв ако е работено няколко часа над него. Просто не виждам нищо по-сложно или направено по-хубаво, което може да му повиши цената.

xyz1
Нов
Нов

Post by xyz1 » Thu Aug 29, 2013 5:31 am

Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.

Фонът е крещящо зелено. Като начално впечатление може да впечатли, но при по-продължителна работа ще дразни страшно очите!

Относно логото е наблегнато на VT като означение. Да, ама това се асоциира с Велико Търново и така не е добре. За да се запазят буквите, от името на сайта VTuning, то буквите V и T е по-добре да не са равностойни в логото: Едната да по-голяма, да е по-нагоре, да е по-дебела (или подобни). Разбира се всичко това трябва и да е дизайнерски издържано (казано иначе да не е грозно).

Останалото е направено доста стандартно. Но това не мога да кажа, че е сериозен недостатък. Но от друга страна е по-малко работа за направата (и съответно това трябва да се отрази в цената).

Msecurity
Потребител
Потребител
Answers: 19

Post by Msecurity » Thu Aug 29, 2013 6:06 am

Логото е старо и аз му го предоставих - говорих за всичко друго освен логото :P

IvanAdamov
Турист
Турист

Post by IvanAdamov » Thu Aug 29, 2013 7:04 am

Йей, първият дизайнер ще да съм аз :D И те така :

Дизайна :

Като цяло дизайна е стар. FLAT is the shit! :)

Друго като цяло... тоя сайт е издизайнстван за максимум час.

1. Зелен фон и коли... нищо общо... Пък и дразни очите.
2. Позициониране = 0
3. Придаване важност на елементите = 0 т.е. всичко е с еднаква важност...
4. Детайл = 0
5. Една иконка не видях аз в тоя сайт... не хубаво!
6. Горната линия "добре дошли" е по-силна ( видима от менюто ) а ние не искаме това. Менюто трябва да е видимо, все пак това контролира сайта..
7. Това зеленото отзад джанта ли е?!?
8. Новините, слайдъра и евентите са с еднакъв дизайн... WTF (яко го е мързяло човека)
9. Типография... нито дума...

Не ми се изрежда още...

Ако човека е отделил 1 час... мисля че е заслужил 10 лв

nqkafff
Турист
Турист

Post by nqkafff » Thu Aug 29, 2013 8:54 am

Тоя, дизайн има няма 10-15 минути на фотошопа. Защо се занимаваш с пишман дизайнери, дето след това те правят на балама. Моето мнение е да му откажеш, да отидеш в freelancer.com, да си пуснеш проект. Ще видиш колко много хора ще ти пишат и наддават. След това си избираш твоя най добър избор и поне ще знаеш,че ще ти свърши работа. Малко повече пари ще дадеш, но ще си доволен :) :?:

deam0n
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 204

Post by deam0n » Thu Aug 29, 2013 9:18 am

xyz1 wrote:Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.
То този сайт не е правен от дизайнер..

fbian
Турист
Турист
Answers: 18

Post by fbian » Fri Aug 30, 2013 6:26 pm

deam0n wrote:
xyz1 wrote:Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.
И аз имам такова чувство...струва ми се,че е правен от тея дето се рекламират по форумите,че правят дизайни за смс от 2.40...

Vladkata
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 70

Post by Vladkata » Sat Aug 31, 2013 5:34 pm

fbian wrote:
deam0n wrote:
И аз имам такова чувство...струва ми се,че е правен от тея дето се рекламират по форумите,че правят дизайни за смс от 2.40...
Прави са

gLaVoReZa
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 72

Post by gLaVoReZa » Sat Aug 31, 2013 7:18 pm

Качеството му е ниско и е старомоден, но не е чак пълен боклук. Ако не е за важен сайт и не ти искат много пари - минава.

Обаче вече са на мода минималистичните дизайни, и ако си изтеглиш един WordPress, и си купиш някаква хубава тема, хич няма да сбъркаш.

Post Reply