Лаптоп до 2000 лв.

dakata__92

Super Moderator
Колеги, предложете ми лаптопи до тази цена. Лаптопа ще е работен, няма да го ползвам за игри. Какви параметри мога да взема за тези пари и към коя марка да се насоча? Влече ме Леново, но за момента, не съм взел решение.
 
Аз лично май бих си взел от квант сервиз ако си търся лаптоп до тази сума. Вярно че са втора ръка, но са минали през сервиза им и момчетата си разбират от работата.

Примерно:
https://www.kvantservice.com/product/dell-precision-7710-15457/
(Intel Core i7-6920HQ 2.90GHz / 4 Cores / 32768MB (32GB) DDR4 / 512GB SSD / No CD/DVD / HDMI / Web Camera / 17.3" Full HD)

или този ако 17 инчовия ти е много голям.

https://www.kvantservice.com/product/dell-xps-13-9370-16068/
(Intel Core i5-8350U 1.70GHz / 16384MB / 256GB SSD NVMe / No CD/DVD / Web Camera / USB 3.1 / 13.3" 4K Touch)


По приницип и новите Macbook Pro с епълския чип са много сериозни машини, но трябва да спестиш още малко пари :)
 
Аз дори и за работа пак залагам на модели като Acer Nitro 5. Поради факта че са за игри си имат и добро охлаждане, стават и за обработване на всичко (рендване на обекти) и т.н.
Разбирасе има и доста добри модели на Dell, които се водят бизнес лаптопи.
 
Hahahaha

От има няма 3/4 дни се чудя дали да не поръчам точно този:
https://www.kvantservice.com/product/dell-precision-7710-15457/
 
За HP съм съгласен. Чудех се за DELL, но някак си не ме влече марката. Нямам наблюдения над най-новите им машини. Разглеждах Леново, защото за парите си дават не лоши параметри, а имам колеги, които са си взели и докинг станции, което е направо супер за работа от вкъщи. Благодаря за мненията и споделената информация.
 
Какво значи работа?
Ще вдигаш няколко вируалки, фотошоп, или само един редактор (атом, вс коде) и браузър?!
Въобще как давате предложения след като не знаете за какво точно ще се ползва?
 
uphero каза:
Какво значи работа?
Ще вдигаш няколко вируалки, фотошоп, или само един редактор (атом, вс коде) и браузър?!
Въобще как давате предложения след като не знаете за какво точно ще се ползва?

PHPStorm + Няколко браузъра + Няколко чата.

То направо си е „user“ машина, не специализирана за нещо. Търся си добра конфигурация, която да се справя сравнително бързо с индексирането на по-големи проекти и повечко RAM, да има за браузърите.
 
Аз навремето ползвах един Dell Inspiren 6400. Никога не ме е предавал. Даже Windows 10 му върви :D
 
uphero каза:
Какво значи работа?
Ще вдигаш няколко вируалки, фотошоп, или само един редактор (атом, вс коде) и браузър?!
Въобще как давате предложения след като не знаете за какво точно ще се ползва?

За каквото и да се ползва, HP ли е - директно в кофата.
 
Revelation каза:
uphero каза:
Какво значи работа?
Ще вдигаш няколко вируалки, фотошоп, или само един редактор (атом, вс коде) и браузър?!
Въобще как давате предложения след като не знаете за какво точно ще се ползва?

За каквото и да се ползва, HP ли е - директно в кофата.
Аз имам 3 HP , единият е купен 2007г. Ток до е удряло, ритан е, бит е от земята и какво ли ти не - още работи и то перфектно. Пред 2007 беше най скъпият в магазин на жар компютърс около 2200-2600 го купих dv5 pavilion
 
Мислех си за някой от тези модели:

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/lenovo/intel-core-i7-4-yadren,intel-core-i7-6-yadren/pamet-kapatsitet-pamet-ot-16-do-16,pamet-kapatsitet-pamet-ot-32-do-32/tsena-do-2000

Озъртам се за добра оферта за машина с възможност за докинг станция. На Леново Тинкпад серия X казват, че е добра инвестиция.
 
Ticketa каза:
Revelation каза:
uphero каза:
Какво значи работа?
Ще вдигаш няколко вируалки, фотошоп, или само един редактор (атом, вс коде) и браузър?!
Въобще как давате предложения след като не знаете за какво точно ще се ползва?

За каквото и да се ползва, HP ли е - директно в кофата.
Аз имам 3 HP , единият е купен 2007г. Ток до е удряло, ритан е, бит е от земята и какво ли ти не - още работи и то перфектно. Пред 2007 беше най скъпият в магазин на жар компютърс около 2200-2600 го купих dv5 pavilion

Обзалагам се, че ако ми мине през ръцете ще пожелая да го изхвърля. Все собственици на лаптопи HP идват при мен да ми се оплакват от проблеми. Един не дойде с Леново, Асус, Acer или каквато друга марка се сетиш.
 
Ticketa каза:
Revelation каза:
uphero каза:
Какво значи работа?
Ще вдигаш няколко вируалки, фотошоп, или само един редактор (атом, вс коде) и браузър?!
Въобще как давате предложения след като не знаете за какво точно ще се ползва?

За каквото и да се ползва, HP ли е - директно в кофата.
Аз имам 3 HP , единият е купен 2007г. Ток до е удряло, ритан е, бит е от земята и какво ли ти не - още работи и то перфектно. Пред 2007 беше най скъпият в магазин на жар компютърс около 2200-2600 го купих dv5 pavilion

Радвам се, че познавам единия от 2мата собственци на лаптоп HP в България. :dance: :dance: :dance:
 

Горе