Блокови схеми

dakata__92

Super Moderator
Дайте някой добър и лесен онлайн генератор на блокови схеми.
 
dakata__92 каза:
Дайте някой добър и лесен онлайн генератор на блокови схеми.

За генератор не знам, но аз наскоро писах дипломна и ми трябваха доста схеми и ползвах това:
https://www.draw.io/

Много лесно се работи с него.. Има и доста предварително дефинирани темплейти.
 
Nazi_93 каза:
Microsoft Visio
Как мога да го инсталирам на Диск и да го ползвам единствено когато имам нужда тоест да е направен така че да се ползва от диск. Преди време си бях записъл алгоритъм за създаване на програми в една иконка нещо подобно на Team Viewеr както се въртеше 8 ма версия преди време и се пращаше по скайп. Тоест без инсталация. Виждам че не е голява програма Visio но не я искам да е само на този комп а да е така на дискче и да си я ползвам на различни машини.
 
Защо просто не си пуснеш една виртуалка и да не се занимаваш с глупости? Дори и да успееш да намерш такава версия, то регистрите ти пак ще се напълнят с нужните ключове ако от това се притесняваш. Пускаш виртуалката, инсталираш каквото ти трябва, свършваш си работата и я триеш. Чиста работа...
 
lamerko каза:
Защо просто не си пуснеш една виртуалка и да не се занимаваш с глупости? Дори и да успееш да намерш такава версия, то регистрите ти пак ще се напълнят с нужните ключове ако от това се притесняваш. Пускаш виртуалката, инсталираш каквото ти трябва, свършваш си работата и я триеш. Чиста работа...
Не не е проблема във регистрите. Просто програмата ще ми трябва в различни периоди на различни компове за малко време. Идеята ми е да си я кача на диск и директно да я подкарвам без да се налага да я инсталкам, защото голяма част от компютрите на които може да ми се наложи да я използвам са чужди. Доста от притежателите им не желаят да се инсталира и премахва софтуер от машините им освен ако не е напълно наложително. :) Ако можете да помогнете ще съм Ви благодарен.
 

Горе