Депресиран съм..

shukri_93

Registered
Сега се чуствам адски тъпо.Чуда ся просто закво живея.Няма смисъл от живота.Имам чуството че живея само за да ходя на даскало.Страшно тъпо мие след като си доида в къщи и незнам просто кво да правя усвен да уча.Гледам филми (аватар,телепортер(някви такива)) но от тях само ми става още по тъпо.И се чудя кво правя зад компютъра и си развалям живота.Но и да изляза къде ще отида?
Кажете нещо с което побеждавате депресията.Какво да правя?
 
приятели ?
Постави си някаква постижима цел и се старай да я достигнеш.
Изтегли си някоя интересна игричка която да те занимава известно време. Например когато имам 20-30 мин. си пускам team fortress 2 да играя.
Радвай се че имаш толкова свободно време, защото колкото по-висок клас ставаш толкова повече ще имаш за учене и ще си зает с куп други неща.
А и можеш да си развиеш таланта във фотошоп.
 
Има 2 неща които може да правиш освен да учиш и това са
1.Спорт
2.Момичета

Поне аз правех това докато бях ученик и тогава никога не съм си мислел, че
живота е тъп.

Честно да ти кажа и сега правя това но без момичетата.
Спорта го поднових наскоро но като цяло не е голяма разликата от това което бях като ученик.
 
admin каза:
Има 2 неща които може да правиш освен да учиш и това са
1.Спорт
2.Момичета

Поне аз правех това докато бях ученик и тогава никога не съм си мислел, че
живота е тъп.

Честно да ти кажа и сега правя това но без момичетата.
Спорта го поднових наскоро но като цяло не е голяма разликата от това което бях като ученик.
Админ...объркал си реда :D
Първо са момичетата, после е спорта... ;)


Ще ти мине...случват се такива неща.
Само недей да правиш глупости...
Другото ще се нареди ;)
Огледай се за яки хора, с които имаш желание да общуваш.
Излизай повече и няма да ти се струва толкова безмислено.
Не че ще е по-различно, просто няма да го забелязваш. //Т'ва в кръга на шегата естествено...
 
shukri_93 каза:
Сега се чуствам адски тъпо.Чуда ся просто закво живея.Няма смисъл от живота.Имам чуството че живея само за да ходя на даскало.Страшно тъпо мие след като си доида в къщи и незнам просто кво да правя усвен да уча.Гледам филми (аватар,телепортер(някви такива)) но от тях само ми става още по тъпо.И се чудя кво правя зад компютъра и си развалям живота.Но и да изляза къде ще отида?
Кажете нещо с което побеждавате депресията.Какво да правя?

Ммм..старата познайница Депресията, с нея често излизаме на по кафе.
Знаеш ли...
да победиш депресията е да победиш себе си, понеже всичко което мислиш, че те депресира, всичко за което смяташ, че е излишно да се живее всъност е част от това което сам си правиш.
Не е нито съдбата ти, нито нещо друго...
Всичко е до самия теб.

Ако станеш днеска сутринта с мисълта - "малее ква депресия ме е налегнала", като изслушаш 2-3 депресантски песни и изгледаш серия от Листопад, деня ти тотално се смарангясва.

Ако обаче станеш, провериш си пощата, видиш кой кво е писал в WT, скараш се с някой по скайп, насрочиш си кафенце със сестрата на бившата ти, след това повториш процедурата с още някои аверчета и деня ти придобива смисъл.

Та мисълта ми е че ти опредлено не си депресиран. Повярвай, не знаеш какво е депресия ;)
Просто ти е скучно...мързела те е обхванал - временно е, споко.
Пък, ако нистина си се депресирал...рецептетата е следната:
1. ставаш
2. ходиш до WC
3. застваш пред огледалото с кървясал поглед
4. заплюваш се, ама не да плюеш огледалото с мазни туберколозни жълто-зеленикави храчки...не образно имам предвид, теглиш си една брутална майна, както само у наше село си знаем.
5. взимаш душ
6. правиш нещо ново по себе си - бръснеш си главата, правиш си татус, правиш си пиърсинг на носа...нещо, което да сложи началото на новото ти АЗ.

