Лаптоп сервиз и пиратски windows

kriss

Registered
От време на време пиша като ми трябва нещо и тъй като вече не съм много редовен почва да ми се струва малко нахално ама както е казал поета.
Та взех си преди няколко месеца Asus g551jm и малко след това започнах да забелязвам едно по-бяло петно на екрана. Fast forward to 2 days ago дадох го на сервиз там откъдето го взех и техника там ми каза че понеже съм с пиратски лицензиран windows от M$ щели да ми блокират лаптопа да не мога да си инсталвам windows повече. Това ми се стори като пълна простотия, но реших все пак да питам и тук. И също, тъй като го пратиха в софия на Plesio, нали няма шанс по веригата някъде да ми затрият всичко / or something at all?
 
За такова блокиране не съм чувал. Колкото до това дали могат да ти затрият нещо ... много ясно че могат. Тия официални сервизи хич не им дреме какво имаш на компютъра, ако решат затриват и това е. За това е хубаво винаги да имаш резервно копие на важните неща.

Не казвам че със сигурност ще изтрият, но ако решат че трябва - трият.

Колкото до това "бяло петно", ако няма съобщение някакво не виждам какво общо да има с windows-а. За мен петно, без значение на цвета, е проблем примерно с матрица, но може да е и друго ... просто като чуя петно аз това си представям :)
 
И аз си помислих за проблем с матрицата или друг хардуерен но и възможно в по-редки случай да е от системата. За загуба на нещо напълно е възможно да загубиш нещо важно! Относно блокирането новите версии на БИОС имаха една настройка която не позволяваше системи от определен тип да се качват и ако не я премахнеш неможеш да инсалнеш пиратска версия трещи грешки. На Тошиба Сателит открих този тип отметка че съществува в биоса но при пренастройка става. Реално може да ти сложат версия на биос която да няма втори варянт тоест да не можеш да си я преработиш но мисля, че ако качиш по-стара версия на биоса ставаше но там става дълга и широка. :)

Повече инфо за Тошибата:
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=127491
 
Fuck. Проблема е хардуерен просто техника ми поиска паролата на лаптопа да може да пусне бяла страница (примерно paint) защото тогава се забелязва полезно по-лесно петното.
 
kriss каза:
Fuck. Проблема е хардуерен просто техника ми поиска паролата на лаптопа да може да пусне бяла страница (примерно paint) защото тогава се забелязва полезно по-лесно петното.

Принципно ако ти сменят матрицата не би трябвало да има проблем с паметта. Не би трябвало да я пипат но все пак незнам. Разни хора разни идеали. :)
 
а аз си мислех, че нямат право да човъркат паметта и личните файлове ако не са свързани с проблема... Ако стане нещо последният ми backup е от февруари :cry:
 
Тия проблеми с toshiba са само за Intel N процесорите и то не беше само за toshiba а при всички (или повечето). Малко след като излязоха въпросните серии процесори и съответно новите лаптопи бях на нещо като презентация (вътрешно продуктово обучение) и представителя на toshiba сподели че този проблем го има главно за нашия регион. Защото тук има най много лаптопи без ОС и много хора искат да слагат 7-ца. Та в началото нямаше вариант да се инсталира нещо по старо от Win 8 на тия лаптопи, след това пуснаха нови BIOS-и. При други производители можеше само с промяна в настройките, но за първите toshiba лаптопи нямаше решение :)

Колкото до проблема на колегата, на една колежка днес и върнаха лаптопа от ремонт - смяна на дисплей, пак е Asus лаптопа. Не бяха изтрили нищо.

По принцип не би трябвало да бутат нищо :) ама винаги има шанс за обратното :)
 
Лаптопа ми се върна с всичко окей.Даже ми се извиниха за забавянето, защото попринцип отнемало до 2 дни сервиза, просто нямали в наличност дисплей. След няколко дни пак ще го давам да ми слагат SSD :D
 
DarkAngelOfhope каза:
Що те да ти слагат SSD, сложиха ти гаранционна лепенка ли ? :)
Не, просто foreach case ще им го дам на тях. И без това в момента не го използвам тъй, че няма да е голяма загуба ако 1-2 дни не е в мен.
 
Добре, че някой сервизи в България им харесва да си лепят лепенки където производителя не е сложил. За обикновения потребител едва ли е проблем, но аз като си купя лаптоп искам да имам достъп до някои неща ... RAM и HDD си е в рамките на нормалното според мен :)

За това и не мисля повече да купувам лаптоп, особено след сервизното обслужване на Lenovo-то ми и споровете с Lenovo България и Вю Пойнт (гаранционен сервиз за България), че и опита им да ме излъжат. Както й да е де ... мисля че съм споделял за тази си "драма" във форума :D
 

Горе