Много разбирачи много нещо.Как разбираме..

Stanimirvoivoda

Registered
Първо добър ден или добър вечер приятели!

Виждам чудесни млади хора в този форум и много стари които имат знаният по тази част наречена компютър!

Нали събираме се много в дадено заведение , и чувам отстрани аз съм голям разбирач много разбирам от компютъри хаквам разкодирам и така на татак , аз нали когато излизам на вънка вобще не говоря за работа или за тези неща да не ме сметнат за луд!

Как да разбера дали някой си има на идея от комп компютри!
Бих искал вашете мнение и предложение ;) благодаря много предварително за включилите се в тази събеседа!
 
По мое скромно мнение, тия които разбират от нещо (не само от компютри) не тръгват да се хвалят на ляво и на дясно колко са велики в дадена област. В последните няколко години работата ми е свързана с продажба на компютри, лаптопи и подобни. Няколко години съм бил сервизен техник, сглобявал съм и конфигурации. Много пъти ми се е случвало да дойдат 2-ма/3-ма да купят на единия лаптоп. Ест. повечето хора не искат консултант като влязат в голям магазин, искат сами да си изберат нещо, защото се съмняват в това което ще им пробута човека на среща.

Един път, двама си избират лаптоп. Единия ме отпрати с думите - Аз съм компютърен специалист, ще се оправя и сам. Оставих ги да си избират. След малко специалиста (вече разглеждаха компонентите) ме извика да му покажа кой Ram памети са за лаптоп и кои за настолен компютър.

Случвало ми се е и специалисти да си купят най големия чукан в магазина (и то не за малко пари), дето ще ми е неудобно да го предложа на клиент. Ама да се оправят ... като ми се направят на разбирачи изобщо не им споря, давам им каквото искат и да си ходят.

Аз не бих казал за себе си че съм голям разбирач, имам малко опит и малко познания в IT сферата, ако отида да си купувам техника от магазин никога не се правя на великия разбирач. Не разбирам от програмиране, хакване и подобно - не ми е интересно.
 
За да си разбирач, трябва да разбереш това:

7846371v.png


И респективно колкото повече ти се увеличават знанията (кръгът), толкова повече допирни точки с "незнанието" имаш.

Както е казал Aristotle:
“The more you know, the more you know you don't know.”

=> Колкото повече знаеш, толкова по-малко ще се хвалиш с това.

Cheers,
Iv
 
@fakeheal много точно и благодаря за отг.

@DarkAngelOfhope : и аз лично работя доста в тези неща от години , мм да така е най добре както казах @fakeheal (И респективно колкото повече ти се увеличават знанията (кръгът), толкова повече допирни точки с "незнанието" имаш. )!

Много хора разбира се мислят че разбират ама се отказва че не знаят нищо , аз лично никога не съм мислил че знам доста повече от други просто защото виждам че не знам :D но много ми се случва да чувам на механа някви идиоти да приказват за linux и за win , някви небивалици!

Един да же миналият месец нали излязох на механа с приятелката си и още стари мой приятели , и на другата маса чувам един как вика на сервитьорка ако имаш проблеми със телефона мога да го "праенсталирам със анруит"!
Нали доста жалки хора има обаче да сваляш мацки със това :lol: :D
 
Веднъж бяхме на домашно и единия спомена, че бил програмист и много ги разбирал ( по негови думи ). Всички други в стаята знаят, че и аз се занимавам с програмиране и то дори от повече време от него, но за пред него се правих, че не разбирам изобщо. И го питам някакви малоумни въпроси и се правя на заинтересован, а другите се пукнаха от смях :D
Горкия после, като разбра, че разбирам повече от него му стана много тъпо.
Аз така много обичам да го унижавам разбирачите.
 

Горе