Тва е, аз така правя, като съм в депресия, ама мисля че не си още за тая рецепта.
Така че, поспи, ще видиш колко е добре.
 
renegat96 каза:
admin каза:
Има 2 неща които може да правиш освен да учиш и това са
1.Спорт
2.Момичета

Поне аз правех това докато бях ученик и тогава никога не съм си мислел, че
живота е тъп.

Честно да ти кажа и сега правя това но без момичетата.
Спорта го поднових наскоро но като цяло не е голяма разликата от това което бях като ученик.
Админ...объркал си реда :D
Първо са момичетата, после е спорта... ;)


Ще ти мине...случват се такива неща.
Само недей да правиш глупости...
Другото ще се нареди ;)
Огледай се за яки хора, с които имаш желание да общуваш.
Излизай повече и няма да ти се струва толкова безмислено.
Не че ще е по-различно, просто няма да го забелязваш. //Т'ва в кръга на шегата естествено...


Проблема все пак остава, щото човек като е депресиран нито гадже може да си хване нито му се ходи да спортува.
Компютрите и ученето само правят живота да изглежда още по тъп.

Приеми съветите на санд . Може първите 5 точки да ги пропуснеш наистина но защо не 6 та точка.
Направи нещо кретенско като за начало.
 
@admin не е задължително гадже ;)
Дори само като приятели да излизате пак е по-добре от нищо. Друго си е женска компания, макар и да няма...интимности.


А и да не е кретенско - направи нещо, от което ще ти е кеф. Без да ти пука кво ще каже еди-кой си. Даже е готино някой да те гледа накриво. Или да те гледа все едно си от друга планета (тук Санд трябва да се даде по-експертно мнение :D )



Ако трябва - заеби компа за няколко седмици. Когато имаш свободно време - вместо да сядаш на него, звънни на някой приятел да излезете.
Ето нещо забавно - излизате някъде в центъра и заговаряте непознати. :D
Доста комични разговори се получават.
 
Спорта на 1-во място. Сумер те зарежда с положителна енергия , тонуса ти се вдига , съвсем друг чоевек си. ;)
 
Просто намери нещо с което да запълваш качествено времето си...
Явно имаш свободно време в излишък

Аз например, да не казвам голяма дума (щото като си правя планове отрано все нещо се проваля), ама за лятото имам планове (оглеждам се случайно някой да не ме дебне да разбере, че да ги провали):
1. Ще ходя до Варна да се видя с една позната :]. Обещала ми е да ме води на нудистки плаж, след това на бънджи от Аспаруховия мост.
2. Уговарям се с един познат - гаджето на една позната, да ми покаже къде да се запиша за скокове от самолет.
3. Почвам да тренирам пак (тва може и от Април още да стане) - първо фитнеса пак, после ще запиша малко и бойни изкуства.
4. Пейнтбол :)
5. Замислил съм малко партита с аверите на вилата да правим - вилата е далеко от цивилизацията, така че можем да вдигнем шум до Марс.
...
не се сещам друго..

През другото време, кафета, билярд, тенис на маса, пиене...просто звънкам на френдовете и уговарям всичко кога и къде. А да съвет - с организация по добре я прави ти, щото иначе не става...

Животът ти е даден за да го изживееш.
И го живей за момента, така се живее най-пълноценно.
 
