Продажба на неща в чужбина...

gLaVoReZa

Registered
Здравейте,

Можете ли да ме посъветвате как да продавам неща в Ebay или Amazon. Доколкото знам в Ebay ако нямаш рейтинг, потъваш в небитието и реално няма смисъл да започвам. Това така ли е?

Искам да насоча нещата и към определен таргет. Искам нещата ми да достигнат до хора примерно от Австрия, Швейцария, и Англия, като възрастовата група да е над 20 години. Има ли такива опции?

Ако има някой, който вече е продавал по тези сайтове, ще е супер да даде акъл, че ми се виждат като тъмна Индия.

Ако имате идея как мога да намеря локални сайтове за обяви, в Австрия да кажем, също ще е добре. Дано да може да се пише на английски. Ама говорим за нещо с обсега на olx.bg, а не сайт с 2 уникални на ден.
 
Ако си нов в Амазон и нямаш рейтинг, от по-голямо значение е рейтинга на листинга. Ако си създаваш нови листинги и си с нов акаунт, тогава ще трябва да набиеш реклама, като имай предвид, че в зависимост от нишата рекламата има различен conv. rate.

Друг вариант е бърз магаин тип Shopify с реклама през AdWords ( + Google Shopping - работи добре за UK) и Shopzilla.
 
Човече, ти ме вкара в дивия. Не искам да рекламирам или да правя онлайн магазин. Имах предвид някакви обикновени обяви, като в OLX, ама да са за определени държави, които вече споменах. Обаче явно в Ebay и Amazon е дълга и широка...
 
gLaVoReZa каза:
Човече, ти ме вкара в дивия. Не искам да рекламирам или да правя онлайн магазин. Имах предвид някакви обикновени обяви, като в OLX, ама да са за определени държави, които вече споменах. Обаче явно в Ebay и Amazon е дълга и широка...

Продал съм стотина неща в чужбина през ebay и локални форуми.
Но само за компютърни части от които разбирам.
По-принцип продавам или купувам само от .de,.nl,.be .
.co.uk е още по развит но там само съм купувал.

такива като Испания, Италия и т.н. им нямам доверие хич.

Също така успешно продавам и в затворени специализирани форуми разни чарколяци но да ти кажа там е много трудно особено за чужденец.
Трябва ти някакъв много тлъст рейтинг , че иначе никой няма да се довери.
С купуването е по лесно, защото плащаш предварително (как ти звучи това да го направиш за някой в OXL примерно :) ).

Не виждам проблем да почнеш в ebay без рейтинг. Хората не им пука.
Ако ги излъжеш ще си вземат парите и ще ти блокират акаунта.
Ако продаваш евтини и готини неща бързо ще натрупаш рейтинг но внимавай какво обещаваш. Кога ще го доставиш, какво си написал в описанието и то отговаря ли на самият продукт и каква цена ще дадеш.
Ако цената е добра и стоката е ОК всички ще ти дават положителни рейтинги.
 
такива като Испания, Италия и т.н. им нямам доверие хич.
Добави Румъния и получаваш списъка с най-големите цигани в Европа. Имал съм вземане-даване и Румъния може би е страната с най-много ментета... поне в нишата с която съм се занимавал. А за италианците, за които има куп вицове, свързани с това, че там плащаш данъци по желание, често съм се чудил нещо. Как е възможно такива цигани да имат държава с такава култура?! Италия може да се мери с Франция по културно наследство, италианците са 5 пъти по-големи естети от французите и най-големите в Европа изобщо. Прехваленото френско кино пасти да яде пред италианското. Обаче ако си купиш автомобил втора ръка от Франция и от Италия, ще видиш фрапиращата разлика. Италианецът си купува кола, не сменя нито масло нито нищо и като я скапе тотално, я продава. А французинът е възпитан човек и понеже в България се купуват много коли втора употреба, който е в час купува от Франция, Швейцария, Германия, и никога от Италия.

Както и да е, отнесох се много. Благодаря за мнението, беше ми полезно.
 

Горе