Усещате ли инфлацията?

Спам форум
Аватар

Topic author
Cenov
Уеб-турист
Уеб-турист
Reactions: 4
14
Обратна връзка:

Усещате ли инфлацията?

Мнение от Cenov »

:D Нещо май много взеха да натежават тези цени на горивото :x
1

xyz1
Познат член
Познат член
Reactions: 3
12

Re: Усещате ли инфлацията?

Мнение от xyz1 »

Ти инфлацията я остави, а дай някой рекламен бизнес да замислим.
1
Аватар

Topic author
Cenov
Уеб-турист
Уеб-турист
14
Обратна връзка:

Мнение от Cenov »

xyz1 написа: Съб Окт 09, 2021 10:59 am Ти инфлацията я остави, а дай някой рекламен бизнес да замислим.
Ако имаш предложения - слушам, мога и да инвестирам скромна сума :D
Аватар

deam0n
Web-tourist
Web-tourist
Reactions: 12
Support: 204
16
Обратна връзка:

Мнение от deam0n »

Аз имам една идея за бизнес с реклами и мисля, че още не съм виждал такова нещо в БГ :D

peterivanov14
Нов
Нов
Reactions: 1

Мнение от peterivanov14 »

Не, доходите са ми прекалено високи
1

xyz1
Познат член
Познат член
12

Мнение от xyz1 »

Днес измислих два проекта, но те се оказаха толкова малки, че не са за цели двама човека. Явно засега съм в творческо безсилие...
Аватар

Topic author
Cenov
Уеб-турист
Уеб-турист
14
Обратна връзка:

Мнение от Cenov »

deam0n написа: Пон Окт 11, 2021 6:20 am Аз имам една идея за бизнес с реклами и мисля, че още не съм виждал такова нещо в БГ :D
Ми то и да ни я споделиш, ще ни домързи да я откраднем даже :D
peterivanov14 написа: Пон Окт 11, 2021 1:24 pm Не, доходите са ми прекалено високи
Ти се регна за да споделиш това ли? Очарован съм :D
xyz1 написа: Пон Окт 11, 2021 6:07 pm Днес измислих два проекта, но те се оказаха толкова малки, че не са за цели двама човека. Явно засега съм в творческо безсилие...
Ами за творенето се иска муза, не се насилвай, когато дойде :lol:

xyz1
Познат член
Познат член
12

Мнение от xyz1 »

Ето, че достигнах до идеята, че е добре да се реализира проект за организирането на реализацията на скрити проекти.
Защо скрити и как да се крият? Често скриването на проекта се приема като начин да се предпазиш от кражба на идеята, но реално нещата са много по-комплексни. Нека все пак да поместим списък с мотивите, защо да не залагаме на публично представени проекти:

1. Открадване на проекта. Да това е добре известна причина, но понякога тя дори е анти-аргумент. Например аз често съм измислял и представял публично сателитни проекти, т. е. такива чиято дейност много би ми била полезна за други начинания. Ясно е, че сам човек не може да прави големи проекти и се надявах някой да открадне поместения от мен проект, но желаещи няма.

2. Насилствено ангажиране. Друг много вреден ефект на публичните проекти е това, че често се ангажират с тях хора, които на които всъщност не им допада. Примерно помествам публичен проект и лицето Х ме пита за подробности. Давам подробности, след което лицето Х понякога се съгласява, дори и преди да е разбрал за другите детайли при реализацията. Така нещата дори и да тръгнат (защото на лицето Х много му се прави нещо) по-нататък са обречени. При тайните проекти много преди да разбереш по същество каквото и да е има продължителен период на взаимно проучване - иначе какъв таен проект е, ако го снасяш информацията на всеки желаещ. Това си е публичен проект.

3. Обезценяване на идеята. Често на дадена идея не се гледа на сериозно, ако тя е представена публично. И с право, защото тя става едно от многото поместени в интернет и губи индивидуалност. Освен това се счита, че щом никой не се пробва да я краде, то значи тя просто не си струва.