Някой спомена приятелите. Това е много важно. На най-важна е нагласата. Ако си мислиш, кое те прави нещастен, ако си мислиш за лошите неща в живота, не очаквай щастието да те удари по главата! Да излезеш с приятели, просто ей така или да поспортувате, да изиграете един мач (или каквото искаш)... такива неща ще осмислят деня ти. Постави си някакви цели, пък било то и да е свързано с програмиране! :D Просто си уплътни времето и си измисли занимания! Бъди сред хора! Някакво хоби нямаш ли? Измисли си!
Не гледай на училището толкова негативно. Имало е време и когато и аз съм се ужасява от мисълта, че трябва да ходя на училище и то всеки ден. Просто го гледай от друг ъгъл. То може да не е мястото където те изпитват и ти пишат оценки, или пък където трябва да търпиш разни дебили и скучни учители. Все пак си сред хора и вероятно някои от тях са ти приятели. Както казах, и аз преди не бях много позитивно настроен към училището. Сега ходя с удоволствие и изобщо не ми тежи (в повечето случаи). :wink:
Това е общо взето. Усмихни се и гледай това, което те прави щастлив, не търси негативното!
 
На мен когато ми се е сдухано се обаждам на някой и си бърборим един час за проблема и ми минава :oops: . А за запълване на врама има тоооолкова много нещаза правене, че после може да се чудиш как да си освободиш малко свободно време :lol: .
 
Започни някакъв спорт, който да не практикуваш сам. Ще си оползотвориш времето с нещо хубаво и ще намериш нови приятели. Ако спорта е състезателен ще имаш и някаква цел :)
 
SandPrince каза:
shukri_93 каза:
Сега се чуствам адски тъпо.Чуда ся просто закво живея.Няма смисъл от живота.Имам чуството че живея само за да ходя на даскало.Страшно тъпо мие след като си доида в къщи и незнам просто кво да правя усвен да уча.Гледам филми (аватар,телепортер(някви такива)) но от тях само ми става още по тъпо.И се чудя кво правя зад компютъра и си развалям живота.Но и да изляза къде ще отида?
Кажете нещо с което побеждавате депресията.Какво да правя?

Ммм..старата познайница Депресията, с нея често излизаме на по кафе.
Знаеш ли...
да победиш депресията е да победиш себе си, понеже всичко което мислиш, че те депресира, всичко за което смяташ, че е излишно да се живее всъност е част от това което сам си правиш.
Не е нито съдбата ти, нито нещо друго...
Всичко е до самия теб.

Ако станеш днеска сутринта с мисълта - "малее ква депресия ме е налегнала", като изслушаш 2-3 депресантски песни и изгледаш серия от Листопад, деня ти тотално се смарангясва.

Ако обаче станеш, провериш си пощата, видиш кой кво е писал в WT, скараш се с някой по скайп, насрочиш си кафенце със сестрата на бившата ти, след това повториш процедурата с още някои аверчета и деня ти придобива смисъл.

Та мисълта ми е че ти опредлено не си депресиран. Повярвай, не знаеш какво е депресия ;)
Просто ти е скучно...мързела те е обхванал - временно е, споко.
Пък, ако нистина си се депресирал...рецептетата е следната:
1. ставаш
2. ходиш до WC
3. застваш пред огледалото с кървясал поглед
4. заплюваш се, ама не да плюеш огледалото с мазни туберколозни жълто-зеленикави храчки...не образно имам предвид, теглиш си една брутална майна, както само у наше село си знаем.
5. взимаш душ
6. правиш нещо ново по себе си - бръснеш си главата, правиш си татус, правиш си пиърсинг на носа...нещо, което да сложи началото на новото ти АЗ.

Тва е, аз така правя, като съм в депресия, ама мисля че не си още за тая рецепта.
Така че, поспи, ще видиш колко е добре.
1 точка е най - важна :D
 
Депресираш се, когато някой те нарани...
аз лично като наистина ме налегне депресията, слушам тва:
http://vbox7.com/play:b8b33e87

депресирам се още повече и си намирам нещо което да му вкарам няколко шута или юмрука.
за жалост, така често се нарянвам и физически :?
 
Ами и аз съм изпадал в депресии.
Да ти кажа намирам смисъл като си поставя някаква цел...
Лошото е, че винаги са прекалено високи и пак се депресирам щото мразя да губя :)
 

Горе