има ли БГ кино у нас

SandPrince

Registered
и струва ли си да го гледа човек?
Има ли такъв БГ филм който да се конкурира с чуждестранните фантастики, екшъни и прочие.

или просто киното при нас е умряло преди доста време....
 
Мисля че киното у нас е замряло.Вярно има ,правят се филми,но те се разбират единствено от режисъорите им и техните им приятели.Едно времешните филми са невероятно добри.Филми като "На всеки километър","С деца на море","Куче в чекмедже","Войната На Таралежите" и много др. :)
 
Единствените бг филми които съм гледал и са ми харесали са войната на таралежите и Любимец 13.Особено втория 8)
 
Няма български филм който да не ми харесва. Дори и да не е толкова добре направен, чувството, че гледам за нещо по-познато от измамите по американските филми ми доставя удоволствие. За жалост обаче киното наистина замря по известно време... по простата причина, че за да се правят филми в днешно време е нужен капитал, а след 10 ноември капитал няма...

Но сега вече взе да се съвзема. Ето примерно сериалът "Тя и Той" е добро попадение. Имаше наскоро един филм излрзе "Людмил и Руслана", български от 6 серии, че беше си супер филмчето.

А българско кино което да се конкурира със западното от 10 ноември насам няма, понеже от тогава без капитал актьорския талант няма развитие.
 
Няма качествени български филми щото няма кой да ги спонсорира и прави. Бюджетът им въобще не може да се мери с гигантите от холивуд. Качествените сценаристи, режисьори и оператори българи пък тичат по западните компании да дирят по-добро бъдеще в сферата си. Познавам такива хора, скоро в София снимаха Хитмен, попитах ги защо аджеба не направят един качествен роден филм. Отговорът знаете всички...липсват парички :D
 

Горе