Видеонаблюдение

Спам форум
Post Reply
gLaVoReZa
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 72

Видеонаблюдение

Post by gLaVoReZa » Fri Nov 06, 2015 9:18 am

Оф, мноу съм зле, пиша localhost/web-tourist.net и се чудя защо не ми го отваря. :D

Ся... искам да наблюдавам нещо по 24 часа в денонощието доста дълго време, като качеството трябва да бъде високо или поне задоволително и трябва да е 25 fps. Това очевидно няма как да стане с уебкамера... и очевидно няма как да съхранявам резултата на харддиска си, защото няма капацитет. Трябва да се вижда и времето - дата, час, минути, секунди.

Та се чудя каква ли ще е тая камера и как ще я свържа с компютъра. Освен това горе-долу какъв ли би бил размерът на файловете и дали е по-евтино да си купя няколко харддиска по 1-2 тб. или да качвам видеото в интернет? Пък и тази камера или там софтуерът трябва да реже файловете автоматично на 12 часа, без да спира да записва, защото иначе ще стане 1 огромен файл, който няма да става за нищо.

Ако се чудите какво ще наблюдавам - два водомера. :D

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 126

Re: Видеонаблюдение

Post by dakata__92 » Fri Nov 06, 2015 9:30 am

gLaVoReZa wrote:Оф, мноу съм зле, пиша localhost/web-tourist.net и се чудя защо не ми го отваря. :D

Ся... искам да наблюдавам нещо по 24 часа в денонощието доста дълго време, като качеството трябва да бъде високо или поне задоволително и трябва да е 25 fps. Това очевидно няма как да стане с уебкамера... и очевидно няма как да съхранявам резултата на харддиска си, защото няма капацитет. Трябва да се вижда и времето - дата, час, минути, секунди.

Та се чудя каква ли ще е тая камера и как ще я свържа с компютъра. Освен това горе-долу какъв ли би бил размерът на файловете и дали е по-евтино да си купя няколко харддиска по 1-2 тб. или да качвам видеото в интернет? Пък и тази камера или там софтуерът трябва да реже файловете автоматично на 12 часа, без да спира да записва, защото иначе ще стане 1 огромен файл, който няма да става за нищо.

Ако се чудите какво ще наблюдавам - два водомера. :D
Най лесния варянт ти е един DVR с 4 камера и отделно един твърд диск за събиране на клипове около терабайт. Общо всичко ще ти излезне под 400 лева да не кажа под 300 и ще си решиш проблемите с един размах. Иначе ще трябва да си купиш карта за компа, отделно да заделиш памет за нея и камерата и то наистина ще ти е по-ефтино решение но с един двр си решаваш логистичните проблеми. Такива платки: http://www.videonabludenie-bg.com/index ... e-shop/dvr
Само DVR http://www.videonabludenie-bg.com/index ... orekorderi като има готови комплекти и само инсталираш. Спестяваш си куп обмисляне и простотии. А и това е правено точно по темата.

uphero
Потребител
Потребител
Answers: 32

Post by uphero » Fri Nov 06, 2015 9:55 am

Виж и по заложните къщи и olx.bg.

gLaVoReZa
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 72

Post by gLaVoReZa » Fri Nov 06, 2015 1:22 pm

@dakata__92, благодаря за изключително полезния отговор.

lubosimeonov
Нов
Нов

Post by lubosimeonov » Tue Oct 25, 2016 3:56 pm

Препоръчвам ти http://www.kassabasystems.com/videonablyudenie . Там мисля, че ще намериш това, което ти е нужно. Може да им пишеш в чата в дясно и те ще ти препоръчат конкретен модел за твоята цел.

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Tue Oct 25, 2016 4:03 pm

Последното мнение е от преди година.. Предполагам си е намерил вече :D

lubosimeonov
Нов
Нов

Post by lubosimeonov » Thu Oct 27, 2016 10:25 am

Дано, наистина си е купил :)

Post Reply