Спад в интернет трафика

Спам форум
papyrus_kn
Турист
Турист

Post by papyrus_kn » Tue Mar 23, 2010 2:01 pm

Аз мислч, че точно от кризата + поста на @emagi идва проблема... Особено в България всеки гледа как да намери пари да се нахрани, пък оставаше и нет да плаща...

DrinkMaster
Нов
Нов

Post by DrinkMaster » Sun Mar 28, 2010 7:30 am

При българските ми сайтове спада винаги е почвал средата на март, и се покачва средата на септември.

Според мен всичко си е в ред.

Image

П.П

Спада на web-tourist.net може да се дължи на рестриктивните мерки, който си взел спрямо баннатите потребители. :) Аз спрях да влизам защото ми излиза страница за упдейт, а ме съмнява да съм с бан. При положение, че пиша един път в месеца.

MaLa_NocHe
Потребител
Потребител
Answers: 20

Post by MaLa_NocHe » Sun Mar 28, 2010 9:09 am

Според мен хората нямат пари да си платят нета затова, в доста сайтове спада трафика, но лично в моя се качва... :shock: Имам доста приятели които не са си плащали нета от 2-3 месеца...което ме довежда на мисълта (КРИЗА)

SandPrince
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 158

Post by SandPrince » Sun Mar 28, 2010 4:50 pm

Скоро не съм поглеждал стаистиките на моите сайтове, но и аз забелязвам нещо такова...някак си активността, посещаемостта не е както преди.
Както и другите имам 5-6 сайта които посещавам на ден редовно и дет се вика не излизам от тях: edno23, facebook, twitter, smashingmagazine, web-tourist, deviantart, youtube и още някои други.

Конкретно в социалките забелязвам нещо страно.
Хората които следя и мен ме следят, които образуват общия поток на инфо, намаляват...сякаш е мъртво едно такова. За 3-4 часа, само 5 поста примерно, пишеш няма кой да ти отговори.

Не мисля обаче че е от кризата.
Друга е причината.

renegat96
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 118

Post by renegat96 » Sun Mar 28, 2010 8:24 pm

SandPrince wrote:Скоро не съм поглеждал стаистиките на моите сайтове, но и аз забелязвам нещо такова...някак си активността, посещаемостта не е както преди.
Както и другите имам 5-6 сайта които посещавам на ден редовно и дет се вика не излизам от тях: edno23, facebook, twitter, smashingmagazine, web-tourist, deviantart, youtube и още някои други.

Конкретно в социалките забелязвам нещо страно.
Хората които следя и мен ме следят, които образуват общия поток на инфо, намаляват...сякаш е мъртво едно такова. За 3-4 часа, само 5 поста примерно, пишеш няма кой да ти отговори.

Не мисля обаче че е от кризата.
Друга е причината.
Сега като е хубаво времето нормално вместо на компа в социалките да излязат малко навън хората...я на кафе, я в парка примерно, я някъде другаде. Все пак не всички са роботизирани като нас бе санд :D
Поне така преценявам по себе си, макар и да не влизам в разни такива социални мрежи...

djman
Гуру
Гуру
Answers: 107

Post by djman » Sun Mar 28, 2010 9:34 pm

По тая логика (хубаво време и хората излизат навън) би трябвало и предните години да е било така. А било ли е?

dashe
Гуру
Гуру
Answers: 118

Post by dashe » Sun Mar 28, 2010 9:39 pm

djman wrote:По тая логика (хубаво време и хората излизат навън) би трябвало и предните години да е било така. А било ли е?
За всичко си има 1-ви път.
Рано или късно :)

topchokt
Гуру
Гуру
Answers: 22

Post by topchokt » Mon Mar 29, 2010 3:39 am

Определено нещо става... Ето месеца излезе а трафика е с 50% по-малко от миналия месец... Нещо става ама какво ...

SandPrince
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 158

Post by SandPrince » Mon Mar 29, 2010 1:43 pm

Открих причината, защо трафика е паднал:
Дневник.бг wrote:Италия откри клиника за лечение от компютърна зависимост
В Италия беше открита първата в страната клиника за лечение от компютърна зависимост, съобщи БТА.

Клиниката е разположена на живописна територия в областта Вале д'Аоста в Северна Италия. В нея ще се лекуват близо 80 пациенти. По-голяма част от тях ще са младежи, които повече от другите възрастови групи са подложени на разрушителното влияние на видеоигрите и интернета. Курсът на лечение трябва да доведе до пълно избавяне от компютърна зависимост, както и излекуване от нейните по-тежки последствия - сериозни психични нарушения като изблици на агресия и склонност към самоубийство.

Въпреки че компютърната зависимост не е призната за психично заболяване, последствията от нея може да са трагични - от загуба на работа или разпадане на семейството до смърт от изтощение или тромбоза поради слабо подвижен живот, отбелязва агенцията.
:?:

Post Reply