Препоръки за форума

Предложения / Коментари / Въпроси и тн......
muti
Турист
Турист
Answers: 1

Post by muti » Tue Dec 03, 2019 11:21 am

Привет на всички,
казвам се Димитър Попов и съм новият собственик на сайта.
За сега не съм правил промени по сайта и не съм махал права на Модератори и Админа.
Още една седмица няма да правя нищо по сайта за да мога да чуя препоръките и желанието на потребителите какво не им харесва и как искат да се променят нещата. Ще се опитам да се съобразя с всички смислени искания и препоръки. Няма да стане всичко на един път но поне да е ясна концепцията.
Сайта няма да се спира, редиректва с 301 или да се сменя цялата концепция. Идеята ми е да се запази сегашната информация като форум и уроци. Обновяване на форума поддържащ мобилна версия, интегриране на EU изискванията за GDPR. Нова по-гъвкава система за уроците.
Ще се отвори и тема с To Do List и ще се опишат нещата и отмятат. Основните неща които изпъкват в момента са:

1. Да се сложи SSL сертификат.
2. Преразглеждане на правилата.
3. Нов дизайн.
4. Мигриране към по-нова версия на форума.
4.1 GDPR.
4.2 Рейтинг на коментарите с + и - за определени секции.
5. Интеграция на нова система за Уроците.

Отворен съм за всякакви препоръки и предложения. Също така ако имате желание може да се добави и някакъв друг проект (проект за някаква търсачка, споделено рендване за дизайнерите или каквото ви вълнува)

Поздрави

deam0n
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 204

Post by deam0n » Tue Dec 03, 2019 2:32 pm

Според мен така написани задачите са много добра отправна точка, но както е казал index, има доста подводни камъни, за които трябва да се внимава, ако искаме да запазим функционалностите.

Трябва малко да модернизираме нещата - актуален респонсив дизайн, като наблегнем и на СЕО-то.. Не си спомням последно кога е пипан дизайна ( беше многоооо отдавна ), но всичко е правени с таблици и това е показателно :)

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Wed Dec 04, 2019 5:19 am

Добре дошъл на борда Димитър ...(ако не си бил вече на него.. по име и никнейм не мога да се ориентирам).

Началните точки, които си описал са добри и са най-базовите неща, които трябва да се направят, както се казва ASAP.

п.п. Аз също не помня последната съществена промяна на дизайна...

teroristd
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 83

Post by teroristd » Thu Dec 05, 2019 7:58 am

Здравейте, аз също подкрепям идеята за отворен код, и изграждане на форум от нулата. Това би било полезно и интересно за всички потребители.

muti
Турист
Турист

Post by muti » Tue Dec 10, 2019 1:57 pm

Здравейте,
започвам със сухите тренировки за местене на базата. Надявам се всичко да се премести лесно и бързо.

heytar
Нов
Нов

Post by heytar » Tue Dec 10, 2019 7:21 pm

Със глас се смея :D :D :D :D :D
майлстоуни, пул рекуести :D

Който иска да отваря докса на phpbb и да напише екстеншън (във новата версия така са ги кръстили.)

Инак админа ако закъса може да ми пише, 2 пъти минават по тоя път и имам още пресни спомени кое къде и как.

Според мен от стария форум само стандартните неща - теми, ЛС, потребители да се премести. За всичко останало се търси решение базирано на новия форум, ако толкоз е зор сяда и се пише. Тва да мажеш стари лайна няма логика, в пъти по лесно е да се прехвърли към логиката на новия модул всичко.

Admin
Site Admin
Site Admin
Answers: 224

Re: Препоръки за форума

Post by Admin » Fri Dec 13, 2019 9:39 pm

Тест дали работят коментарите

uphero
Потребител
Потребител
Answers: 32

Post by uphero » Sat Dec 21, 2019 1:34 pm

Ко стана е, докъде я докара?
И защо не вкара уроците като теми във форума в раздел уроци??

muti
Турист
Турист

Post by muti » Tue Dec 24, 2019 12:23 pm

uphero wrote:
Sat Dec 21, 2019 1:34 pm
Ко стана е, докъде я докара?
И защо не вкара уроците като теми във форума в раздел уроци??
За сега съм в дилема още. Направих им някаква интеграция но секюритито маи на phpBB-то реже разни фрагменти от тях. Ще помисля какво да правя с тях но опциите са 3.
1. Меся ги във форума в раздел Уроци.
2. Боря се с къстъм системичката.
3. Интегрирам ги в WP, който ще управлява уроците.

muti
Турист
Турист

Re:

Post by muti » Tue Dec 24, 2019 12:27 pm

heytar wrote:
Tue Dec 10, 2019 7:21 pm
Със глас се смея :D :D :D :D :D
майлстоуни, пул рекуести :D

Който иска да отваря докса на phpbb и да напише екстеншън (във новата версия така са ги кръстили.)

Инак админа ако закъса може да ми пише, 2 пъти минават по тоя път и имам още пресни спомени кое къде и как.

Според мен от стария форум само стандартните неща - теми, ЛС, потребители да се премести. За всичко останало се търси решение базирано на новия форум, ако толкоз е зор сяда и се пише. Тва да мажеш стари лайна няма логика, в пъти по лесно е да се прехвърли към логиката на новия модул всичко.
Стандартните неща са преместени криво ляво. Остана да реша с уроците какво да правя и как да го направя за да е лесно и за напред, защото е неизбежно да има ъпдейти на системата. Чудя се как да стане за да не се боря после с всеки ъпдейт.

Post Reply