Оценяване.... че не съм запознат както трябва...

Msecurity

Registered
Здравейте колеги
Поръчах си да ми направят една страничка, но се чудя дали си заслужава парите който ми искат за 1 индекс страница...
Ето я страницата , и тъи като аз не съм запознат а тук има хора които се занимават с това - ако може да я оценят на някаква сума , която биха взели те да я направят / без кодиране - само PSD /
9efeaa0907417fe5.png


Мерси предварително :)
 
Първо да си кажа аз не съм дизайнер, не съм бил и най-вероятно никога няма да бъда, но ще оценявам по това което виждам.

Background - Най-обикновен зелен цвят с тук таме 1 бяла линия.

Съдържание - Абсолютно на всякаде е използвана една и съща (според мен елемтарна) сива кутиика на точки. Не знам как става в Photoshop , но предполагам, че щом е била направена после с Copy / Paste е сложена в header-a, body-то и footer-a (10 минути работа).

Логото - Не мога да кажа, че ми харесва, но пък и не мога да кажа, че ме отблъсква, по-скоро съм неутрален към него.


Заключение:
Като гледам индекса, единственото място където на дизайнера му е отнело повече от 15 минути това е логото. Само за index файла може би цената ще е между 20лв до 30лв ако е работено няколко часа над него. Просто не виждам нищо по-сложно или направено по-хубаво, което може да му повиши цената.
 
Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.

Фонът е крещящо зелено. Като начално впечатление може да впечатли, но при по-продължителна работа ще дразни страшно очите!

Относно логото е наблегнато на VT като означение. Да, ама това се асоциира с Велико Търново и така не е добре. За да се запазят буквите, от името на сайта VTuning, то буквите V и T е по-добре да не са равностойни в логото: Едната да по-голяма, да е по-нагоре, да е по-дебела (или подобни). Разбира се всичко това трябва и да е дизайнерски издържано (казано иначе да не е грозно).

Останалото е направено доста стандартно. Но това не мога да кажа, че е сериозен недостатък. Но от друга страна е по-малко работа за направата (и съответно това трябва да се отрази в цената).
 
Йей, първият дизайнер ще да съм аз :D И те така :

Дизайна :

Като цяло дизайна е стар. FLAT is the shit! :)

Друго като цяло... тоя сайт е издизайнстван за максимум час.

1. Зелен фон и коли... нищо общо... Пък и дразни очите.
2. Позициониране = 0
3. Придаване важност на елементите = 0 т.е. всичко е с еднаква важност...
4. Детайл = 0
5. Една иконка не видях аз в тоя сайт... не хубаво!
6. Горната линия "добре дошли" е по-силна ( видима от менюто ) а ние не искаме това. Менюто трябва да е видимо, все пак това контролира сайта..
7. Това зеленото отзад джанта ли е?!?
8. Новините, слайдъра и евентите са с еднакъв дизайн... WTF (яко го е мързяло човека)
9. Типография... нито дума...

Не ми се изрежда още...

Ако човека е отделил 1 час... мисля че е заслужил 10 лв
 
Тоя, дизайн има няма 10-15 минути на фотошопа. Защо се занимаваш с пишман дизайнери, дето след това те правят на балама. Моето мнение е да му откажеш, да отидеш в freelancer.com, да си пуснеш проект. Ще видиш колко много хора ще ти пишат и наддават. След това си избираш твоя най добър избор и поне ще знаеш,че ще ти свърши работа. Малко повече пари ще дадеш, но ще си доволен :) :?:
 
xyz1 каза:
Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.

То този сайт не е правен от дизайнер..
 
deam0n каза:
xyz1 каза:
Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.

То този сайт не е правен от дизайнер..
И аз имам такова чувство...струва ми се,че е правен от тея дето се рекламират по форумите,че правят дизайни за смс от 2.40...
 
fbian каза:
deam0n каза:
xyz1 каза:
Докато се появят дизайнери, то ще получаваш отговори от недизайнери какъвто съм и аз.