4. Пропускане на "уау" ефекта. Често с даден нов проект опитваш да повлияеш емоционално на потенциалните да ги наречем клиенти. Това може да стане с едно блестящо начално представяне. Идеята е много добра, освен ако всъщност този проект не си го обявил вече публично преди време. Тогава изненада няма да има и така началното представяне става осакатено. А то често е нужно и за твоя лична мотивация, т. е. за да видиш бърз ефект от работата си. При едни слаб интерес е по-възможно да се отчаеш и да решиш, че начинанието ти не струва.

5. Подготвена зловредна реакция. Краденето на проект както споменахме е една опасност. Но много по-възможна и лесна за реализиране реакция е да ти бъде спъвана работата, ако примерно с проекта си си навлязъл в някоя чужда ниша. Повече от ясно е, че атаките срещу теб е по-вероятно да са успешни, ако се подготвят по от рано, а именно когато преди време публично се представил с какво планираш да се занимаваш.

След като вече описахме защо проектите не е добре да са публични, то нека сега да споменем и как си представяме реализацията на скритите проекти. Да скрит проект можеш да си разработваш сам на някакъв компютър, който не е свързан с интернет. Но така едва ли може да стигнеш до нещо сериозно, защото един човек за по-съществен проект е крайно недостатъчно. Така най-важното е да се осъществи съвместна работа.

За да бъдат проектите наистина тайни, то трябва да се заложи на една почти 100% сигурна комуникация между разработчиците. Ползването на специализиран хардуер, който не е със съвременните процесори, а е базиран на микроконтролер - това е основната идея на проекта. Естествено трябва да имаме среда за работа, като последната трябва най-малкото да притежава текстов редактор. Да това софтуерни проекти на нестандартен вид компютърна конфигурация не могат да се развиват, но защо да се ограничаваме точно с тях. Нека да помислим за нещо по-стабилно, като производство (на нещо, което трябва да е по-просто, за да го постигнем). За да се предава информацията скрито през интернет е достатъчно да се ползва AES криптиране, а скритите ключове да се предадат при среща на живо между съразработчиците.

Дали описаната по-горе сигурна среда не е параноя по отношение на сигурността? Може и така да е, но определено този модел носи и свои съществени предимства. Например забравяте изцяло за хакерство и бавна работа на компютъра - всичко си върви по фиксиран шаблон, а най-важното е да се обменят текстове от вид документация за проекта. Освен това забравяте и за нуждата от update по никое време. Подобрения може да правите, но това е по-скоро когато ви се налага, а не просто за да рискувате да работите в нова често несигурна компютърна среда. Да отбележим, че някои от изброените недостатъци доскоро бяха един почти незначителен проблем, но с времето те вече стават все по-осезаеми. Например съвсем наскоро се появиха трайно в новините атаките с рансъмуер - нещо, което преди време беше почти напълно забравено.

Накрая да споменем, че ако се създаде стойностен скрит проект ползвайки техниката спомената по-горе, то може и самият проект да стане печеливш, като започне да се търсят подобни компютърни конфигурации.
Аватар

Topic author
Cenov
Уеб-турист
Уеб-турист
14
Обратна връзка:

Мнение от Cenov »

@xyz1 ти ме уби батко. Като цяло сериозно ли виждаш споделянето на идея за проект публично, като основен проблем? Интересно ми е мнението ти просто. Защото за мен една идея сама по себе си не струва нищо.. има много дълъг път да извърви за да стане печеливша, например.

xyz1
Познат член
Познат член
12

Мнение от xyz1 »

Точно така си е - публичното споделяне е много основен проблем. Хората подценяват решаващата роля на маркетинга (защото те не могат да са експерти хем в това хем в програмирането), но всъщност това е изключително важен фактор. А това, че една идея сама по себе си че не струва нищо - това също си е самата истина. Но ако една идея не струваща нищо бъде и споделена публично - тогава тя е просто обречена и какъвто и път да извърви, то провалът ѝ е някак сигурен. Поне на 95%. Човек не трябва да се отнася небрежно към началото на дейността си.
Публикувай отговор