То този сайт не е правен от дизайнер..
И аз имам такова чувство...струва ми се,че е правен от тея дето се рекламират по форумите,че правят дизайни за смс от 2.40...

Прави са
 
Качеството му е ниско и е старомоден, но не е чак пълен боклук. Ако не е за важен сайт и не ти искат много пари - минава.

Обаче вече са на мода минималистичните дизайни, и ако си изтеглиш един WordPress, и си купиш някаква хубава тема, хич няма да сбъркаш.
 
Дам, сега е на мода метро стил-а. А ако не искаш WP (не съм му привърженик), както ти казах пускаш си проект в фреелансер и ще видиш колко много предложения ще имаш :?:
 
Не говорим само за текущия тренд в уеб дизайна. Тук няма никакъв стил, никаква подреденост, последователност, да не споменаваме идея. Ръбовете дори не са гладки. Еднакъв цвят, някаква текстура, която въобще не отва на този стил, съдържанието в слайдъра дори не е центрирано. Навигацията е до половина и е напарвен някакъв жалък опит за bevel-нат разделител между бутоните...

Текста отгоре е напълно излишен, не се открояват ясно главните части - head, body, footer.

Фона няма нужда да се коментира, това е wallpaper... Лошото е че много хора се взеха за дизайнери и доста хора си дават парите за такива 'неща'. Вижда се ясно от обявите тук и от проектите в безплатна реклама. По VBOX също се е напълнило с такива и като им слушам гласа са на по 10-12 години.

То хубаво се развиваш, ама пък такова изхвърляне и самочувствие след 1 месец опит...

Относно - каква сума бих взел, за да го направя - такова нещо аз не мога да сътворя. Не може да се оредели цена, има много по-достойни безплатни PSD файлове. Дори и безплатно - такова нещо аз лично не мога да направя.

@deam0n го каза много точно
 
ами за жалост в България, повечето дето се правят на дизайнерчета са на по 10-12 години, както спомена, и предлагат из форумите дизайни за смс-и. За да се натъкнеш на истински дизайнер тук, или трябва да познаваш човека или да се свържиш с някоя фирма
 
Благодаря искренно на всички за коменатарите. Че щях да се набутам....
Отказах го дизайна ... и "уж" започна нов ... който вече е по моите изисквания но ще видим... ще се похваля и за него.. :D
 
Ако бях на твое място вообще нямаше да се занимавам с този човек. Щом е сътворил това първото нещо, едва ли ще сътвори много по-различно. Друг е въпроса ако искаш нещо за 10лв :!: Но ако искаш нещо хубаво, трябва повече да дадеш. Ако не ти се занимава с freelancer, 99designsи други такъв тип сайтове, ако влезеш в themeforest, има доста голяма количество готови psd файлове, теми и така нататък. Доста по-добро качество ще намериш там, а и не са много скъпи :) :?:
 
Не става въпрос за парите, разглеждах и там но нищо не си харесах... нека се пробва пак аз имам време :D
 
Варианта, който ти предоставя да избираш из многото дизайни, а не да избереш един човек е 99designs, но там трябва да дадеш малко повече пари + трябва да смениш и логото :?:
 
evato library е най-богатата библиотека от файлове може би в света. НЕ може да не си харесаш :D, виж в graphic river, защото в theme forest са template-и, а не PSD файлове. Иначе има още доста сайтове с безплатни PSD файлове, с доста добро качество.

Веднага пример: http://pinterest.com/search/pins/?q=web%20design%20psd
 
Vladkata каза:
evato library е най-богатата библиотека от файлове може би в света. НЕ може да не си харесаш :D, виж в graphic river, защото в theme forest са template-и, а не PSD файлове. Иначе има още доста сайтове с безплатни PSD файлове, с доста добро качество.

Веднага пример: http://pinterest.com/search/pins/?q=web%20design%20psd

Нямат темплейти подходящи за Simple Social Network или за File Upload сайт :(
 

Горе